amejzlík amejzlík komentáře u knih

Trochu mne mrzí, že knihy jsou vydané pouze jako scénáře k filmům. I tak jsem si to ale moc užila. Bylo to plné napětí a akce. Stránky mi ubíhaly pod rukama neskutečně rychle. Mám moc ráda Queenie a Jackoba. Jsem náramně zvědavá jak se bude příběh vyvíjet dál. Filmy jsou úžasné.

12.03.2022 4 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Neskutečně skvěle motivační knížka. Ohromně se mi líbí její poselství, že je třeba žít život naplno. Znám mnoho lidí, kteří to dokázali a obdivuji je za to. Jsem sama zvědavá co jednou dokážu já…

27.08.2021 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Knížku jsem četla v rámci povinné četby na SŠ. První 2/3 se mi moc líbily. Ta poslední už méně. Těžká doba komunismu v Československu byla podána na příběhu Kvidovy rodiny prozaicky a humorně. Je poznat, že ji autor opravdu zažil.

17.07.2021 3 z 5

Havran (dvojjazyčná kniha) Havran (dvojjazyčná kniha) Edgar Allan Poe

Inu, zdráhám se toto dílo hodnotit. Přečetla jsem ho kvůli maturitě a básně a lyrika nejsou zrovna mým šálkem kávy. Snad pochopím poselství alespoň některých básní až budu dílo číst ve starším věku a budu mít více životních zkušeností.

09.02.2020

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tak to bylo opět...senzační. Napětí, akce, záhady a postupné odhalování Celeaniných tajemství z minulosti. Hlavně ta pecka na konci... Tato série mě naprosto ovládla a dychtím se dozvědět co bude dál.

25.01.2020 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Knihu jsem opět četla kvůli povinné četbě na SŠ. Werthera mi nebylo vůbec líto. Láska by podle mne měla být přeci nezištná. Poslední dopis který Werther Lotě psal mi vyloženě připadal jako by v ní měl za každou cenu probudit výčitky svědomí že si nevyvolila za muže jeho. Lotta si kvůli němu musela podle mne vytrpět mnoho velké bolesti.

03.02.2019 3 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Moc pěkné zpracování notoricky známých Erbenových balad.

26.12.2018 5 z 5

Chvála bláznivosti / List Martinu Dorpiovi Chvála bláznivosti / List Martinu Dorpiovi Erasmus Rotterdamský

Knihu jsem se pokoušela číst kvůli studiu na VŠ. Vždy jsem zvládla 20 minut plna soustředění a pak jsem ji musela odložit. Nakonec jsem si pořídila audio verzi a díky hlasu paní Ludmily Pelikánové se i náramně pobavila. Některé úryvky velmi sedí i na dnešní dobu. Nejvíc například podobnost mezi starými lidmi a dětmi. Erasmovy myšlenky se shodují s některými v Exupéryho Citadele a taky s Komenského názory v Labyrintu světa a ráji srdce, který více než o sto let později řeší obdobná témata.

15.10.2023 5 z 5

Užívej života! Užívej života! Halina Pawlowská

Moudra Haliny Pawlowské se mi líbí. Bere život s humorem a nadhledem, je inteligentní. Mám raději, když své zážitky vypráví spíše v televizi. Na knihu mi to už připadalo moc odlehčené.

28.03.2023 3 z 5

Selfíčka Selfíčka Marek Vácha

U krátkých úvah Marka Váchy jsem přemýšlela nad Bohem, svými dny s Ním a Ježíšem Kristem. U knihy bylo třeba hodně číst mezi řádky…Zase jsem se naučila pár nových věcí a připomněla si některé pravdy, na něž v běhu studentských všedních dnů zapomínám. Vždycky si během čtení uvědomím, že život je darem Božím, který bychom si neměli nechat protéct mezi prsty a den co den od probuzení až po usnutí žít tak, aby z nás Otec i Syn i Duch Svatý měli radost…

02.02.2023 5 z 5

Nejkrásnější bývá šílená Nejkrásnější bývá šílená Jaroslav Seifert

Užívala jsem si krásu a lehkost s jakou Jaroslav Seifert oslavoval krásy života, smutné i veselé každodenní okamžiky, pocity a hlavě ženskou nádheru a lásku.

