dennictenar dennictenar komentáře u knih

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Tuto detektivní sérii chci číst. Postavy jsou dle mého názoru originální a příběh dobře postavený. Velmi dobře se to čte. Tento díl je stejně dobrý jako ten další.

David Hecl: Mluví k vám kapitán David Hecl: Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Super knížka, která dosahuje stejné kvality jako ostatní v "sérii". Těším se na další.

12.08.2024 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Světový bestseller. Moc nerozumím proč, z mého pohledu je kniha lehký podprůměr. Nedokážu vyjádřit, co konkrétně se mi nelíbilo (možná styl psaní, příběh, postavy), jen vím, že jsem si během čtení v hlavě říkala "ať už to mám za sebou".
Moje hodnocení: 35%

18.07.2024 2 z 5

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Super díl. Tuto sérii zařazuji mezi své oblíbené a už se těším na další díl. (Sice je to 5*, ale kvalitě mého oblíbence Chrise Cartera se to ještě nerovná, tam je laťka moc vysoko a všechny knihy bohužel prochází srovnáním.)
Moje hodnocení: 95%

16.07.2024 5 z 5

Vražedná naděje Vražedná naděje Wendy Dranfield

Tak mám za sebou poslední vydaný díl a je mi trochu smutno, že není po ruce další pokračování.
Přiznám se, že se mi tato kniha líbila o trochu méně než předchozí, stále ale dosahuje vysoké kvality. Doufám, že série bude pokračovat dál, protože mi postavy přirostly k srdci.

06.08.2024 5 z 5

Tři malá prasátka Tři malá prasátka Alex Smith (p)

Tento díl se mi opravdu moc líbil. Poslední dobou jsem měla problém se do nějaké knížky začíst, ale tady si to sedlo hned po prvních stránkách. Velmi dobře napsaná knížka, která měla drive od začátku do konce. Asi bych doporučila číst knihy postupně, já to četla halabala a asi by to pro mě bylo lepší. Každopádně i tak dobrá série se sympatickými hrdiny (až na ty děti, ty mi občas lezly na nervy).

29.07.2024 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Druhý díl opět nezklamal. Super čtení, postavy sympatické, děj rychle utíká a zvraty jsou opravdu dopředu nečitelné. Myslím, že autorka se směle vytahuje k úrovni A. Marsons.

18.07.2024 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Kniha se mi líbila. Kapitoly jsou dlouhé tak akorát, hlavní postavy poměrně sympatické a dobře se to čte. Jako první jsem četla další díly a tuto až zpětně a asi se mi zatím líbí nejvíce.
Moje hodnocení: 80%

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Super kniha, která se velmi dobře čte. Opravdu mi to evokovalo styl Agáty Christie, i když to samozřejmě její úrovně nedosahuje. Vraha jsem do konce knížky nezjistila, takže pro mě to bylo zajímavé rozuzlení.

16.07.2024 4 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

Toto pokračování se mi velmi líbilo a doufám, že kvalita se bude pouze zvedat. Jsem zvědavá, jak bude série s tímto detektivem pokračovat. V zahraničí je vydáno snad více než 10 knih, tak se máme určitě na co těšit.
Moje hodnocení: 80%

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Za mě parádní knížka. Ačkoli už je to téměř rok a půl, co jsem si ji půjčila, stále mnou rezonuje příjemný pocit, jaký jsem měla při jejím čtení. Mám za sebou i další knihy od Colleen, ale žádná nebyla tak skvělá jako tahle.

16.08.2024 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tuto autorku nemám moc ráda. Snažila jsem se číst i její jiné knihy, ale nikdy jsem je nedokázala dočíst, protože mi nesedl styl psaní a ani příběh mě nebavil. Jsem ale ráda, že jsem dala šanci této knížce, protože ta mě zaujala a líbila se. Jsou to lepší 3*, ale zaokrouhluji nahoru.
Moje hodnocení: 75%

18.07.2024 4 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Poirot je moje srdcovka a myslím, že jsem četla většinu knih, kde se jeho postava objevuje. Tuto knihu jsem nedočetla. Nechci se s postavou Poirota rozloučit, takže to ani nedočtu.

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Kniha se dobře četla, ale nemějte od toho velká očekávání. Velmi jednoduchý příběh, dialogy a vlastně i rozvoj postav. Žádné překvapení se nekoná, postavy se mění nereálně rychle. Pořád se ale jedná o lepší díl série. Další číst nebudu.
Moje hodnocení: 40%

16.07.2024 2 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Předchozí díl se mi líbil více, ale i tak se jedná o dobré čtení. Zde jsem pachatele odhadovala již od začátku. Pokud vyjde další díl, určitě si ho ráda přečtu.
Moje hodnocení: 85%

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Knížka mě od začátku chytla a přečetla jsem ji téměř na jeden zátah. Plno akce, žádná hluchá místa. Sice se jedná o poměrně nereálný příběh, ale i tak se mi to moc líbilo.

11.09.2024 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Film jsem neviděla a asi se na něj ani nepodívám, ale kniha se mi líbila. Za sebe bych řekla, že je to navzdory tématu (pád letadla, přežití) celkem odpočinková a romantická knížka, která se dá přečíst během víkendu. Nemám nic, co bych jí vyloženě vytkla, ale na 5* mi tam něco chybí.

04.09.2024 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Knížka se mi velmi líbila. Zajímavý děj, postavy, zvraty. Pro mě letos v TOP 5 knížek, které jsem zatím četla a těším se až dočtu celou sérii.

24.08.2024 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Oddechová knížka, která nemá žádné obrovské zvraty a není předimenzovaná popisem sexuálních aktivit. Má první knížka od této autorky a zklamaná nejsem. Bylo to milé čtení na odpočinkový víkend.

18.08.2024 4 z 5

Zajíci, utíkej Zajíci, utíkej Alexander Gordon Smith

Za mě super! Od začátku do konce nabité akcí, žádná hluchá místa a že se táhne jedno téma i v další knížce? To je přeci jasné! Tyto organizace jsou jako hydra, usekneš hlavu a narostou další dvě. Moc se těším na další díl.

16.08.2024 5 z 5