daza.dt daza.dt komentáře u knih

92. policejní revír zasahuje 92. policejní revír zasahuje Ladislav Beran

Hřebejk, Votruba, doktor Cafourek z písecké pátračky jsou úžasní. Tyto příběhy nikdy nezklamou, škoda, že jsou tak krátké. Někomu se možná nemusí líbit styl psaní či nespisovná čeština - ale krásně to vše dokresluje a vystihuje situaci.

30.01.2020 5 z 5

Ďáblovo hnízdo a jiné detektivní povídky Ďáblovo hnízdo a jiné detektivní povídky Zdeněk Jirotka ml.

Jak už psali ostatní - milé čtení na cestu do práce nebo na dobrou noc před spaním. Mile napsáno. Škoda, jen, že je kniha tak krátká.

22.01.2020 5 z 5

Zločiny za časů c. k. monarchie Zločiny za časů c. k. monarchie Vladimír Šindelář

Zajímavé čtení, krátké příběhy, které se čtou opravdu rychle. Je vidět, že jsme si jako lidstvo moc nepolepšili a stále jsme se k sobě neuvěřitelně krutí a lhostejní. Jako rodilého Hradečáka mě překvapilo množství příběhů z okolí Hradce Králové.

12.12.2019 5 z 5

Pakistanská princezná Pakistanská princezná Monika Wurm

K této knize jsme sáhla díky pozitivní zkušenosti s knihou Slzy prodaných dívek (která byla velmi čtivá), ale tady se to nějak moc nepovedlo. Hlavní hrdinka - musela být dle popisu neuvěřitelně krásná (i když bratrům Arabům stačí blond barva a máte vyhráno) tedy blondýna se zelenýma očima a plochá taky rozhodně nebyla - ale to je asi tak vše. Rozumu ta dívenka moc nepobrala (to kulantně řečeno). K pokračování této knihy asi nesáhnu - byla by to ztráta času. Za mě 3 hvězdičky za snahu.

06.11.2019 3 z 5

Slzy prodaných dívek Slzy prodaných dívek Monika Wurm

Autorku jsem předtím neznala, a vzhledem k autorčinu původu a prohlášení, že vše jen jen čistá fikce, jsem mnoho nečekala. Ale knížka mě opravdu mile překvapila - bylo to čtivé, děj velmi rychle ubíhal, chvílemi mi to tedy přišlo až moc překombinované (jak už psali jiný v předešlých komentářích) - těch náhod bylo chvílemi až moc. Výsledek, ale dopadl dobře. Rozhodně doporučuji.

06.11.2019 5 z 5

Klášter božích panen Klášter božích panen Dagmar Štětinová

Asi jsem od knížky čekala více, ale jak autorka sama píše - dozvědět se více informací bylo téměř nemožné - kupodivu se s ní v Polsku na toto téma moc nikdo bavit nechtěl. Čekala jiné zpracování - chvíle mi to přišlo zmatené a ne moc jasné. Opět vyděsilo co je možné udělat člověku pro peníze.
díky knize si pak člověk alespoň začne hledat i další informace

05.11.2019 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Toto je moje první knížka od této autorky - nevěděla jsem tedy co čekat.
Jednotlivé kapitoly jako jednotlivé příběhy postav mě přišly jako neotřelý super nápad. Po prvních dvou kapitolách jsem si říkala super úžasný, později s přibývajícími kapitolami a postavami mi to přišlo chvílemi nepřehledné a pak to nějak skončilo - tak nějak bez konce.....nebo možná mi něco uniklo. Kniha mi přišla taková nedokončená.

07.10.2019 4 z 5

Utěšitelky Utěšitelky Ruth Hallo

Přiznám se, málem bych tuto nenápadnou knížku v knihovně přehlídka - a to byla velká škoda. Myslím si, že její přečtení zasáhne každého.
Jasně válka je strašná ať už je kdekoliv, ale následné popírá spáchaných skutků je neopustitelné a společnost by se tomu měla postavit čelem a NE to stále popírat, jako se to bohužel stále děje. Po přečtení vyvstane dlouhá řada otázek. A to je dobře. Myslím, že řada čtenářů bude hledat více o tomto tématu.

