ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Chlapec v lese Chlapec v lese Carter Wilson

Kniha mě nijak neoslovila. Číst se dala, ale příliš mě nebavila, připadala mně nesmyslná a hodně "ujetá". Takový průměr.

20.08.2018 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Velmi podmanivý a ač to zní možná divně, pro mě přesvědčivý psychothriller.
Přestože začátek je pozvolnější, k závěru přibude tolik napětí a zvratů, že se budete divit. Jde o příběh plný tajemství, lži i touhy s barvitě vykreslenými postavami.
Manželova žena patří určitě k těm knihám, které s klidným svědomím doporučím. A jak už zde někdo napsal, je dobré začít číst až od strany 12, abyste nepřišli o jedno z překvapení.

19.08.2018 5 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Knihu jsem si užila, bavila mě. Nemám výhrady ani k trošku krkolomnému rozuzlení.
Pane Musso, jste prostě skvělý a prosím pište, ať se mám zase na co těšit!

17.08.2018 5 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Psychologický thriller s dokonale vykreslenými postavami a nápaditým motivem únosu Anny.
Kniha není pro ty, kdo mají rádi hodně napětí a akce , doporučila bych ji pouze pro milovníky psychologických thrillerů.
Jednu * uberu za to, že místy byl příběh poněkud zdlouhavý.

15.08.2018 4 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Napínavý příběh, který se četl dobře. Od autora je to moje první knížka a rozhodně nebude poslední.

14.08.2018 5 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Gaby najde při pravidelném běhání v parku mrtvou mladou ženu. Policie postupně hromadí důkazy, které svědčí proti ní, stává se podezřelou z vraždy.
Vynikající psychothriller, vynikající!

12.08.2018 5 z 5

Kamkoli půjdeš Kamkoli půjdeš Camilla Way

Výborný psychologický thriller s dokonale popsanými postavami. Příběh vypráví dvě bývalé kamarádky, které mají společná tajemství. Heather vypráví minulost (PŘEDTÍM), Edie přítomnost (POTOM). Kniha vůbec nenudila, pořád se v ní něco děje. A závěr je neočekávaně dramatický.
Pro milovníky psychothrillerů určitě doporučuji.

11.08.2018 5 z 5

Vím, co jsi udělal Vím, co jsi udělal Zdenka Hamerová

Knížka se dobře četla a konec mě překvapil. Půjčím si další autorčiny knihy.

11.08.2018 5 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Kniha se mi líbila, byla napínavá a měla spád. Nezklamala.

09.08.2018 5 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Psychologický thriller byl pro mě trošku zklamáním. V knize se pořád dokola opakovaly stejné věci a na Irininu kyčel, která je zmiňovaná skoro na každé stránce, jsem už byla alergická. Ani konec dojem z knihy moc nezlepšil. Připadal mi hodně nepravděpodobný.

08.08.2018 3 z 5

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Katie má tentokrát co do činění s brutálními vrahy a vyděrači, kteří si říkají Erinští Velekrálové. Dobře je popsaná zkorumpovaná policie a opět prožívame s Katie její nelehký osobní, ale i profesní život.
Přestože závěr je překvapivý a thriller vydařený, dávám mu 4 *, protože některé z dílů s Katie se mi líbily víc.

06.08.2018 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Měla jsem už dlouho zálusk na tuto knihu, která vyvolala tak rozporuplné čtenářské reakce. Přečetla jsem ji na jeden zátah a představovala pro mě nevšední čtenářský zážitek. Napětí, zvraty, věrohodně vykreslené postavy, skvělá zápletka, to všechno tento výborný psychologický thriller splňuje. A věřím, že není určený jenom pro ženy.

04.08.2018 4 z 5

Papíroví duchové Papíroví duchové Julia Heaberlin

Její sestra Rachel už je řadu let nezvěstná a ona je přesvědčená, že ji a ještě další ženy zavraždil potencionální sériový vrah Carl, který nikdy nebyl odsouzen. Vydává se za jeho dceru a vyjedou spolu na výlet po místech, kde podle ní Carl zanechal své oběti a také po místech, kde fotografoval. Carl byl totiž uznávaný fotograf.
Kniha se docela dobře čte, nepostrádá napětí a zvraty, ale závěr se mi moc nelíbil, připadal mi hodně uspěchaný. Za ten ubírám jednu*.
A opět (jako u Černookých Zuzan) musím pochválit obálku.

04.08.2018 4 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Děj se odehrává v dokonale popsaném prostředí ostrova Réunion. Tady tráví dovolenou mladý pár s šestiletou dcerkou. Jednoho dne manželka zmizí a z manžela se stává hlavní podezřelý, když uteče i s dcerou.
Jedná se o čtivý, napínavý a dobrodružný thriller s mnoha zvraty. Jeho posledních asi sto stránek mě utvrdilo v tom, že jsem byla na velkém omylu, co se viny týče. Někdo totiž dokázal plánovat pomstu spoustu let.
Pane Bussi, je to moje první kniha od Vás a už jsem se stala Vaší fanynkou. Vzhledem k poměrně nízkému hodnocení této knihy předpokládám, že další budou naprosté bomby a moc se na ně těším.

27.07.2018 5 z 5

Oběť Oběť James Carol

Průměrná detektivka, která neurazí, ale rozhodně ani nenadchne. Občas jsem stránky i přeskakovala. No a od závěru jsem čekala daleko víc.

23.07.2018 3 z 5

Tání Tání Lize Spit

Na mě byla kniha později hodně drsná a depresivní. Ale Lise Spitová umí psát a umí psát poutavě, dojemně, napínavě i nemilosrdně.

20.07.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Někomu se bude třeba část knihy zdát jednotvárná, ale čím víc se blížíme k závěru, stoupá napětí a knihu nejde dát z ruky.
Jedná se o parádní psychothriller, který mě bavil, přestože jsem brzo tak trochu tušila, kdo za problémy Cass stojí. K přečtení ho určitě doporučuji.

16.07.2018 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Kniha se dobře četla, ale jak už bývá u této autorky zvykem, některé záležitosti příběhu zůstaly nedořešené a otevřené. Přesto nechávám vyšší hodnocení.

12.07.2018 4 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Dokonalá mi přichystala výborný psychologický thriller, u kterého mi nevadilo střídání času a osob, které příběh vyprávěly. Jedná se o silně emotivní knihu s uvěřitelně popsanými postavami a dokonalou temnou atmosférou. Líbila se mně víc než Spálená obloha.

12.07.2018 5 z 5

Jezerní hřbitov Jezerní hřbitov Paul Cleave

Za mě je to slabší než průměr. Spousta mrtvol, spousta rakví, autorovi jsem nějak nepřišla na chuť.

09.07.2018 2 z 5