astroweb Online astroweb komentáře u knih

Kód 1: Tajomstvo zázraku Kód 1: Tajomstvo zázraku Jozef Banáš

Zpočátku čtení velké moje nadšení, za druhou půlkou už jakási únava, příliš duchovna. Můj závěrečný dojem z knihy je - zajímavé, podnětné, ale přestože nejsem nijak zvlášť bigotní, tradiční pojetí a výklad Bible je mi bližší.

19.02.2018 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Klasický Brown, ale musím napsat, že zvláště závěr mě dosti zklamal. Nechci nikomu nic prozrazovat, ale finále, ke kterému vše od začátku směřuje není odpovídající napínavosti celé četby.

12.02.2018 3 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Velmi dobrý čtenářský pro mě objev. Historie, napětí, romantika, poučení. Velmi pěkné !

06.02.2018 5 z 5

Podrazák Podrazák Harlan Coben

Tentokrát mi autor nějak nesedl. Pro mě příliš mnoho postav a také téma a atmosféra sportu je mi cizí.

30.01.2018 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Pan doktor Macek si udělal radost tím, že napsal volné pokračování. Méně radosti však udělal mně. Bylo to sice příjemně plynulé čtení, atmosféra ovšem spíš ze stejnojmenného filmu. K zasmání nebylo téměř nic.

25.01.2018 2 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Začátek a nápad famózní, ale postupně se tempo a tím i můj čtenářský zájem vytrácel.

25.01.2018 3 z 5

1813: Válečný požár 1813: Válečný požár Sabine Ebert

Musím napsat, že z počátku jsem měl se čtením dva problémy. První byl, že jsem se nemohl ztotožnit s černobílým vylíčením Napoleona a nemohl jsem se vyznat rozdílu mezi Sasy a Prusy. Knihu jsem proto odložil, ale nedalo mi to, vrátil se a dočetl a rozhodně nelituji. Není to sice Vojna a mír,ale spíš bych román přirovnal k Jihu proti Severu. Perfektní vylíčení válečných operací a zajímavé osobní příběhy románových hrdinů.

12.01.2018 4 z 5

Sharpův orel Sharpův orel Bernard Cornwell

Jednou za čas si dopřeji Sharpa. Autor umí.

03.01.2018 4 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Nedočetl, jediný Deaver, ale fakt se nedalo.

27.12.2017 1 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Jedním slovem : skvělé ! Historická detektivka napínavá, čtivá, perfektní.

09.12.2017 5 z 5

Pravé americké džíny Pravé americké džíny Jan Guillou

Další díl Velkého století, zpočátku jsem se nemohl začíst, ale pak už to jelo, podnětné, inspirativní čtení. Tento autor mě nemůže zklamat.

06.12.2017 4 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Velký detektivní román, hodně drsný, přitom čtivý, finále famózní.

01.12.2017 5 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Skvělá historická detektivka. Autor ví, o čem píše a umí to.

01.12.2017 4 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Opět všechny hvězdičky. Jsem rád, že autor se začal věnovat spíše historické, byť čtivě napínavé, literatuře. Jde mu to náramně, jen tak dál .

24.11.2017 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Byl jsem mile překvapený, velmi čtivá a historicky hodnověrná detektivka.

21.11.2017 4 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Nejdřív jsem hodně váhal, jestli právě toto dílo autora přečíst, protože jeho francouzská řada dosud byla velmi, velmi slabá, ale tentokrát jsem byl hodně příjemně překvapený. Moc se mi to líbilo.

17.11.2017 5 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Tentokrát mi pan Vondruška vůbec, ale opravdu vůbec nesedl. Překombinované, příliš mnoho postav, ve kterých jsem se nevyznal, finále mě minule úplně, velmi slabé.

14.11.2017 1 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Druhá kniha od autora, takové pohodové čtení, ale nic převratného, reklama na je mnohem působivější, než samotný příběh. Nevím nevím, jestli se odhodlám do dalšího dílu. Nic moc.

13.11.2017 3 z 5

Proud času Proud času Michael Crichton

Paráda, všechny hvězdičky. Cestování časem spojené s perfektní znalostí prostředí středověké Francie. Moc jsem si užil. Kdysi jsem viděl film, ale s knižní předlohou se to nedá srovnat.

03.11.2017 5 z 5

Hledá se pokusný králík Hledá se pokusný králík Richard Bessière

Cestování časem miluji, tudíž i příběhy o něm. Tohle nebylo špatné, krátké, spíš povídka pro pobavení.

31.10.2017 4 z 5