asam asam komentáře u knih

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Toto mě zklamalo. Dívka ve vlaku byl trhák- ale toto se vleklo, rozvláčné, nic neříkající.

28.12.2021 1 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Děj knihy se odehrává v době boje za odstranění rasové diskriminace. Hlavní hrdinky neměly lehký život, musely o své místo na slunci bojovat. Napínavý příběh, plný emocí, smutku, ale i odhodlání poprat se s nepřízní života.
Doporučuji.

17.12.2021 4 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Oddechové čtení - vhodné tak na pláž u rybníka.

28.08.2021 4 z 5

Jsi divný Jsi divný Oliver Heyn

Komentář si raději odpustím. Druhý díl už číst nebudu.
Byl to -" Divný".

10.01.2021 1 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Vtipné, humorné. Spisovatelka si dělá legraci sama ze sebe, Sebeironie, nadsázka.
Věřte nebo nevěřte - to už záleží jen na vás.

04.01.2021 4 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Zpověď samotného autora. Hledání smyslu života, přístup k smrti, láska, zrada - to vše si autor prožil a s Davidem prožívá i čtenář.
Silný příběh. Pro mě trochu depresivní.

01.12.2020 4 z 5

Sedm let v Africe: Příběh českého syna nigerijského krále Sedm let v Africe: Příběh českého syna nigerijského krále Obonete S. Ubam

pět hvězdiček mi nestačí.
Příběh, kterému můžete sotva věřit, říkáte si -to snad není v dnešní době ani možné. Drsná a šokující výpověď o tom, čeho všeho jsou lidé schopní, aby se dostali k penězům a moci. Jde o autobiografii, ale klidně by to mohla být detektivka či špionážní thriller. A to autor není spisovatel.
Určitě doporučuji k přečtení. Ani chvilku se nebudete nudit.

24.11.2020 5 z 5

Oběť Oběť Arnaldur Indriðason

Kniha splňuje vše co se od severské krimi vyžaduje. Asi většina z nás tuší, kdo by mohl být vrah, ale konečné rozuzlení nás vyvede z omylu.
Hlavní roli zde má žena - vyšetřovatelka. Autor knihy - muž - se dokázal plně vžít do myšlení ženy.

04.06.2020 4 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Jako články v novinách, které vychází jednou týdně si to ráda přečtu, ale jako kniha ? Je toho moc najednou.
S panem doktorem v mnoha věcech souhlasím.

24.02.2020 2 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Pohled na svět očima autisty.
Skvělé, přitom smutné čtení.
Toto by měla být povinná četba pro všechny osoby, které přijdou do styku s dětmi. Jejich pohled na autisty by byl chápající .

13.12.2019 5 z 5

Pošťákova snoubenka Pošťákova snoubenka Denis Thériault

Poprvé jsem se setkala s japonskou poezii psanou v haiku. Lyrické, poetické.
Děj byl předvídatelný - závěr - osud nelze ošálit.

06.11.2019 4 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Ne vždy je všechno černé nebo bílé.
Velice zajímavé téma z oblasti soudnictví, dobře zpracované.
Doporučuji nejen k přečtení, ale i k zamyšlení.

20.10.2019 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Souhlasím. Pomalý rozjezd, zpočátku nudné. Kladete si otázky, na které hledáte odpověď. Kdo lže? Kde je pravda? Koho je vám líto?
Uzavřela jsem odpovědí - " Oko za oko, zub za zub"

14.02.2019 3 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

May dokáže čitatele zaujmout od první stránky. V tomto díle se vyskytuje méně osob , hlavně osob s čínskými jmény- a to je dobře. Patoložka Margaret a detektiv Li Jen stále řeší vzájemné vztahy, což trochu připomíná červenou knihovnu. Ovšem hlavní téma knihy - nelegální pašování lidí a hrozba biologických zbraní - vás nenechají chladné. To není žádné sci-fi, to je skutečný problém naší doby.Až člověka při čtení mrazí.

01.01.2019 4 z 5

Když život ještě býval náš Když život ještě býval náš Marian Izaguirre

Kniha mě překvapila- mile.
Na pozadí událostí 20, století - /španělská válka. - boj o přežití, hlad, bída/ se setkáváme s osudem tří lidí.. Každý má za sebou jiné životní zkušenosti, osudová zklamání, každý prožívá události svým způsobem. Co je ale spojuje a co mají společného je láska ke knihám. Na tom je celý příběh postaven a to mě zaujalo.

25.08.2018 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Upřímná zpověď dospívajícího Leonarda. V tomto věku se zdají i malé problémy nepřekonatelné. A Leonard jich měl plno, Ne vždy se najde takový chápavý pan učitel, který správně zareaguje. Všechny ty psychologické poradkyně na škole strčí do kapsy jedna podaná ruka v pravou chvíli.
Zpočátku mě trochu vadily poznámky pod čarou, ztrácela jsem souvislost textu . ale jak jsem si zvykla, přišlo mi to vtipné.
Doporučuji.

18.05.2018 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Opět napínavé od začátku do konce. Mezi jednotlivými kapitolami se nestačíte ani nadechnout. Doporučuji

14.04.2018 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

848 stránek - opravdu těžká literatura. Do MHD určitě nevhodná. Přečetla jsem ji, ale dalo mě to. Polovina by určitě stačila. Někdy méně znamená více.

11.02.2018 3 z 5

Dívky ze Šanghaje Dívky ze Šanghaje Lisa See

Od románu pro ženy čekáme knihu o lásce, vášeň apod. Vůbec se nejedná o romantickou knížku. Čínské tradice, přísná výchova v rodině, dodržování zvyků po několik generací. to my neznáme. Evropské ženy jsou mnohem svobodnější, volnější. Obě šanghajské dívky se chtějí osamostatnit, ale ani oni nezapomínají na to k čemu byli vedeni v rodině. Těžko se vymaní z rodinných pout. Osud si s nimi nepěkně pohrává. Knížka je velmi čtivá. Doporučuji.

27.09.2017 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Série Ostrov Lewis - přečteny všechny tři díly. Tady u Šachových figurek mám trochu výhrady. Zdálo se mi, že děj je roztříštěn do více epizod a to ubíralo na spádu. a dramatičnosti.

19.07.2017 4 z 5