asam asam komentáře u knih

Sharpův tygr Sharpův tygr Bernard Cornwell

Hrdinství, zrada, intriky, krutost, přátelství ale i nenávist až za hrob, Vše najdeme v této knize, která čerpá z pravdivých historických pramenů. Samozřejmě je to beletrie, tak musí být trochu přikrášlena a upravena, aby se pěkně četla, A to se autorovi povedlo. Určitě doporučuji.

23.11.2016 5 z 5

Smutný příběh. Ve svých jedenapadesáti letech konstatuje, že ztratila syna- /to nejlepší, co jsem v životě dosáhla bylo narození mého syna -citace z knihy/, nemá známé, bojí se vycházet ven, kde ji pronásledují novináři, nemá nikoho, kdo by jí pomohl a navíc je vážně nemocná. Uplynulá léta nepřinesla moc pěkných chvil, spíše problémy a zklamání.
Droga = zkáza, promarněný život.

12.04.2015 3 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Krásný příběh o životě člověka - moudrého, věrného, milujícího ženu, rodinu, přírodu, zvířata Krásně, citlivě a dojemně popsaný život kočovných "cikánů".
Knížka velmi čtivě napsaná, dojemná. Doporučuji k přečtení
Jen se mi stále vkrádá otázka. Kde je ten krásný Člověk Gabriel dnes?

01.04.2015 5 z 5

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

Knížku jsem nedočetla. Souhlasím s tím, že je to opravdu upřímně a otevřeně popsaná prostituce, ale nesouhlasím s tím, že těžké osudové chvíle v životě žen se dají řešit pouze tímto způsobem. Navíc je to kruté vůči dětem, které jsou v tom nevinně. A autorka si tento způsob života vybrala dobrovolně. Z knihy mám i pocit, že náhodné vztahy s muži sama vyhledávala. Určitě se jim nebránila,
Dávám dva bodíky, snad za odvahu jít s tím na veřejnost.

24.11.2014 2 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Simon Mawer knihou Pád opět nezklamal. Barvitým jazykem líčí strhující atmosféru horolezeckých výstupů, máte pocit, že jste přímými účastníky. Čerpal ze svých vlastních zážitků z horolezectví / jak sám uvádí v doslovu ke knize/. A příběh o lásce, přátelství, nevěře,- prolíná knihou velice citlivě. Kdyby toto téma zpracoval někdo jiný, mohla by to být červená knihovna. Ale Mawer dokáže psát tak, že mu věříte a s hrdiny jejich příběh prožíváte. Napětí vás provází celou knížkou a rozuzlení na úplném konci ???? Určitě doporučuji k přečtení.

07.02.2014 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Kniha mě velmi zaujala. Pravdivá diagnóza autistů s Aspergerovým.syndromem, projevy lidí s tímto syndromem a jejich chování vše zasazené zasazená do detektivního příběhu. Napínavé až do konce, i když tušíte jak se bude děj vyvíjet přesto čtete se zaujetím a neodložíte knihu až na poslední stránce. Je to pohled do jiného světa a s autistickými dětmi se můžeme setkat často. Je třeba o jejich chování vědět co nejvíce, abychom je dovedli pochopit. A myslím, že tato kniha nás v ledasčem poučí. I když je příběh smyšlený, projevy jsou popsány odborně.

11.01.2014 5 z 5

Podoba Podoba Tana French

520 stránek a detektivka?? Zpočátku mě to dost odrazovalo od čtení, neb jsem si bláhově myslela, že jedna mrtvá dívka a vyšetřování její smrti na tolik stránek nevydá a že to bude nuda. Leč omyl. Perfektně zpracovaná zápletka, posychologicky výborně propracované. Nenudila jsem se ani chvilku a do poslední stránky napětí nepolevilo. Byla to první knížka od této autorky kterou jsem přečetla a s chutí se vrhnu na další.Vřele doporučuji.

