Áňa 998 Áňa 998 komentáře u knih

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Pro mě nejlepší kniha z celé série.. :)

03.04.2017 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Tohle prostě nebyl můj styl.. :/

23.02.2017 2 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Naprosto úžasná knížka. A je ještě lepší než první díl! :)

29.01.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

No.. první díl byl rozhodně lepší .. ale ani druhý není k zahození :)

12.01.2017 4 z 5

Proč jsme se rozešli Proč jsme se rozešli Daniel Handler

Zamilovala jsem si ilustrace ale celkově... docela jsem se v knize zklamala :/

28.10.2016 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Suprové čtení. Děj mě pořád něčím překvapoval, a Alici jsem si moc oblíbila :)
Konec mě naprosto dostal :) Rozhodně doporučuju ;)

21.02.2016 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Další skvělá knížka od Johna Greena :) Zatím mě žádná nezklamala :)

16.09.2015 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Bohužel jsem viděla dříve film než jsem knížku četla, ale nijak mě to nezklamalo, knížka je jasně lepší. Myslím že to je dobrá volba pro každého kdo má aspoň trochu rád řecké mýty.

11.03.2015 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Ze začátku jsem se do knihy nedokázala začíst, ale od třetí kapitoly mě knížka hrozně chytla a přečetla jsem jí jedním dechem až do konce.

09.03.2015 4 z 5

Murtagh Murtagh Christopher Paolini

Série Odkaz dračích jezdců neodmyslitelně patří k mému dětství. Doma jí četla ségra a o několik let později i já. Nádherné obálky, jednoduché ale jasné, do toho pořádné bichle a uvnitř fantasy příběh s draky, ze země Alagaësie. Do teď si pamatuju její mapu v knize a jak jsem v ní hledala místa z příběhu!
Co jsem sérii četla, to už je pár let zpátky, rozhodně více než deset. Říkala jsem si, jak se mi všechno vybaví, spojí... A já do příběhu Murtagha a jeho draka Trna zapluju. No, to se bohužel nestalo. Můj mozek tuto sérii asi vypustil a já si vzpomněla jen na pár hlavních prvků v příběhu.
Proto jsme se s Murtaghem prala. A víte co? Už dlouho jsem v ruce neměla knihu, ze které bych měla tak rozporuplné emoce. Byla místa, která se mi líbila a já četla rychle, ale pak byly části, kdy jsem vyloženě od knihy odcházela a vracela se s velkým sebezapřením. A tahle cesta trvala cca 2 měsíce.
Co se týká postav, Murtagh mě docela zklamal. Čekala jsem od něj jako od dračího jezdce čekala víc. Víc síly, víc něčeho, co dělá hlavní postavu postavou.
Co jsem na knize ale poznávala, je to, jak Christopher Paolini píše. Mazlí se s dějem, nebojí se svět nafukovat, žije v něm.
Murtagha musím hodnotit spíše jako průměr. Rozhodně ale nad ním nelámu hůl. Můj problém asi byl v nepamatování si původní série. Tu bych si ráda přečetla znovu a pak dala ještě šanci Murtaghovi. A kdo ví, třeba napíšu recenzi znovu, více nadšenou. Zatím za mě tedy horská dráha.

