asterixka asterixka komentáře u knih

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Jsem nadšená, toto je přesně kniha pro mě :-) Vynikající detektivka plná napětí, zvratů a temných tajemství, která se táhnou celým příběhem... doporučuji všem milovníkům dobré psychologické krimi.

13.11.2013 5 z 5

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Kniha fajn, celkem napínavá, typické dějové "deaverovské" zvraty, k tomu zajímavý námět. Ale konec tedy už byl opravdu hodně zamotaný.

06.10.2013 3 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Kniha pro mě byla velmi příjemným překvapením, zajímavý námět, v druhé polovině už příliš romantiky na mě :-) Ráda si něco dalšího od této autorky přečtu.

26.09.2013 4 z 5

Skála Skála Peter May

Temný thriller? Detektivka? Kdepak! Mistrovsky napsané drama, ve kterém se prolíná přítomnost s minulostí a s úžasným popisem skotské drsné, ale překrásné krajiny, které mě naprosto pohltilo. Vřele doporučuji a těším se na překlad další knihy pana Maye.

11.08.2013 5 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Tak mně Lisbeth nepřipomínala Munroeová v ničem (snad pouze vzhledem?) Dokonalá supermanka, která všechno ví, všechno zná, všude byla a každého přemůže levou zadní, kterou nikdy nezradí instinkt a dokáže se vždy správně zorientovat - trochu sci-fi .... Kniha se mi celkově nelíbila, jak stylově, tak obsahově, pro mě osobně je velkým zklamáním (a to jsem si ji koupila).

07.08.2013 2 z 5

Podzimní vražda Podzimní vražda Mons Kallentoft

Moje první kniha od Monse Kallentofta. Nejprve jsem se do knihy nemohla začíst a vůbec strávit zvláštní styl psaní. Poté mě celkem pohltila, ale .... pro mě mezi severskými detektivkami žádná "hitparáda" a hodnotím slabými 4 *.

03.08.2013 4 z 5

Provokatér Provokatér Karin Fossum

Provokatér je další skvělou psychologickou detektivkou Karin Fossum, které není absolutně co vytknout, vtáhne a nepustí, nenudí a zejména přiměje k zamyšlení.... Skvělá kniha.

25.07.2013 5 z 5

Pláž utonulých Pláž utonulých Domingo Villar

Děj detektivky se vlekl celkem pomalu, ale zhruba poslední třetina knihy to napravila. Oceňuji - pro mě - zajímavý náhled do života námořníků. Pěkné a pohodové čtení na léto

21.07.2013 4 z 5

Skleněný ďábel Skleněný ďábel Helene Tursten

Po několika snahách pokračovat ve čtení jsem knihu odložila, prostě to nešlo, nedočteno... styl psaní mi nesedl a další knihu Helen Tursten asi už příště vyhledávat nebudu....

11.07.2013

Švábi Švábi Jo Nesbø

Brilantně napsané. Na to, že to je autorova druhá kniha, velmi podařená detektivka. Moje šestá Holeovka :-)

11.07.2013 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Strašně milá knížečka, díky níž se mi navrátila dětská náklonnost ke kočkám :-)

23.06.2013 5 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Velmi čtivé, napínavé, příjemně napsáno. Je to moje druhé setkání s Asou Larsson a potažmo i Rebeckou, neboť jsem nejprve četla její čtvrtý příběh, v němž se opět náznaky vrací ke Sluneční bouři. Přesto to čtení na poutavosti neubralo. Doporučuji.
Spisovatelka se na mém soukromém žebříčku zařadila mezi nejoblíbenější severskou autorku - ženu :-)

01.06.2013 5 z 5

Čechy, země zaslíbená Čechy, země zaslíbená Petra Hůlová

Melancholický, trochu smutný příběh Olgy a její rodiny. Miluju styl psaní Petry Hůlové, ač je to celkem těžší čtení, pro mě je velmi osvěžující.

28.04.2013 5 z 5

Zasněžená žena Zasněžená žena Leena Lehtolainen

Jednoduché, nespletité, místy až nudné čtení bez napětí. Nicméně hlavní hrdinka Mari, řešící mimo jiné i své soukromé záležitosti, je sympatická, stejně jako je mi blízké chladné severské klima..

22.04.2013 3 z 5

Ztracený přístav Ztracený přístav Tana French

Vynikající psychologická detektivka s tak neuvěřitelně živě podanými postavami, že se do nich vcítíte, ani nevíte jak....zejména se mí líbí psaní ich formou, autenticitu to jen podtrhuje. Prostě můžu jen chválit, Ztracený přístav je ještě o fous lepší, než předchozí knihy Tany French a já doufám, že se můžeme těšit na její další skvělé dílo, protože v tomto žánru je, dle mě, jedna z nejlepších :-)

11.04.2013 5 z 5

Ať myši nepláčou Ať myši nepláčou Magda Váňová

Bohužel, děj velmi nepravděpodobný, nepřirozeně psané a především ta mluva, přímá řeč... nepředstavitelné, že spolu lidé hovoří takovým způsobem, jako v knize. Štvaly mě rovněž neustálé instriky, hlavní hrdinky i ostatních. A konec - naprosté fiasko, odbyté na pár stranách. Magda Váňová umí psát určitě líp, jak jsem se v předchozích knihách přesvědčila...

03.04.2013 2 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Nesmírně silná kniha, měla by být zařazena mezi povinnou četbu. Určitě doporučuji všem k přečtení.

19.03.2013 5 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Bohužel dočteno jen do půlky, pak pro mě kniha začala být spíš trápením, než potěšením...

08.03.2013

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Velmi pěkně napsáno, kniha se výborně četla, i když byla trochu depresivní....a poněvadž většinou nečtu podrobný obsah knihy, dlouho jsem chtěla věřit, že se TO nestane.... Ten konec...při dočtení knihy mě celkem hodně nazlobil, ale dnes na něj pohlížím shovívavě, je prostě trošku jiný, než jsme zvyklí a donutí čtenáře o knize dlouho přemýšlet. Určitě doporučuji.

08.03.2013 4 z 5

Velmi příjemná, vtipná kniha, plná absurdního humoru. Smíchy jsem se sice neprohýbala, ale životní příhody Alana mě velmi pobavily.

17.02.2013 4 z 5