Booky84 Booky84 komentáře u knih

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Opravdu zajímavá kniha s neotřelým nápadem. Přečteno během chvilky a už jsem zvědavá na další díly a jak to bude s dětmi dál.

09.09.2022 5 z 5

Tati, už tam budem? Tati, už tam budem? Vojtěch Bernatský

Milé pohlazení pro čtenářskou duši, dost jsem se bavila a smála. S dětmi je prostě legrace a každou chvíli něčím překvapí.

08.09.2022 5 z 5

4 čertovské příběhy Čtyřlístku 4 čertovské příběhy Čtyřlístku Hana Lamková

Čtyřlístek, čerti a andělé = skvělé čtení pro všechny.

07.09.2022 5 z 5

4 prázdninové příběhy Čtyřlístku 4 prázdninové příběhy Čtyřlístku Jaroslav Němeček

Krásné prázdninové příběhy, které mne vtáhly a připadala jsem si, že jsem jejich součástí a dorodružství prožívám také.

4 tajemství Čtyřlístku 4 tajemství Čtyřlístku Ljuba Štíplová

Pěkné příběhy oblíbené čtveřice. Nejvíce se mi líbil ten o Fifince.

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Skvělá a hodně zamotaná detektivka. Poirot je prostě jedinečný a vždy na vše přijde.

06.09.2022 4 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Krásné, smutné a pravdivé - kniha ve mě zanechala výraznou stopu a budu o ní ještě dlouho přemýšlet...

04.09.2022 5 z 5

Čtyřlístek a záhada faraonovy hrobky Čtyřlístek a záhada faraonovy hrobky Josef Lamka

Krásné a milé příběhy - oba se mi moc líbily. Čtyřlístek rozhodně nezklame ani v dospělosti.

04.09.2022 5 z 5

4 vodnické příběhy 4 vodnické příběhy Jaroslav Němeček

Milé příběhy oblíbené čtveřice - vodníci a jejich svět je krásný a pohádkový.

03.09.2022 5 z 5

O princezně na klíček O princezně na klíček Josef Hanzlík

Milá, vtipná a čtivá pohádka nejen pro děti, ale i dospělé. Čteno jako e-kniha.

01.09.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Autorka píše velice čtivě, ale bohužel mne kniha nějak neoslovila a prostě mi tam něco chybělo. Nějaký ten efekt, při kterém mi spadne brada.

28.08.2022 3 z 5

Architektura - Velký ilustrovaný průvodce Architektura - Velký ilustrovaný průvodce Jonathan Glancey

Celkem zajímavá kniha, kde je možno dozvědět se základy architektury a během chvilky navštívit celý svět.

27.08.2022 4 z 5

Umění Umění Robert Cumming

Skvělá kniha k hledání základních informací o umění pro každého, kdo dává přednost knižnímu listování před internetem.

27.08.2022 5 z 5

Severské mýty Severské mýty Raymond Ian Page

Zajímavá kniha o mýtech a bozích Skandinávie – o některých jsem již alespoň slyšela a něco málo věděla, ale o některých jsem nevěděla vůbec nic a jsem ráda za pro mě nové informace. Opravdu moc pěkný přehled.

Náboženství a společnost v Evropě Náboženství a společnost v Evropě René Rémond

Knihy o náboženství úplně nemusím, ale tahle rozhodně stojí za přečtení, i když jsem ji četla delší dobu a vždy po kouskách, tak mi to vůbec nevadilo a moc mne to bavilo.

26.08.2022 5 z 5

Římské mýty Římské mýty Jane F. Gardner

Další zajímavá kniha o mýtech, tentokrát hlavně o Římanech – nejznámější je určitě Romulus a Remus. Dále mě zaujalo vyprávění o dámách jako je Lukrécie či kapitola o kultech a slavnostech.

26.08.2022 4 z 5

Hlad a hojnost: Dějiny stravování v Evropě Hlad a hojnost: Dějiny stravování v Evropě Massimo Montanari

Naprosto úžasná a čtivá kniha, což mě dost překvapilo, ale určitě doporučuji. Nedokáži něco z knihy vyzdvihnout, líbilo se mi totiž všechno, a ještě nad tím v hlavě přemýšlím.

26.08.2022 5 z 5

Řecké mýty Řecké mýty Lucilla Burn

Vzhledem k útlosti knihy je jasné, že čtenář zde najde ty nejznámější mýty - Herakleovy práce, Theseus z Athén, Trojská válka, příběh Odysseův či Perseus a Medůza. Není to vůbec ke škodě, naopak je hezké si oprášit vzpomínky ze čtení jiných knih o těchto úžasných mýtech.

Pohádky, pověsti a legendy Pohádky, pověsti a legendy Adalbert Stifter

Milá kniha s krásnou češtinou, škoda jen, že se jedná pouze o část díla a v knize není návaznost povídek. Čteno jako e-kniha.

25.08.2022 4 z 5

Ruské mýty Ruské mýty Elizabeth Warner

Velice bohatá kniha na různá témata - pohanští bohové, démoni, čarodějové, draci či baba Jaga. Zaujalo mne i vypravování o živlech - voda, oheň, země a vzduch.

23.08.2022 4 z 5