29.08.2024 3 z 5

Americký milostný experiment Americký milostný experiment Elena Armas

Minulý rok jsem v létě strávila několik dní ve společnosti Lásky po španělsku, která byla úžasná. Letos jsem si to mohla zopakovat, protože od Eleny Armas vyšla další kniha, Americký milostný experiment, na kterou jsem slyšela hodně chvály.
Šla jsem do knihy tedy s tím, že to bude pecka. Prostředí New Yorku, dva cizinci, které osud svede dohromady. Slow burn romantika jako vyšitá! Podle anotace kniha zní jako skvělý příběh na odpočinek a ten jsem opravdu potřebovala.
Hlavní postavou je tady Rosie, které se život sype pod rukama. Poslední kapkou je oprava bytu, a tak se vydá do bytu své nejlepší kamarádky. Tam ale míří i Lucas, zatraceně sexy bratranec. Jejich první setkání je trapas, ale hezky odhalí charaktery - Rosie opatrná a Lucas dobrosrdečný.
Lucase jsem si zamilovala hned. Je to takový zlatý retrívr, Rosie mi přišla zvláštní. Zároveň oba mají svá tajemství.
Tito dva se střídají ve vyprávění v kapitolách. Rosie na mě pokaždé působila jinak, a tak jsem si k ní neutvořila nějaké pouto.
Zápletka je jednoduchá, ale hezky využitá, kreativitu musím ocenit. Co mě ale rušilo byly chyby v textu, neukončené úvozovky a sem tam zvláštní slovní obraty v překladu. Třeba srdce metalo kozelce a ne kotrmelce, jak jsem zvyklá.
Celkově to byla milá kniha, ale Lásce po španělsku prostě podle mého nestačila. Obrovským plusem byl Lucas, ale tolik to vytáhnout prostě nedokázal. Ráda si od autorky ale znovu něco přečtu, tentokrát bez takových růžových brýlí.

19.08.2024 3 z 5

Výzva sluneční královny Výzva sluneční královny Nisha J. Tuli

Je to tak, načala jsem další sérii! Ale copak jde odolat? Vidíte tu vymazlenou obálku? Navíc jde o fantasy, ke kterému se postupně vracím, navíc jsem četla super doporučení... Nešlo odolat!
Už podle doporučení jsem čekala nějakou směsici Selekce, Hunger games a Skleněného trůnu. Selekci a Hunger games miluju, Skleněný trůn jsem tak jako naťukla... Ale vlastně jen tohle by mi stačilo k tomu, abych se dala do čtení. Je tu pár dívek a ty svádí mezi sebou boj o to, která je nejvhodnější pro prince.. že to zní jako zábava? No nevím, nevím!
Hlavní postavou je Lor, která většinu života strávila ve vězení. Sama neví proč, ale ví, že se jedná o spojitost s rodiči. Je tedy celkem v šoku, když se dostane do bojů o prince. Lor je drsná postava, má tuhý kořínek a do bojů se pustí jako lvice. Ale bude to stačit?
Lor se snaží přežít ale stále více jsem měla pocit, že je pryč ta dívka z vězení. Trochu naivita, ale co se dá dělat. Zároveň je tu obrovský kontrast mezi ní a ostatními dívkami, které jsou cvičené pro tuto soutěž. To bralo docela na uvěřitelnosti, protože Lor to zvládala.
Zároveň jsem z knihy neměla žádný wow pocit. Přišlo mi to docela zrychlené. Je to začátek série, ale konec knihy mi přinesl ještě více otázek, než na začátku. Takže hodně startovací kniha do série.
Jsem zvědavá, kam se příběh posune a jestli nabere nějaké tempo. To mi tu docela chybělo a zároveň doufám v nějaký odlišovací prvek, aby čtenář nemusel srovnávat s jinými sériemi. Takže já věřím v lepší druhý díl, kde přijde nějaký ten wow efekt.

19.08.2024 3 z 5

Hymnus pro Lokiho Hymnus pro Lokiho Joanne Harris

Kdo by neznal Lokiho, boha intrik šprýmů, ale i taky atraktivního zloducha. Hodně z nás si získal filmový/seriálový Loki, ale je potřeba pamatovat na to, že originál najdeme v severské mytologii, kde je trošku jiný. Za to s ním ale není nuda!
Hymnus pro Lokiho nám vypráví přímo Loki a je to skvělý vypravěč! Než jsem si na něj zvykla, chvilku to trvalo, ale nakonec jsem se začetla a jela jak myš. Loki je svůj a je to znát z každé kapitoly, protože se nám tu vlastně obhajuje... Tedy, uvádí věci na pravou míru!
Lokiho zbožňuju, četla jsem o něm několik knih, třeba Severskou mytologii od Neila Gaimana, takže jsem věděla, co od něj čekat. Loki mě jako vypravěč bavil, ale bohužel už mi jeho příběhy byly známé.
Doufala jsem, že ve čtyřech částech, které kniha má, se dozvím k tomu co už znám něco nového. Bohužel, nic nového se neobjevilo, ale Loki samotný je jako vypravěč skvělý. Nebojí se žertovat a čtenáře si dokáže obtočit kolem prstu.
Velkým lákadlem kniha může být pro sběratele ořízek, kterou má tato kniha opravdu nádhernou!
Vizuálně tedy nádherná kniha, pro mě bohužel se známým příběhem. Myslím si ale, že pro někoho, kdo Lokiho úplně nezná je naprosto perfektní. Vtipná, svižná a čtivě napsaná. Pokud o něm něco už víte, počítejte spíše s opakováním faktů, ale to taky není na škodu!

