AngeliS AngeliS komentáře u knih

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Páni!!! S přihlédnutím k tomu, že je to prvotina a z ČR. Wow jako! Někdo tu píše, že tomu neuvěřil. Já jsem to zdlábla i s návnadou. Ačkoli, jediná vadička mi opravdu přišla, že je Kateřina hloupá. Na druhou stranu nikdo neřekl, že má být jadernou Ing. Takže, proč by nemohla být trošku tupější. Jako, že si píše děsně skrytě do deníčku v PC... atd. Ale do příběhu mi to pasovalo. Kdyby nebyla třebas tak pitomá, bylo by to jinak a nebylo by to tak dobrý! Popis domácího násilí je úžasnej. Od začátku do konce se krásně vybarví, co ji nutí nedělat to nic. Konec mě opravdu překvapil, nebyla to pro mě prvoplánovka. Strašně milé ?? překvapení i když v tak náročném tématu, které se k tomu velmi dobře četlo.

07.07.2022 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Tohle se nehodnotí nějakými hvězdami dobře. Už jen proto, že to je skutečné. Nebo bylo. Hvězdu ubíram jen za to, jak to je napsané. Tak nějak divně. Není to úplně můj styl. Nevím, zda by se to ale dalo vlastně napsat jinak? Je super, že to někdo zpracoval. Ale je to teda extrémní hnus. Mám to už i ve snech. A to si určitě nedovedu představit ani zdaleka realitu. Je tam ale skvěle vysvětlena ta manipulace. Proč nešlo to či ono. Nechci tolik spojlerovat. Ale rozhodne díky tomu pochopíte minimálně ty dcery a jejich divnou lásku k mámě.

22.06.2022 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

(SPOILER) Udělala jsem rozhodně dobře, že jsem zvolila audio. Pavel Batěk se na to hodil jak nikdo a vystřihl to excelentně! Být to film, musel by ho hrát jedině on. Ona mu to snad napsala na míru.
Jen těžko se v knize hledala postava,která by byla sympatická. Ale něco do sebe to opravdu mělo. Nakonec mě vlastně těšilo, že se zase ožral, že tu protivnou manželku podvádí. A zase na druhou stranu mi jí bylo hrozně líto, přece si to nezasloužila. Byla protivná, protože žila s deb**em. Kdo by se na to vše mohl pěkně vys.... byla hlavně ona. Utéct od něj, měla by klid! Ale to mu neudělala a on to stejně ten sobecký kretén neocenil. A tohle ve mně bojovalo celou knihu. A to bylo fantastický. Happy end jsem mu nepřála ani náhodou. Úplně jsem v něm viděla srábka, co si to nakonec hodí na půdě. Škoda, že ne...

08.11.2021 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Fuj! Strašně fuj!
Je to tedy tady na pomezí 5/4*. Ten konec už jsem přeskakovala. Ale ono to asi bylo tiiim, že jsem fakt chtěla už vědět.
Bylo to strašně opravdové. Víc než kdybych viděla film. Opravdu jsem vše slyšela, snad i cítila! Fakt humus! Bála jsem se. Jak mam teď asi usnout?

30.05.2023 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

(SPOILER) Nebýt na dovolené asi bych to nedala. Však ten příběh je tak zbytečný a totálně o ničem. Stále jsem tam cítila nějaké napětí, jak kdyby se mělo něco stát, ale nakonec kapitoly vždy velké zklamání. Tam byl snad jediný příjemný pan Černý… Dobře fajn bylo, že to bylo z pohledu všech a autorka ty pocity dobře vystihla…
To mi mělo ukázat, že ženské přetrpí jakéhokoli idiota kvůli dětem? Nebo dobře, oni k sobě extrémně nepatřili, ale přetrpěli to. Rozvod by byl za mě snad i happy end. Doufala jsem, že aspoň ti sourozenci si vybuduji nějaký vztah, pouto! Nic… a žili všichni nešťastně až do smrti.

22.02.2023 2 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Wow teda! Jedním dechem. Přiznávám, že mě neustále strašil počet stran. Mam ráda tlusté knihy, ale tady jsem si říkala, že by mohla být kratší a bála se zbytečných nudných pasáží a vaty. A ono to bylo mrknutím pryč. Druhá půlka bych řekla slabší, přesto jsem se neodtrhla ani na vteřinu
….
Trošku spojler… čtu tady o divném konci. Mně ani nenapadlo, že je divný… Celou knihu má v hlavě hlasy. A samozřejmě, po takovém traumatu nebude žít báječně až do smrti… pronásleduje ji to. Tolik k mému pochopení závěru.

