Danago Danago komentáře u knih

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Děj byl po celou dobu napínavý , přecházel od současnosti do minulosti a vše se postupně spojovalo. Všichni hrdinové knihy měli nějaké své tajemství ..... Nakonec vše do sebe krásně zapadlo. V knize jsem nenašla žádné nelogičnosti. Musím, ale říct, že na čtení je nutné se docela soustředit, aby člověku neutekly souvislosti. Mně se knížka líbila. Nechci ji srovnávat s předchozí knížkou, četla jsem ji dávo a taky se mi moc líbila.

22.03.2017 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Anotace mě nadchla, ale kniha mě zklamala. Části z natáčení mě bavily , bylo dobře popsané, jak natáčení takové reality show probíhá, ale nemuselo toho být tolik. Kapitoly v nichž zůstala jen hlavní hrdinka mě bavily jen ze začátku , nemohla jsem pochopit, že tak dlouho věřila, že jde stále jen o hru...... Námět byl velice dobrý , ale zpracování mě osobně nebavilo.

21.03.2017 1 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knížka je spíš psychothriller , bude se líbit tomu kdo má tento žánr rád. Příběh je založený na postupném odhalování lží všech zúčastněných. Hlavní zápletka je docela brzo průhledná. Konec pro mě nebyl až tak šokující.

21.03.2017 3 z 5

Nikdy nelži Nikdy nelži Hallie Ephron

Knížka se četla velice dobře. Dobře vymyšlená zápletka, napínavá a velice čtivá.

20.03.2017 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Knížka mě ohromila. Nic takového jsem ještě nečetla. První vydání už v roce 1966, to je teda něco. Je naprosto nadčasová. Moc krásně napsaná. Knížka hodně na zamyšlení. Hodně smutná. Ale nepřečíst si ji , by byla chyba. Tato knížka člověku může dát něco navíc. A mně to dala. Sama pracuji v domově s takovými lidmi, takže jsem v tom viděla hodně pravdy.
Knížka mě dostala ! Rozhodně za přečtení stojí.

19.03.2017 5 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Úžasná knížka, velice krásně, citlivě , čtivě a dojemně napsaná. Nádherně podaný příběh, moc se mi líbilo jak se Alex se Samem sbližoval. Knížka mě prostě dostala. Takto přirozeně napsanou knížku o autistickém chlapci a všem ,co s tím souvisí jsem nečekala. Je dobře , že se o tom píše a všichni se takto nenásilně dozvíme víc o tomto postižení. Knížka člověka nutí k zamyšlení i nad sebou samým.
Rozhodně knížku doporučuji je skvělá.

17.03.2017 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Já mám trochu rozporuplné pocity. Je to zajímavá knížka, ale napsal ji třináctiletý autista? Proč potom neodpovídá jen za sebe. Častou odpovědí je : mě to nevadí , ale jiným autistům ano...... Jak to asi ví? Jistě odpovědi na otázky jsou většinou , tak jak to autisté opravdu cítí. Bylo zajímavé se tyto odpovědi dozvědět, případně si potvrdit, co už jsem věděla. Podle mě jsou odpovědi v knížce poměrně všeobecně známé alespoň pro mě. Ovšem úplného laika kniha určitě nadchne a dojme. Život s jakýmkoli postižením je velice těžký.

16.03.2017 4 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Toto je první kniha od autorky Sophie Kinsella, kterou jsem četla . A velice mile mě překvapila. Skvělá zápletka, výborně napsáno, knížka mě neskutečně bavila a to jsem od ní vůbec nic neočekávala. Byla to moc dobrá volba.

15.03.2017 4 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Tessiny knížky čtu od začátku a musím říct, že jsem čím dál víc nadšená. Knížka je napínavá až do poslední chvíle. Jsem moc ráda , že můžu číst knížky po sobě jak vycházely a tak můžu sledovat vedlejší příběh hlavních hrdinů, který se mi taky hodně líbí. Za mě opět skvělá kniha.

14.03.2017 5 z 5

Pořád se dívá Pořád se dívá Chevy Stevens (p)

Moje třetí kniha od autorky a líbila se mi stejně jako dvě předchozí. Je to samozřejmě zase jiný příběh, ale stejně zajímavý, napínavý, s dobrou zápletkou a opravdu skvělým závěrem. Děj je opět hodně psychologický, skvěle propracovaný a velice čtivý.