14.08.2024 4 z 5

Lásky čas Lásky čas Adéla Rosípalová

Od každé z autorek jsem četla jednu knihu, takže když jsem zahlédla, že připravují něco společně, začala jsem se těšit. Obě mi svým stylem psaní fakt sedí, takže jsem ani nepochybovala o tom, že do třetice by to bylo jinak.
Lásky čas je už od pohledu na obálku roztomilá záležitost. Přeneseme se na Moravu, do prostředí kávy, ale i školy a jiskření, které se vznáší ve vzduchu, společně s vůní dobrot a kávy!
Ve vyprávění se střídá Teo a Villy. To se mi moc líbilo, protože máte pěkně pohledy z obou stran. Teo se mi zamlouval možná více. I když není jeho stěhování z Prahy podbarveno radostí, je sluníčko. Villy tady působí jako protiváha - už od pohledu Tea nesnáší. Oba totiž dělají v pohostinství, takže ho vnímá jako konkurenci. A pak je tu toulavý kocour Tuňák. Toho si zamilujete od prvního okamžiku a věřte mi, hraje v příběhu velkou roli..
O čtivosti nemusím ani mluvit, ta byla prostě na každé straně a mě hnala brutální rychlostí na konec knihy. Možná až moc rychle! Navíc, mezi kluky jedou skvělé slovní výměny a nejednou mi vykouzlili úsměv na tváři, byla to roztomilost!
Zároveň jsou tu i těžší témata, jako přijetí sama sebe, strach z reakce okolí, Teova minulost...
Lásky čas je knihou, která rozhodně nezklamala. Měla jsem v autorky velkou důvěru a dostala jsem od knihy všechno, co jsem očekávala. Tuňák mě bavil snad ještě víc!
Tohle je ideální čtení na jaro, ale i klidně na léto. Je to milé, čtivé, roztomilé... S touhle knihou prostě nešlápnete vedle!

12.07.2024 5 z 5

Hector Hector Marcy Jell

Ten poslední díl série o Jezdcích apokalypsy přišel strašně rychle. Všechny čtyři bratry a jejich příběhy jsem si opravdu oblíbila a na poslední díl jsem se těšila asi nejvíc, ale paradoxně se mi do něj vůbec nechtělo, nechtělo se mi sérii opouštět.
A proč jsem se zrovna na tenhle díl těšila? Hlavní postavou je tu Hector, který mi ze všech čtyř bratrů přišel jako největší živel a byla jsem zvědavá, co si na něj autorka vymyslí.
Hector je temný, nejobávanější a to co v knížkách předvádí je fakt síla. A v téhle? Divím se, že ho bratři nedrží někde v cele, nedá se ovládat. A k němu je tu Elena, perfektní žena pro Hectora. Vojanda, drsná a Hectora neskutečně krotí. Dohromady dávají super-pár.
Kromě vztahu Eleny a Hectora se tu ale řeší i hlavní zápletka, která se v předchozích dílech tak jako stabilizovala a tady se konečně posunujeme. Je dobře, že je Hector poslední, tohle bylo jeho velké finále.
Líbilo se mi špičkování postav, posun v ději a samozřejmě čtivost, která je v celé sérii neskutečná. Naopak, co mě zklamalo, je že jsme přišli o to, jak se Hector s Elenou dali dohromady. Máme tu náznaky, ale nic víc. A pak taky chyby v textu, kdy mě do očí praštila změna u jména Ramony? Roxany?
Za mě tohle byl nejlepší díl celé série. Líbí se mi, že autorka dopřála bratrům důstojný konec v Epilogu, kde se dozvíme, jak se bratři mají po x letech. Je mi líto, že je série u konce, ale stálo to za tak rychlé přečtení!

