bagel Online bagel komentáře u knih

Nemísta měst: Opomíjená, pomíjivá a míjená místa měst Nemísta měst: Opomíjená, pomíjivá a míjená místa měst Anna Beata Háblová

Hodně zajímavá kniha s velmi pěkným grafickým zpracováním a fotografiemi. Má daleko do suchopárné naučné knihy, líbilo se mně rozdělení na čtyři kategorie i úvodní příběh u každé. Bonusem na konci jsou vysvětlivky i seznam odkazů.

05.05.2020 4 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

Kniha se napsána podle skutečného příběhu autorky, o to víc je působivější a důležitější.

04.05.2020 4 z 5

Pán krkavců Pán krkavců Christopher Skaife

Vynikající kniha, která vám přiblíží Tower, službu v armádě i život krkavců, vše navíc s lehkým humorem. Určitě doporučuji!

29.04.2020 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Příběh nebyl špatný, ale neskutečně mě vytáčel styl vyprávění. Kniha je psána v ich-formě, tedy z pohledu šestnáctiletého kluka, ale jsou používané šroubované obraty a vzletná přirovnání, která k tomu absolutně nesedí. A taky změna pohledu Adama na otce byla až příliš náhlá. Vložené odstavce z minulosti byly oživením a mnohé objasnily.

24.04.2020 3 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Trochu zklamání - děj byl poněkud zdlouhavý, v druhé polovině příliš romantiky a náhod. A chyb bylo opravdu dost, i faktografických.

22.04.2020 3 z 5

Trenér Trenér Martin Kodýdek

Příjemná jednohubka ze života, ale dospělé postavy byly až moc ploché.

22.04.2020 3 z 5

Co padá z nebe Co padá z nebe Selja Ahava

První polovina docela šla, ale pak už jsem se trochu ztrácela.

22.04.2020 2 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Dlouho jsem se nemohla začíst. Druhá polovina už byla mnohem lepší a překvapivě mě skoro více zaujala linie Alice. Takže celkový dojem dobrý.

16.04.2020 4 z 5

Zvěrolékař v akci Zvěrolékař v akci Julian Norton

Doporučuji všem fandům knih Jamese Herriota, který je zde několikrát zmíněn. Život veterináře je líčen, reálně, ale i s vtipem a nadhledem. Obávám se, že další jeho knihy nevyjdou - pro mě nový stimul pro čtení v originále.

24.03.2020 5 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Tak tři povídky se mně líbily hodně, zbytek byl slabší.

23.03.2020 3 z 5

Mezopotámie: Ve službách velekněžky Mezopotámie: Ve službách velekněžky Veronika Válková

Za mě jeden z trochu slabších dílů, hlavně zpočátku méně děje a obtížnější na pozornost vzhledem k množství bohů a jejich dvojjazyčným jménům. Přesto ale dávám čtyři hvězdičky, i kvůli zobrazení méně známého úseku dějin.

11.03.2020 4 z 5

Poslední láska císaře Karla Poslední láska císaře Karla Hana Parkánová-Whitton

Zajímavý příběh o historické osobě, která není moc známa.

Leon Leon Roman Bureš

Po delší době historický příběh se strhujícím dějem.

02.03.2020 5 z 5

Do světa Do světa Hana Machalová

Kniha určitě povzbudí váhavce jako já k cestování. Ocenila bych více praktických rad a méně opakovaných pasáží.

Léto v Itálii Léto v Itálii Sue Moorcroft

Myslela jsem, že více prostoru bude mít život Sofie po smrti otce. Příběh byl hodně zdlouhavý.

02.03.2020 3 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Výstižné shrnutí života knihomola, pěkné kresby.

02.03.2020 4 z 5

Tomík na cestách Tomík na cestách Tomáš Vejmola

Zábavná i poučná kniha, obdivuji Tomíka, jak vše zvládl. Grafická úprava je sice moc pěkná, ale raději bych uvítala více fotek a hlavně čitelnější popisky pod nimi.

24.02.2020 4 z 5

Hledám manžela…děti vítány Hledám manžela…děti vítány Alena Jakoubková

Tak toto bylo ještě horší než obvykle, romantika až na půdu, schéma jako obvykle, "nepředvídatelné" náhody. Ještěže jídel a vaření bylo tentokrát méně. Ach jo :-)

12.02.2020 2 z 5

Zastávky Zastávky Jan Vrabec

Moc zajímavý nápad a nevěřila bych, kolik různých zastávek u nás je. Jen bych uvítala, kdyby bylo u fotek napsáno, kde se daná zastávka vyskytuje.

12.02.2020 4 z 5

Filmový klub osamělých srdcí Filmový klub osamělých srdcí David Barnett

Docela mě to zklamalo, ale je pravda, že jsem neočekávala detektivní linku. Koncept vedení domova a výběr studentů byl zvláštní.

11.02.2020 3 z 5