19.12.2022 5 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Pardon, ale ne! Druhá půlka knihy pro me už byla vyloženě utrpení. Při dočítáni už mi bylo skoro fyzicky zle, jak jsem věděla, že už se jen okrádám o čas. Doufala jsem, že to ještě nějak dopadne. Ale ne! Ve výsledku asi ani nechápu o čem to jako K… bylo?!?!?!? Jo o ničem. Nakousneme 100000 problémů, povrchně, vyplníme vatou a máme 300 stran. Jirku Mádla mám ráda, těšila jsem se, ale fuj! Už to nedělej! Raději filmy.
Teda! Ta knížka mě fakt vyotočila! Jaká to byla blbost! Konec fuj! Grc! Nikdy víc!

17.11.2022 2 z 5

Ono takovych nezminenych treagedii je urcite vic nez Lidice, Lezaky. i nase město tu svoji má. Nehodlám se v knize nijak pitvat, to co p. Lednická předvedla je opravdu úctyhodná práce. V kontextu ael všech historických údálosti 2. sv války mně to nějak.. napíšu neohromilo jakože, wowo to není možné! Není to správné vyjádření. Já jen že toho je tolik a jedna větší hrůza než druhá. Vyjadřuju se v tomto jak blbeček asi. Ale tohle si prostě vzájemně dělali a dělají lidi. Tohle? Úplně za NIC a ještě jednou velké NIC, protože se jeden blbeček rozhodnul, tady zemřelo tolik lidí. Hnus prostě. Ale to nemění nic na tom, že je to skvěle zpracováno. A ještě poslední věc. Proč to srovnáváte se Šikmým kostelem?

06.05.2022 5 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Četla jsem to na dovolené tak, že jsem od toho odmítala odtrhnout oči. Přišla jsem i o možné rande. :D Jak mi později personal hotelu hlásil, vůbec jsem neviděla ani neslyšela. Raději jsem se rochnila v tom, na kom si zase pochutná a byla jsem napjatá jak struna. Btw. Asi nejsem dobrý společník na dovolenou :D

07.01.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Knížka je to moc pěkná, ale nakionec audiokniha ještě lepší. Parádní oddechovka i zamyšlení. Mluvený projev panaa Ebena je bezesporu výtečný. Super nápad na knihu, kde můžete vytrhávat stránky, které vás nebaví, ale ve skutečnosti je poměrně nepraktická. Navíc je tam super úplně vše, tak kdo by stránky oddělával. Mohl teda své knize věřit více.

10.11.2021 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Mé rozpolcené hodnocení: ... Je to fakt moc super. Ale já jsem se do ní neustále nemohla zakousnot a došíst ji. Už jsem ji všude tahala jako koťě a většinou se mi do ní ani nehctělo. Po nějakém čase už jsem se ztrácela v ději a musela jsem se vracet, že. Mít to v nějaký lepší čas a fakt se do toho zažrat, tak věřím, že to je pecka.

17.09.2021 3 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Toto je dílo, které se dotýká jednoho z nejtmavších období naší historie, a to s takovou intenzitou a emocionální hloubkou, že čtenář nemůže zůstat netečný. Příběh hrdinství a nezlomné lidskosti uprostřed nejextrémnějších podmínek přináší silný kontrast mezi krutostí a soucitem, temnotou a nadějí.
Čtení této knihy bylo pro mě osobně velmi náročné, nejen kvůli jejímu temnému obsahu, ale i kvůli způsobu, jakým autorka předkládá hrůzy, kterým byli lidé v těchto táborech vystaveni. Detailní popisy situací, které jsou natolik děsivé, že překračují hranice mého porozumění, mě nutily přemýšlet o hloubce lidského utrpení a zlu, které se lidé mohou dopustit.
Nejvíce mě zasáhly popisy, které se týkaly nejzranitelnějších - dětí, jejichž osudy byly vykresleny s takovou barvitostí a detailností, že to vyvolalo ve mně silnou emoční reakci. Tento aspekt knihy byl pro mě zvláště obtížný a vyvolával pocity úzkosti a znechucení.
Přesto je "Porodní sestra z Osvětimi" nesmírně důležitou knihou, která nám připomíná, jak důležité je pamatovat si minulost, abychom mohli lépe pochopit hodnotu humanity, odvahy a nezlomné síly ducha, i když jsou okolnosti sebevíc temné.