05.07.2024 4 z 5

Komiksový Clash. První díl Komiksový Clash. První díl Gene Luen Yang

Komiks jsem znala od vidění, ale na Crewním setkáním nám byl více představen a @ctenarka_z_jihumoravy mi ho doporučila, tak jsem si říkala proč ne? Dnes bych Vám ráda představila první díl, brzy přijde na řadu i ten druhý.
První díl Komiksového clashe je o "vyvrhelovi" party, která jezdí na prasatech. Jeho společníci jsou neohrožení, svalnatí... Ale on je záprtek. Co může, to pokazí, jeho společníci ho tahají z problémů. Ale má roztomilou společnicí, prase Pim, která je neskutečně roztomilá a já si jí totálně zamilovala.
Kresba je laděná tak, aby se líbila mladším čtenářům. Hezký barevná, odráží akci, ale i emoce. Vynikne napětí i ty pomalejší momenty.
Myslím si, že komiks přitáhne malé, ale i velké čtenáře. Najdete tu plno skrytých motivů - sílu přátelství, rodinná pouta, odvahu. Ale najdete tu i hezké myšlenky, které můžou mít na malé čtenáře pozitivni vliv.
Mrkněte na další fotky na kresbu
Tohle je moc hezký objev a jsem ráda, že mě ke komiksu @ctenarka_z_jihumoravy dokopala, nebyl to přešlap! Sama od sebe bych se do komiksu asi nepustila. Pokud víte o malém čtenáři, který by mohl komiks ocenit, neváhejte!

22.06.2024 4 z 5

Smrtící terapie Smrtící terapie Sarah Pekkanen

Smrtící terapie je novinka od @nakladatelstviocelot, která slibuje zajímavé čtení pro všechny fanoušky thrillerů. Tomuhle žánru já nerada odolávám, takže jsem měla jasnou volbu. Navíc ta anotace? Byla bych blázen, kdybych knihu nezkusila!
Máme tu dokonalou rodinu, která je perfektní, manželé jsou milující, syn prosperuje. Ale co když je všechno jinak? Na scénu přichází Avery, exterapeutka, která má neotřelé metody, díky nimž se stala vyvrhelem ve své práci. Neortodoxní metody jsou ale to, co někteří vyhledávají. A to je i případ dokonalého páru, Marissi a Matthewa.
Avery je skvělá. Je to silná, chytrá postava, která mě strašně bavila. Kniha je vyprávěna z několika pohledů, od Avery, Matthewa a Marissi. Části Avery mě bavily suverénně nejvíc. Marissa je stejně jako Matthew zvláštní a bavilo mě, že jsem nad nimi celou dobu dumala.
Knize se nedá upřít čtivost a líbí se mi, jak je všechno propletené. Bohužel jsem ale narazila i na části, které byly na můj vkus zdlouhavé a docela zbytečné. Pár věcí mě dost překvapilo, hlavně samotný závěr!
Zároveň musím vyzdvihnout i to, že Avery je řešena i po osobní stránce, takže se nijak nevznáší nad manželským párem, ale je hodně živá.
Pokud máte v oblibě thrillery, tohle je rozhodně kniha, která by vás neměla minout. Vůbec bych se nezlobila, kdybychom Avery ještě někdy potkali, neskutečně mi sedla!

17.06.2024 4 z 5

Královna a její corgi Královna a její corgi Caroline L. Perry

Kniha Královna a její corgi nás vezme do Velké Británie, do dob, kdy byla královna Alžběta II. ještě malá holčička. Co jí od malička provázelo, byli psíci corgi. Později dostala vlastní fenku, Susan, a ta jí byla věrnou oporou při různých životních nástrahách.
Kniha je určena dětem, ale myslím si, že pokud vás zajímá královská rodina, tak udělá radost i vám. Je nádherně ilustrovaná, hrozně roztomile!
Co mi přijde super je, že dětem velmi jednoduše přibližuje život Alžběty. Já si tak aspoň zopakovala fakty, které už jsem znala a objevily se třeba v seriálu Koruna!
Kraťounká, ale povedená kniha, která potěší jak dospěláka, tak i malého čtenáře. A milovníky pejsků Corgi samozřejmě taky!