25.01.2023 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Povídky bych si užila o dost více, kdybych je četla před Skleněným trůnem jako první. Líbil se mi náhled do Cleaniny minulosti. Pokud bych povídky četla před celou sérií dokázala bych s ní během jejích následujících dobrodružství více soucítit. Jsem ráda, že jsem se naposledy mohla vrátit do Erileyi.

06.09.2022 4 z 5

Naprosto nezbytná Hana Zagorová Naprosto nezbytná Hana Zagorová Petr Macek

Hanu Zagorovou mám velmi ráda. První její písnička, kterou jsem zbožňovala už ve třech letech byla Zima, zima. Její šansony jsou také krásné. Rozhovor s Hanou vedl autor nenuceně a dozvěděla jsem se i pár nových informací, což mne potěšilo. Kolegové mají Hanu hodně rádi a je vidět, že to musí být velmi příjemná paní. V rozhovorech o ní mluvili v pouze superlativech.

19.03.2022 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

(SPOILER) Další kniha z mého maturitního seznamu. Moc mě bavila. Dřív než jsem se dostala ke knize, viděla jsem filmové zpracování ve formě muzikálu My Fair Lady z roku 1964. V průběhu čtení mi v hlavě zněly 2 písně z něj: I could have danced all night a Get me to the church on time. Konec je odlišný a mně se více líbil ten v knize. Jelikož profesor Higgins se k Líze choval po celou dobu opravdu hrozně a nezasloužil si jí. Na konci knihy mi ho vůbec nebylo líto.

29.12.2021 5 z 5

Jak se hladí duše Jak se hladí duše František Novotný

Jedna z nejkrásnějších knih, kterou jsem letos četla. František Novotný má ohromný dar zacházet se slovy a českým jazykem. Poeticky, krásně popisuje věci, které máme možnost spatřit každý den. Člověk si po přečtení knížky začne daleko více vážit toho, že dostal od Boha dar být na tomto světě. Určitě si přečtu i další knihy autora, když budu mít možnost je sehnat. Tuto jsem sháněla bezmála rok a půl a jsem vděčná, že ji mám. Miluji také pořad Okouzlení slovem, který měl autor v rádiu spolu s Luďkem Munzarem.

30.08.2021 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Oddechová knížka u které, jsem se zasmála. Očekávat od téhle knížky, že bude stejně kvalitní a vtipná, jako první díl je nesmysl. Jelikož ji nenapsal Zdeněk Jirotka, který je dle mého názoru nepřekonatelný. Pan Macourek se však maximálně snaží na vtip pana Jirotky navázat a charaktery postav jsou nezměněny. Za to klobouk dolů.

20.06.2021 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Kniha mi trvala přečíst trochu déle ale, opět jsem z ní nadšená. Autorka zkrátka umí psát poutavě a čtenáře vtáhnout do příběhu. Linka Aelin a Manon mě neskutečně bavila. Ale ten konec...nejraději bych přeskočila rovnou na sedmý díl ale, kamarádka mi doporučuje ať to nedělám.

02.06.2020 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Dlouho jsem odolávala doporučením mojí nejlepší kamarádky, která mi doslova přikazovala začít tuto sérii číst. Nedávno jsem jejím úpěnlivým prosbám podlehla a nelituji toho ani v nejmenším. Knihu jsem hltala. Autorka umí psát neuvěřitelně čtivě a vypadá to že má příběh dokonale promyšlený. Klání, Elena, vztahy hlavních postav... Úžasně příběh rozjela a zakončila takovým šokem, že umírám touhou vědět co bude dál a okamžitě se pouštím do dalšího dílu.

20.01.2020 5 z 5

Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Jedna z nejlepších knih povinné četby vůbec. Edmondovi jsem opravdu fandila a jeho nepřátele proklínala. Byla jsem jako na trní a o Edmonda se opravdu bála. Velmi jsem se těšila na jeho pomstu kterou, vykonal opravdu důkladně a lstivě.

08.05.2019 5 z 5

Jan Amos Komenský - očima Všezvěda Všudybuda a Magického Mámení Jan Amos Komenský - očima Všezvěda Všudybuda a Magického Mámení Tomáš Němeček

Pěkně shrnutý život Jana Amose. Dozvěděla jsem se spoustu užitečných informací. Stručné, jasné, výstižné. Oceňuji i komiksové podání pro děti.

04.08.2023 5 z 5