Ava365 Ava365 komentáře u knih

Náhradník Náhradník Nicole Lundrigan

Hodně zvláštní kniha, která rozhodně "vybočuje z řady". Chvílemi - skoro pořád - temné až depresivní. Konec veeeelmi překvapivý!!!

19.01.2020 5 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

Lze předpokládat, že většina čtenářů asi nejprve viděla film a následně si pak přečetla knihu. Alespoň tak tomu bylo u mě. Kniha velmi mile překvapila, trochu se od filmu liší. Stojí za přečtení.

14.12.2019 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Výborná kniha.

10.12.2019 5 z 5

Vražedné léto Vražedné léto Sébastien Japrisot (p)

Skvělá knížka, originální podání celého příběhu pohledem několika zainteresovaných.

09.12.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Napínavý a doslova mrazivý :) thriller.

09.12.2019 5 z 5

Tichá dohoda Tichá dohoda Elia Kazan

Kniha, která dlouho ovlivňovala můj pohled na život.

Zloba Zloba Chris Carter

Velmi originálně napsaná kniha. Vraha známe sice od začátku, ale i tak jsme zvědaví, co z toho nakonec vyleze. :)

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Kniha ve vás zůstane ještě dlouho po jejím přečtení. Hodně bizarní záležitost. :)

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

Dnes už lze knihu řadit ke klasice moderní české literatury. Výborný příběh - stále má co říct.

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tady je vidět, kam až musí dnes zajít spisovatel thrillerů, aby se neopakoval a neustále přicházel s novými nápady jak vraždit. :)

06.12.2019 4 z 5

Lovec stínů Lovec stínů Camilla Grebe

Zajímavě napsaná kniha, která mapuje několik desetiletí vyšetřování hrůzných zločinů. Vlastně zde bylo předestřeno několik chronologicky na sebe navazujících příběhů. Bohužel charaktery jednotlivých postav si byly dosti podobné, takže se v tom člověk ztrácí. A samotné vysvětlení mi přišlo hodně přitažené za vlasy a tak nějak "odfláknuté". Takže tak 3,5*

13.11.2023 4 z 5

Motiv Motiv Jonathan Kellerman

Celkem slušná detektivka, i když se občas zbytečně trochu moc vleče. Rozhodně by jí prospělo zkrácení.

18.08.2023 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Celkem slušná detektivka s originálním námětem.

23.11.2022 4 z 5

Temný cypřiš Temný cypřiš Agatha Christie

Výborná detektivka. i když souhlasím s komentářem přede mnou, že nepatří k autorčiným úplně "top".

27.12.2021 5 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Vynikající kniha, které čas vůbec neubral na poutavosti.

04.12.2021 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Povinná četba na základce.

28.11.2021 5 z 5

Zavátý život Zavátý život Josef Augusta

Vzpomínka na rané dětství s krásnými kresbami Zdeňka Buriana.

28.11.2021 5 z 5

Znamení lyry Znamení lyry Václav Erben

Další výborná detektivka z pera mistra oboru. Tentokrát jde o příběh z armádního prostředí, což mu ale neubírá nic na atraktivitě. Téměř všechny Erbenovy detektivky se sice odehrávají v socialismu, ale nikdy zde nebyly žádné řádky poplatné tehdejšímu režimu, což lze taktéž ocenit.

27.11.2021 5 z 5

Právo na smrt Právo na smrt Rex Stout

Milá detektivka s Nero Wolfem, který nemusí být nikterak pohybově akční a stejně z pohodlí svého bytu vyřeší každou záhadu. V těchto knihách oceňuji i jemn_ humor.

21.08.2021 4 z 5

Až naprší a uschne Až naprší a uschne Pelham Grenville Wodehouse

Vtipná kniha plná suchého anglického humoru.

10.02.2021 5 z 5