12.03.2017 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Jedná se o kouzelný a magický román.Takový pohádkový příběh pro dospělé . Při čtení je možné zapomenout na reálný svět. Je napsaná velice krásným jazykem. Knížka je pro snílky a milovníky tajemna , kouzel a magie Děj plyne hodně pozvolna, a pro milovníky akčních knížek , určitě nebude. Je to taková snová knížka , ještě jsem se s něčím takovým nesetkala.

11.03.2017 2 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Přečteno jedním dechem, knížku jsem vůbec neodložila. Je to taková psychologická detektivka, takže doporučuji těm , kdo mají rádi tento styl. Závěr byl opravdu nečekaný a šokující. Mně se knížka líbila.

10.03.2017 4 z 5

Kocour Bob: Příběh o přátelství a naději Kocour Bob: Příběh o přátelství a naději James Bowen

Krásná obálka. Bohužel to nebylo čtení pro mě. Naprosto mě to ničím neoslovilo. Knížku jsem přečetla, ale moc mě nebavila. Je fakt, že přátelství s kočlou si nedovedu představit,mám zkušenost , že kočky jsou své paní. Osobně si myslím, že pejsek by byl v tomto příběhu věrohodnější. Ale to je jenom můj názor. Další díl určitě číst nebudu !

10.03.2017 2 z 5

Bohužel Michala Viewegha jsem nikdy číst nemusela, není to autor pro mě . Pohádky jsem si vybrala kvůli knižní výzvě na databázi knih. Pohádky se daly přečíst, ale nemůžu si pomoct mě to připadalo jako naprostá ztráta času. Knížka mi připadala celkem o ničem. Pohádky? No možná. Asi záleží na úhlu pohledu čtenáře. Mě knížka nezaujala.

10.03.2017 1 z 5

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Knížka vůbec nebyla špatná. Námět v knížce je aktuální a psychologické zpracování postav je velice dobré. Mě se knížka líbila, četla se mi velice dobře. Ale myslím, že pro milovníky akčních knížek nebude. Je to dobře napsaný psychologický román.

09.03.2017 3 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Příjemná oddechová knížka. Velice čtivě napsaná. Vyprávění ve dvou časových liniích, které se nakonec spojí. Je to voňavý příběh s atmosférou Paříže a s dávným tajemstvím, které musí být odhaleno.

07.03.2017 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tak toto byla skvělá Sci-fi. Čtivá , napínavá, bez nejmenších hluchých míst. Téma a jeho zpracování mě naprosto dostalo. Z knížky jsem nadšená. Čeltla se jedním dechem. Kdo má rás Sci- fi tomu se knížka určitě bude líbit. Pokud u nás vyjdou další díly určitě si je chci přečíst.

06.03.2017 5 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Velice dobře napsaný román , v němž se střídají dvě dějové linie. Tentokrát jsou obě velice poutavé, jak minulost , tak současnost. Knížka nás zavede do Indie s pohádkovými paláci i do Anglie s panskými sídly . Děj začíná před první světovou válkou a vše se propojí do současnosti.

04.03.2017 3 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Zajímavá a krásně napsaná knížka o překonávání sama sebe.
Dovedu pochopit , že si někdy člověk potřebuje projit svoji pacifickou hřebenovku, aby se dokázal znovu postavit na nohy. Hrdinka udělala opravdu odvážný a možná i bláznivý a riskantní krok. Vydat se na tak těžkou trasu prakticky bez přípravy.
Knížka se čte sama, člověka vtáhne do příběhu.
Za přečtení tato knížka rozhodně stojí . Mně zůstane dlouho v hlavě. Ale není to úplně běžná beletrie.
Film v určitých momentech s knížkou nesedí , ale to je tak vždycky. Ale když si odmyslím dějové nesrovnalosti , tak já jsem v některých momentech, a nebylo jich zase tak málo, u filmu brečela.

03.03.2017 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Kniha je napsaná silně sugestivně. Jen když o ní někomu vyprávím , tak mě mrazí a mám szy v očích. Je to tenká knížka , ale za to velmi kvalitní! I film je moc dobře udělaný. Pokud nečtete nebo knihu již nemůžete sehnat , podívejte se i na film. A nechejte se překvapit ! Já můžu jedině doporučit.

03.03.2017 5 z 5