DendousSKS DendousSKS komentáře u knih

Putinovi trollové Putinovi trollové Jessikka Aro

„Každý, na koho zaútočí nějaká pomlouvačná kampaň, by měl chápat, že rozumní lidé, kteří fenomén znají, dokážou rozlišit, co je házení špíny a co jsou fakta." (Martin Kragh)

28.09.2021 4 z 5

Doba koronavirová Doba koronavirová Václav Cílek

"Nestuduji proto, abych zvládl maturitu, studuji proto, že je to forma kontemplace (rozjímají, uvažování), a proto, že je to zadáním člověka porozumět světu a změnit jej."

25.08.2021 3 z 5

Konformista Konformista Alberto Moravia (p)

"Bylo mu, jako někomu, kdo nosil dlouhou dobu obvaz po hluboké ráně, a když si obvaz sundal, zjistil, že tam, kde najde jizvu, je hladká čistá málem nepoznamenaná kůže."

10.07.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

„Nemůžete přemýšlet, ptát se ani polemizovat. To je zakázáno. Všechny informace, které dostáváte od strany, musí být přijímány jako absolutní pravda. A vy ji tak přijímáte."

07.03.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

"Cítil se jako ubohá románová postava, která se omylem ocitla v úplně jiné knize, a protože se za ní stránky zaklaply, nezbylo jí než se smířit s novým příběhem."

26.09.2020 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

"Téhle společnosti, kterou nezajímají lidé, ale maximalizace zisku, pro kterou jsou lidé jen položka v nákladech. Životní prostředí jen zdroj. Pro kterou je výkonnost modlou, pořádek svatyní a individualismus bohem."

29.08.2020 3 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

„Lidi se nemění. Jenom si dávají víc záležet, aby skryli svou skutečnou podstatu."

10.07.2020 2 z 5

Malá kniha o duši Malá kniha o duši Achim Haug

"I pouhé malé změny mohou mít během času velký dopad. Drobné změny v chování nebo i jen ve způsobu uvažování a postojích členů mohou změnit celý systém."

11.04.2020 3 z 5

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

"Mami, poď tůle, tudy, jak je slunce. Mami, tam na tý světlý straně je v trávě spousta kytek. Proč deš ve stínu, poď se mnou tudy přece. Tam, kde kvete tráva."

02.02.2020 5 z 5

Barmské dny Barmské dny George Orwell (p)

„Britský mír? Britský mor jste chtěl říct. My lidi necivilizujeme, jen na ně patláme vlastní špínu."

19.01.2020 4 z 5

Jak porozumět digitálnímu světu Jak porozumět digitálnímu světu Brian W. Kernighan (p)

„Ve skutečnosti vůbec žádné soukromí nemáte. Smiřte se s tím."

19.01.2020 3 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

„Většina z toho, co si myslíš, že znáš, jsou jenom vzpomínky na mě."

10.11.2019 3 z 5

Peer Gynt Peer Gynt Henrik Ibsen

„Uvidíme se, až půjdete ke dnu ;
snad vám pak náladu alespoň trochu zvednu."

26.10.2019 2 z 5

Hra o manželství / Koza aneb Kdo je Sylvie? Hra o manželství / Koza aneb Kdo je Sylvie? Edward Albee

„ Mám jednu historku, která s vámi zamává tak, že vám zbledne i tetování na prdeli."

23.10.2019 4 z 5

Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Michael Chabon

„Lidé si všimnou jen toho, na co jsou upozorněni."

25.08.2019 3 z 5

Očista Očista Sofi Oksanen

"Člověk se nemá ohánět tím, co umí, pýcha je konec každého umění a pokora jeho začátek, síla každé finty spočívá v mlčení."

24.07.2019 4 z 5

„Člověk nesmí dopustit, aby se život zastavil, ani tehdy, když jeho životní sen - ztroskotal."

11.06.2019 3 z 5

Kokoschkova loutka Kokoschkova loutka Afonso Cruz

"Nikoliv čas, ale promrhaný čas nás činí staršími."

04.03.2019 3 z 5

Možnost ostrova Možnost ostrova Michel Houellebecq

„Jsme jako všichni umělci, věříme tomu, co vytváříme. Umělec se nespokojuje s tím, že by nabízel určité vidění světa, snaží se vytvořit svět svůj, přesně řečeno stává se rivalem Boha."

16.02.2019 4 z 5

Couchsurfing v Rusku - Aneb jak jsem málem začal rozumět Putinovi Couchsurfing v Rusku - Aneb jak jsem málem začal rozumět Putinovi Stephan Orth

„Maximálně 1 procento lidí je absolutně skvělých a dokonalých a 1 procento je úplně špatných. Zbylých 98 procent tvoří komplikovaná směsice dobrého a špatného. Když chceš žít mezi anděly, musíš lidi okolo sebe vyprovokovat k tomu, aby ukázali jenom své dobré stránky."

30.12.2018 5 z 5