astroweb Online astroweb komentáře u knih

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Zklamání, nedočtené.

13.02.2019 1 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Nedočtené, zklamán, současná politická agitka.

13.02.2019 1 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Příjemné čtení od autora, který mě ještě úplně nezklamal. Přesvědčivě historické, zajímavé dobrodružné, tak akorát, vkusně oddychové.

13.02.2019 4 z 5

Synové člověka Synové člověka Arnaldur Indriðason

Mám tohoto autora velmi rád, líbí se mi jeho vypravěčský styl, islandské reálie, ovšem i příběhy.

07.02.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Druhá kniha od autorky. Moc a moc líbilo. Není to veselé čtení, to ani omylem, nutí k zamýšlení nad vlastním osudem, nad osudy a historií vlastní rodiny. Pravá literatura.

01.02.2019 5 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Autora mám rád, řadu jeho přečtených knih považuji za špičkové ve svém žánru, ale tohle dílo jsem se musel přinutit přečíst až do konce. Námět dobrý, ale jak říkal v Amadeovi Josef II. - příliš mnoho - slov.

23.01.2019 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hodně dobře napsané, hodně opravdové, silný zážitek, ale těžko se mi to četlo, právě proto, že až příliš opravdové. Jazyk velice dobrý.

07.01.2019 5 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Tento autor mě nemůže zklamat. Tentokrát to bylo opravdu "maso".

17.12.2018 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Dal jsem všechny hvězdičky, moc se mi závěrečný díl trilogie líbil. Na rozdíl od předešlých zde vystupují i historické postavy, hodně mi román připomínal nejlepší Dumasova díla.

11.12.2018 5 z 5

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Hodně drsné, hodně čtivé.

12.11.2018 4 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Další z francouzské série, čínská se mi přece jen líbí o trochu víc, ale nebylo to vůbec špatné. Pro mě zajímavé z prostředí kulinářského, konec trochu předvídatelný, ale vcelku příjemné a inteligentní čtení.

23.10.2018 4 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Celá série se mi hodně líbila,nejvíc první díl, je škoda, že jsem třetí díl nečetl najednou jako první dva. Takto vznikl přece jenom trochu odstup a trvalo mi, než jsem se do třetího dílu začetl. Nelituji, trilogie mi připomínala tv seriál Panství Downton, který se mi také hodně líbil.

18.10.2018 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Takhle hluboké, přitom čtivé jsem ani nečekal. Moc se m kniha líbila. Na zamyšlení, i když místy hodně vědecká, ale je zajímavé, že přesto velmi čtivá. Jsem zvědavý na další díly.

05.10.2018 5 z 5

Epištoly o elitách a lidu Epištoly o elitách a lidu Vlastimil Vondruška

Trefné, vtipné, inteligentní a současné.

05.10.2018 5 z 5

Impérium Impérium Robert Harris

Zpočátku se mi zdálo, že jsem narazil na velmi zajímavý historický román z mé oblíbené antiky, ale ke konci už jen nuda, popis, rozvláčné a nezáživné, musel jsem přeskakovat, o nic jsem nepřišel.

25.09.2018 2 z 5

Pád Bastily II Pád Bastily II Alexandre Dumas, st.

Pochopitelně, že neméně se mi líbil i druhý díl Pádu Bastily.

14.09.2018 5 z 5

Pád Bastily I Pád Bastily I Alexandre Dumas, st.

Kdysi jsem přečetl Paměti lékařovy všechny, líbily se mi, ale pokud si dobře vzpomínám, nejvíce první část Josef Balsamo a nejméně právě Pád Bastily. Po delší době jsem se rozhodl přečíst právě jenom Pád a zjistil, že se mi líbil náramně !

14.09.2018 5 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Čtivé, ovšem nechápal jsem, proč z Němci okupovaného Polska chtěli utíkat do tehdejšího Československa (!), které ovšem neexistovalo a pochybuji, že by tam bylo bezpečno. Konec mi připadal až příliš operetní, nevím tudíž, jestli se pustím kdy do pokračování.

29.08.2018 3 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Opět skvělé dílko, poučné, zajímavé i napínavé. Je zajímavé, že se nikdo v komentářích nepozastavil a nepodivil nad jménem Miro Kusý, dosud žijící postava slovenského tehdejšího disentu, velkého přítele Václava Havla. Kusý je zde vylíčen jako velmi negativní, přímo zločinecká postava. Divím se také, že to na Slovensku vyšlo v této podobě.

27.08.2018 5 z 5

Zrádci Zrádci Jiří Šulc

Skvělá kniha, dokumentární beletrie, neobyčejně zajímavá, poučná, v dnešní době potřebná, vlastenecká.

19.08.2018 5 z 5