05.06.2024 5 z 5

Batman: V žáru smrti Batman: V žáru smrti Howard Chaykin

Po nějaké době jsem se zas podívala do Gothamu, města, kde se to hemží zločinem a které snad nikdy nespí. Letos mám v plánu zařazovat DC trochu víc, takže tohle je takový první krůček! A pokud mrknete k @crew_komiks do edičáku, zjistíte, že fanoušci tohoto světa si přijdou na své!
Komiks mě zaujal hlavně díky vizuální stránce. Jinak se jedná o pevnou vazbu s krásným, pestrým přebalem, na kterém jsou použity barvy, které prostě přitáhnou pozornost. U mě se to teda opravdu povedlo!
Dějově se podíváme do roku 1961. A tomu odpovídá i kresba od Dana Breretona. Je taková správně retro, zároveň ale hraje barvami. Není nijak umělá, působí opravdově a k samotnému ději mi sedla na výbornou.
Na to, že má komiks jen 144 stran, se toho tady odehrává strašně moc. Linku tu má Robin, Batgirl, Batman... A další. Objevují se tu známé postavy jako komisař Gordon, nebo dáma, která představuje Jokera.. a je pěkně nelítostná!
To mi možná malinko vadilo. Těch stran by si takový příběh a kresba dle mého názoru zasloužil prostě o dost víc! Místy jsem měla pocit, že je děj trochu popohnaný, ale to může být jen můj pocit, protože se konec blížil a já si přála víc.
Zase jiný pohled na Batmana a jeho partičku. A i když to byl návrat do minulosti, moc se povedl! Bylo to jiné, netradiční... Pokud fandíte DC, rozhodně doporučuji, už jen kvůli té kresbě.

22.05.2024 5 z 5

Hory, mlha, láska a já Hory, mlha, láska a já Tessa Randau

Ráda se vracím k autorům, od kterých jsem už něco četla a sedlo mi to. To je případ i u Tessy Randau, od které jsem četla útlou, ale miloučkou knížku Les, čtyři otázky, život a já. Bylo to milé čtení, které mě donutilo se zamyslet. To samé jsem očekávala i od knihy Hory, mlha, láska a já.
Tentokrát kniha vypráví příběh ženy, jejíž manželství neprochází hezkým obdobím. Má pocit, že manželovi je ukradená, že nějaká gesta jsou pouze ze zvyku. Že nedokáží najít kompromis. Nechápe, kam se jejich láska ztratila. Vše vysublimuje v momentě, kdy si manželé vyjedou na horskou chatu. Muž chce jít na kola, žena do hor. A tak se jejich cesty rozdělí.
Žena v horách potká starého muže, se kterým se posléze vydává na cestu. Jejich cesta je plná hovoru a žena zjišťuje, že i stařík před ní prošel manželskou krizí. Je to právě on, kdo jí nejvíce pomůže, díky svým radám, zkušenostem a nadhledu...
Tahle knížka je taková horská terapie. Zavede vás do hor se starým mužem, který plodí jednu hlubokou myšlenku za druhou. Lepší než nějaké sezení!
Co se mi líbí je, že je knížečka malinká, tak akorát do kapsy. Pokud byste ji četli v kuse, asi by vám tak hodinku zabrala. Je neskutečně čtivá a i uvnitř roztomile graficky zpracovaná.
Ale myslím si, že je to taková ta kniha, ke které je třeba se vracet. Zamyslet se nad ní, číst klidně v mezičase i něco jiného, ale hlavně, přemýšlet u ní. Kdo chce, tomu určitě může poskytnout hodně myšlenek.
Další krásná kniha od autorky, stejně jako Les, i tahle bylo hodně poučná a bavila mě. Jsem zvědavá, jestli se od autorky dočkáme něčeho dalšího!

03.05.2024 4 z 5