07.08.2019 5 z 5

Velký pitaval města Písku Velký pitaval města Písku Ladislav Beran

Upřímně, čekala jsem víc. Miluju radu Vacátka a tak jsem doufala, že to bude v podobném čtivém a zábavném duchu. V podobném duchu to bylo - ale mohlo to být čtivější. Krátké kapitolky, slovník i výrazy se opakovaly stálo dokola. Dost mě kniha zklamala.

07.08.2019 4 z 5

Kábulské vlaštovky Kábulské vlaštovky Yasmina Khadra (p)

Také mě tento styl psaní moc nevyhovuje, ale příběh byl silný. Vzdělaní lidé, které semele dav fanatiků a postupně je vtáhne do otřesných skutků.

23.07.2019 4 z 5

Ovládnutá Ovládnutá Portia Da Costa

Třetí díl - konečně vše uzavřeno. Vzala jsem si tuto trilogii na dovolenou pro oddychové čtení. Přečteno, ale rozhodně se k těmto dílům vracet nebudu. Na dovolenou dobré, ale to je tak vše.

15.07.2019 3 z 5

Svedená Svedená Portia Da Costa

Přiznám se, že přirovnání z Pretty Woman mě dost zarazilo, podobné mi to moc nepřišlo. Spíš takový podivný hybrid mezi 50 odstíny a pohádky jak chudý holka ke štěstí přišla. Takové čtení bez děje na oddych.

15.07.2019 3 z 5

Kočičí povídání aneb Jak nám kočky dovolily s nimi bydlet Kočičí povídání aneb Jak nám kočky dovolily s nimi bydlet Romana Junková

Co napsat.... asi nás autorka pozorovala u nás doma. :) Máme sice jenom 2 kočky, ale často jsem je v příbězích poznávala. Takže 100% doporučuji - nejen kočičím lidem :)

10.06.2019 5 z 5

Dáma z obrazu Dáma z obrazu Susan Johnson

Na červenou knihovnu děj rychle odsýpal a mělo to spád. Samozřejmě vše muselo dopadnout dobře a mladý prostopášný vikomt si uvědomil kvality monogamního života a bohatou vdovou. Ach. :)
Oddychovka na dobrou noc jak dělaná.

31.05.2019 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Smutné čtení, jak psali již ostatní, když si člověk to vše vloží do souvislostí, které následovaly - tak až mrazí. Jinak co se týče hodnocení knihy - zatím moje první od této autorky, tak nemohu porovnávat jestli je horší či lepší než ostatní.

21.05.2019 3 z 5

Italská invaze v Praze Italská invaze v Praze Libuše Palková

Pracuji s jedním Italem, tak jsem byla zvědavá, jestli moje postřehy budou podobné - a jsou !!! Velmi mile napsaná útlá knížečka, čte se velmi rychle. Více asi ocení ti, kteří se se "špagetožrouty" potkávají často nebo s nimi spolupracují. :)

21.05.2019 3 z 5

Podivné povídky Podivné povídky Daniela Kovářová

Úžasně napsaná kniha, z některých povídek až mrazí - třeba dopis rodičům od dcery, která je ve střídavé péči. To by se mělo číst povinně.

21.05.2019 5 z 5

Historie českého zločinu - Skutečné kriminální případy Historie českého zločinu - Skutečné kriminální případy Bronislava Janečková

četlo se jedním dechem a velmi rychle. Doporučuji.

02.04.2019 5 z 5

Dívčí válka Dívčí válka Oldřiška Ciprová

No co napsat - pro mě zklamání, ale dočetla jsem. A už nikdy více.

02.11.2018 2 z 5

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

Kdyby to šlo dám 10*, ale nejede to. Klobouk dolů před těma holkama, co to zažily a přežily. Neuvěřitelné.
Je šílené co jeden člověk dovede provádět ostatním.

02.11.2018 5 z 5