astroweb astroweb komentáře u knih

Eliho slib Eliho slib Ronald H. Balson

Neveselé, ale vždy poučné čtení o historii, která má stále vztah k současné. Čtivý autor, určitě si přečtu jeho další díla.

04.07.2022 5 z 5

Lvi na výsluní Lvi na výsluní Stefania Auci

Oproti prvnímu vynikajícímu dílu, je závěr poměrně slabší. Není už to vzestupu z ničeho, ani osobní vztahy již nejsou tak skvěle vypsány.

29.06.2022 3 z 5

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Kdybych mohl, dal bych deset hvězdiček, tolik se mi první díl ságy rodu Floriů líbil ! Skvělý literární jazyk na vysoké úrovni, přitom hluboký ponor do lidských osudů a psychologie postav.

18.06.2022 5 z 5

Temnota Temnota David Lagercrantz

Velice zajímavé téma, o kterém sami Američané točí filmy, aktuální, zajímavé, přitom čtivé a napínavé.

14.06.2022 5 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Super pohodové čtení, "povinná" četba pro každého knihkupce.

14.06.2022 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Autor, který mě nikdy nezklamal. Poutavé a napínavé čtení psané skvěle čtivým literárním jazykem.

13.06.2022 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Velmi zajímavé historicko psychologické čtení. Námět není docela originální, nejpůsobivější jsou pasáže vyprávění přeživší pamětnice Osvětimi.

31.05.2022 4 z 5

Případy královského soudce Případy královského soudce Richard Dostál

Super historické zajímavé a nápadité čtení.

29.05.2022 4 z 5

Železná rukavice Železná rukavice František Niedl

Pro mě již notoricky čtený autor, který nemůže nikdy vyloženě zklamat, historicky zábavný i poučný a přitom lehce místy humorně čtivý.

24.05.2022 4 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Rád dávám všechny hvězdičky, kniha se ve mi velmi, velmi hodně moc líbila. Skvěle napsané, super námět a zpracování historie první a druhé světové války.

21.05.2022 5 z 5

Jošt Jošt Zdeněk Grmolec

Oproti předchozímu příběhu, který se mi od autora velmi líbil, tak tento velmi slabý, až moc nečtivý.

15.05.2022 1 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Dočetl jsem se zatajený dechem a celý příběh s velkou chutí. Kniha se mi tentokrát tolik moc líbila, nejen detektivním pátráním, ale tentokrát především námětem.

14.05.2022 5 z 5

Otcovy hříchy Otcovy hříchy Jeffrey Archer

Ještě lepší, čtivější a zajímavější než první díl. Autorův styl mi začal připomínat jiného mého velmi oblíbeného autora a to Folletta.

05.05.2022 5 z 5

Jen čas ukáže Jen čas ukáže Jeffrey Archer

Velmi zdařilé, nikoli prudce napínavé, trochu mi to připomínalo jiné čtivé romány pro ženy, které jsem v poslední době s chutí přečetl, určitě se pustím do druhého dílu.

03.05.2022 4 z 5

Talisman Talisman Cynthia Harrod-Eagles

Další z řady Morlandů, přečetl jsem na základě shlédnutí skvělého filmu o Cromwellovi.

26.04.2022 4 z 5

Trampoty pana Humbla Trampoty pana Humbla Vladimír Neff

Velmi velmi zajímavé, svým způsobem nadčasové, tudíž i současné o povaze lidí, historických událostí a vlivu na lidské osudy a povahu.

26.04.2022 4 z 5

Opona Opona Ondřej Hübl

Skvělý současný román, trochu fantaskní, přitom v podstatě napínavý až do konce.

13.04.2022 5 z 5

K poslednímu moři K poslednímu moři Vasilij Jan (p)

Tak jsem dočetl poslední díl trilogie Vpád Mongolů. Všechny se líbily stejně, asi přece jenom nejvíc prostřední - Bátů.

08.04.2022 4 z 5

Horoskop pro Valdštejna Horoskop pro Valdštejna Jaromír Jindra

Nebylo to špatné, trochu mě mrzí, že byla špatně inzerovaná série, takže tohle je druhý, nikoli první díl a v podstatě jde především o osudy Johanna Keplera.

07.04.2022 4 z 5

Musím napsat, že Šikmé oba kostely se mi četly lépe. Toto je spíše dokumentární rekonstrukce tragické události.

03.04.2022 4 z 5