bookcase Online bookcase komentáře u knih

Divoký princ Divoký princ Cynthia Harrod-Eagles

Opět skvělé, já tu sérii prostě miluju.

23.02.2023 5 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Krásný příběh, možná ne nejlepší, co Lucinda Riley napsala, ale má atmosféru. Alex a jeho deník top, konec vybroušený.

23.02.2023 4 z 5

Krabička vzpomínek Krabička vzpomínek Kathryn Hughes

Úžasné. Kathryn Hughesová je jednou z těch autorek, které nikdy nezklamou a pokaždé překvapí.

20.02.2023 5 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Další autorčina knížka, další pecka. Neváhejte a čtěte, stojí za to.

19.02.2023 5 z 5

Bonita Avenue Bonita Avenue Peter Buwalda

Není to špatný příběh, jen jsme se nepotkali ve správný čas.

19.02.2023 4 z 5

Dítě války Dítě války Renita D´Silva

Četla jsem, četla a četla, brečela u toho, nedalo se odtrhnout. Velmi silné a dojemné čtení.

15.02.2023 5 z 5

Dirigentka Dirigentka Maria Peters

Úžasné a inspirující, přečetla jsem jedním dechem.

15.02.2023 5 z 5

Ve stínu duhy: Příběh o životě v Pákistánu Ve stínu duhy: Příběh o životě v Pákistánu Marcela Müllerová

Skvělé, líbilo se mi to, ráda jsem se seznámila s životem našinců v naprosto odlišné kultuře. Jen bych ocenila popisky k fotkám.

15.02.2023 4 z 5

Ořechy na cukroví Ořechy na cukroví Michaela Kalivodová

Naprosto úžasné, taky doporučuju. Zdánlivě banální střípky ze života staré paní, která je zcela oddaná své rodině. Dojemné i smutné čtení

05.02.2023 5 z 5

Díky, Londýne! Díky, Londýne! Jitka Hloušková

Jako milovnice Londýna jsem si užila popisky britské metropole, bavily mě české hlášky dětí, které hlavní hrdinka v Londýně hlídala.

01.02.2023 4 z 5

Žena s modrou hvězdou Žena s modrou hvězdou Pam Jenoff

Famózní, jako vše od této autorky. Nemám slov a díky za to, že se mám dobře.

30.01.2023 5 z 5

Zahrada tajů Zahrada tajů Anna-Marie Howell

Moc hezký příběh pro čerstvě náctileté o válce, strachu, přátelství s detektivní linkou. Čte se dobře a zaujme nejen cílovou skupinu, ale i dospělé.

25.01.2023

Lepší krev Lepší krev Michael Bennett

Mohla by to být tuctová detektivka s hrdinkou s rodinnými problémy, s rafinovaným zločinem, jakých jsme už četli nespočet. Ale šmrnc a neotřelosti jí dává motiv vražd a taky destinace - Nový Zéland a taky zakomponování maorské kultury a historie.

25.01.2023 4 z 5

Kouzlo všité do šatů Kouzlo všité do šatů Barbara Davis

Tak to byla naprosto úžasná kniha, přestože jsem hned na něco přišla (to se mi úspěšně daří u romantiky, u detektivek se nechytám), vůbec to nevadilo. Nádherný, dojemný příběh, o mnoho procent předčil Poslední měsíční dívku, která také stála za to, takže jsem už teď zvědavá na další knížku autorky.

22.01.2023 5 z 5

Dětská hra Dětská hra Clare Boyd

Tak to byla pecka, nemohla jsem se odtrhnout a kašlala na všechno, dokud jsem nedočetla.

14.01.2023 5 z 5

Poslední rodina v Anglii Poslední rodina v Anglii Matt Haig

Matt Haig oddechovky nepíše, kdo ho zná, tak to ví. :). Pro mě oblíbený autor, umí se lidem a jejich povahovým vlastnostem podívat na zoubek. Nezklamal mě ani tentokrát. Příběh jedné anglické rodiny z pohledu psa je hodně netradiční, ale zajímavé. Bavilo mě to, teď si dávám pozor na naši hafu a přemýšlím, co se jí tak asi honí hlavou a jestli na nás dává pozor. Tahle knížka je nedoceněná a spoustu lidí odradí právě pes, který příběh vypráví, ale nenechte se zmást, je to dobrý psychologický příběh.

13.01.2023 4 z 5

Záhada rukopisu Záhada rukopisu Kirsty Manning

Tak já půjdu proti předchozím komentářům, ve mně Záhada rukopisu zanechala asi největší dojem ze všech tří autorčiných knížek, proč, to netuším, i tu jednu věc jsem tušila už od počátku. Dotkla se mě hodně, příběh Margot a Josephine asi víc než ten Eviin, bylo mi líto všech zmařených nadějí a toho, co se jim dělo. Těším se na další počin Kirsty Manning.

11.01.2023 5 z 5

Vina otců Vina otců Åsa Larsson

Skvělé, hutné, pozvolně plynoucí, přesto napínavé.

09.01.2023 5 z 5

Dvorní dáma Dvorní dáma Cynthia Harrod-Eagles

Dávám si opáčko, opět skvělý díl. Pokaždé najdu něco nového, souvislost nebo informaci, která mi předtím unikla.

09.01.2023 5 z 5

Pohádky z lesa-Co si stromy šeptají Pohádky z lesa-Co si stromy šeptají Lenka Jakešová

Opět skvělé pohádkové vyprávění o životě v lese a o stromech, které nás se synem hodně baví.

04.01.2023 5 z 5