31.01.2024 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Tato kniha se mě pokusila přilákat zajímavým tématem, ale bohužel se mi její provedení nijak zvlášť nezamlouvalo. Příběh se většinou točí kolem hlavní postavy, která neustále opakuje "miluju tě", což vytváří monotónní a mírně únavný motiv. Je pravda, že občas kniha nabídne něco jiného, ale skutečný děj je zde vzácností.
Pokud hledáte oddechovku, může vám kniha posloužit – v tomto ohledu jí nelze upřít určitou relaxační hodnotu. Nicméně její obsah je z velké části omezen na popisné scény, které se někdy táhnou do nekonečna a ztrácejí svou poutavost.
Jde skoro o literární ekvivalent cukrové bomby, která vám může zkazit chuťové buňky.
Pokud jste fanouškem konkrétních a důležitých momentů v příběhu, doporučil bych čtenáři začátek, několik stran uprostřed a poté klidně konec. Zbytek knihy, bohužel, působí spíše jako výplň bez významného obsahu.
Celkově bych tuto knihu doporučila opravdu pouze těm, kteří hledají něco, čím zabít čas a nemají zrovna po ruce jiný zdroj zábavy. Existuje mnoho dalších literárních děl, která nabízejí hlubší a poutavější zážitek.

25.10.2023 2 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Opravdu jsem mezi. Je to fakt krásný nebo fakt ošklivý? Mnohokrát jsem si řekla fuj!
Ale asi by Wavy mohla dopadnout mnoohem hůř.
Je to hodně na hraně, ale je vysvětleno proč.
Vážně nejdivnější romantika, co jsem kdy četla. I tak krásná, ale smí se nám líbit?
Vyvolává to ve mně hodně pocitů, některé velmi protichůdné. Vlastně jim to přeješ, ale pak chápeš tetu a doufáš, že to zakáže
Skvělé dílo a tečka.

23.04.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

O paralelních životech jsem přemýšlela už mnooohokrát. Tolikrát jsme vedli debaty nad sklenkou lahodného moku. Mám asi jinou, svoji představu. Ale moc se mi líbilo, jak to pojal autor. Kniha se četla tak sama. Úplně a doslova jsem ji vdechla. Musela jsem se donutit v půlce přestat abych měla něco i na další den. Bylo mi totiž líto, že to skončí. Na mě tam bylo moc filozofie, moc zbytečných jmen filozofů (je to asi spíš tím, že jsem filozifii na škole nesnášela) ale tak nějak mi dávalo smysl, proč tam je, takže příběh mi to vyloženě nekazilo. Fajn se nad tím zamyslet. Ale i kdybych 100x věděla, že výčitky nemají smysl, ani co by kdyby... Stejně s tím podle mě nejde přestat. Je to tak nějak přirozené. Ve zdravé míře. A samozřejmě.. dala bych nevím co za to, abych mohla vyzkoušet to, co Nora.

12.10.2022 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Opět, hodnotím dost zpětně. A jako 73%??? Kdyby tohle napsal kdokoli jiný, rozhodně nemá "jen" 73!?! tohle bylo tak svělé! Úplně detektivka, jak blázen! Neměla jsem tušení, co se na další stránce zase vyklube a i tak jsem koukala s otevřenou pusou.
Skvěle napsané! Radko klobouk dolu!

02.06.2022 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Čtení mi přerušil pouze spánek a práce. Celý den jsem se klepala, ať to můžu jít dočíst. Úplně mě to pohltilo. Vůbec jsem se neopovažovala tušit, co mě čeká na jakékoli další straně. Kniha mě neustále (v dobrém) nutila se do jejich situace opravdu vcítit. Omlouvat je, že samozřejmě nemohou stále očekávat to nejhorší, proto to nevzdávali. Ale takovou nenávist jsem v sobě dlouho nenašla, jako k tomuhle andílkovi.
Navíc autorka ponechala tu jejich nekonečnou lásku, která vše vlastně vyrovnávala. Jsou tam parádně doladěny všechny detaily, emoce, prožitky... ale tu malou stejně nenávidím! Hlavně za tu kočku!

09.03.2021 5 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Kniha mi byla doporučená na dovolenou jako oddychovka a že sranda. Přesně s tím jsem do toho šla, jinak tenhle žánr ráda nemám a jindy bych asi nedočetla. Stránky mi uběhly pod očima a už byl konec. Tak příjemně se to čte. Ano, nasmála jsem se, ale aj jsem si upřímně poplakala. Padlo mi to krásně do nálady. Ideální stav. ️

29.09.2022 5 z 5

Místo starých pravidel českého pravopisu stačí mít doma tohle. Bible do každé domácnosti. Do některých rodin by se asi hodila daleko více, ale právě takoví lidé si ji bohužel nekoupí.
Viz. komentáře a příspěvky na Faceboocích :D
Pondělní diktáty miluju, připadám si pak tak správně hloupě.

05.08.2022 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Hodně zvratů. hodně f**kupů! A co je více než jasné, zase pěkná humusárna! Jedeme dál, jsem zvědavá!

15.07.2022 5 z 5