20.05.2013 5 z 5

Čechy, země zaslíbená Čechy, země zaslíbená Petra Hůlová

Pohled na cizince, zvláště na komunitu Ukrajinců pracujících u nás. Jejich problémy, nejen s integrací do odlišné společnosti, ale i vzájemné vztahy mezi sebou samými, jejich zkušenosti s českými spoluobčany, jejich mírná nesnášenlivost vůči Vietnamcům, Mongolům a dalším, kteří jako oni sami hledají uplatnění na trhu práce, to vše se podařilo autorce přesně vystihnout a pravdivě popsat. Trochu mi vadilo literární zpracování, ne vždy byla věta srozumitelná. Čtu rychle a tak jsem se musela třeba vrátit na začátek věty, abych si srovnala o co vlastně jde. Ale to je můj problém. Obdivuji všechny ty, kteří k nám přišli za prací a doma nechali své nejbližší. U nás mnohdy pracují za podmínek, které by našinec určitě nepřijal.

01.01.2013 5 z 5

Každý umírá sám Každý umírá sám Hans Fallada (p)

poutavý román čerpající ze skutečných faktů nalezených ve spisech gestapa. Pohled obyčejných prostých lidí, Němců na nacismus, Hitlera a dění v Německu. Jejich vytrvalý odpor nikomu nepřináší nic dobrého, ale oni věří, že přispívají k urychlení konce války a přitom sami kolem sebe utahují smyčku.

01.12.2012 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Neotřelé téma, velmi svižné čtení. Určitě zaujme naše čtenáře a umístí se na předních místech v hodnocení. Doporučuji.

20.11.2011 5 z 5

Na každé větší škole by měl pracovat speciální pedagog, protože dětí s poruchou chování a učení je stále hodně. Bohužel na to naše školství nemá prostředky. Spisovatelka jasně ukázala / a ten příběh je pravdivý/ jak složitá je duše dítěte a jak stačí málo aby se vše pokazilo, nebo naopak zlepšilo.

14.10.2011 5 z 5

Korálky v pupíku Korálky v pupíku Hana Poltikovičová

Zajímavá knížka. Velmi pěkně se čte. Zaměřená na alternativní způsob života,nenásilnou formou uvádí spisovatelka příklady jak poznávat sám sebe a pronikat k podstatě našeho bytí.Vše se odehrává s vtipem a humorem. Doporučuji

05.09.2011 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Přečteno několikrát. Lepší knížka než film i když Polanski jako režisér nezklamal a Adrien Brody do toho dal taky kus sebe. Já mám raději knížku, kde si to můžu vychutnat podle svého.

28.05.2011 5 z 5

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Příběh jakoby z jiného světa. Arménské lidové tradice, mytická témata, romantika, přátelství.
cituji. Z nebe spadla tři jablka - jedno pro toho, kdo to viděl, druhé pro toho, kdo to vyprávěl a třetí pro toho, kdo to všechno poslouchal.

27.01.2024 5 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Život není vypucovaná pěšinka - cituji autorku a tato pravda se prolíná celým příběhem.

15.08.2023 4 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Červená knihovna, ale na dovolenou vhodné čtení, Doporučuji přečíst, Trošku si oddychnete od dnešní uspěchané doby. A trocha romantiky nikdy neuškodí.

20.07.2023 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Čtu už podruhé a opět se směji i nahlas.

26.05.2023 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Silný příběh na který dlouho nezapomenu.

04.01.2023 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Trochu pomalejší rozjezd, ale pak vás to chytne a nepustí. . Ponaučení pro mě, které z knihy vyplynulo - jdi tvrdě za svým vysněným cílem a snaž se proto udělat co nejvíc.

27.11.2022 5 z 5

Děti Volhy Děti Volhy Guzel Jachina

Krásná kniha. Nedá se zhltnout za odpoledne, musíte se zastavit a chvíli přemýšlet a nechat doznít.

12.11.2022 5 z 5