DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Úžasní takoví, jací jsme Úžasní takoví, jací jsme Aneta Langrová

Přiznám se že jsem ke knize byla trochu skeptická stejně jako k rozvojovým knihám které kažou hromadu filozofie, která ani za mák nemá co dělat se skutečnou práci na sobě samém. Kniha je v podstatě pitva rozvoje sebehodnoty zachycující vývoj, fakta, psychologické výzkumy apod.. mně osobně sedla lidským přístupem v podstatě zmapování si jednotlivé životní fáze a možná prave tím může člověk zjistit na jaké míře je jeho sebehodnota.

27.04.2023 4 z 5

Dračí plamen Dračí plamen Patrick Ness

Kniha má nádherný obal a zaujala mě svoji originalutou avšak děj mě až tak nebavil a čekala jsem asi něco trochu jiného podle anotace.

21.04.2023 1 z 5

Rudé orchideje ze Šanghaje Rudé orchideje ze Šanghaje Juliette Morillot

No tak tohle bylo silný kafe. Kniha je skvěle napsaná čtivá akorát jsem si občas musela dát pauzu protože co kapitola to rozum zůstal stát nad lidskou krutosti, která může mít mnoho podob. Za mě i velmi zajímavé z historického kontextu. Autorka velmi dobře vystihla i hlavní postavu, která měla v souvislosti s událostmi skvěle popsanou i psychologickou stránku. Autorku obdivuji jen za sepsání. Kniha je velmi silným příběhem o lidské vytrvalosti v tak krutých podmínkách.

09.04.2023 4 z 5

Jiný kraj Jiný kraj * antologie

Někteří autoři mě zaujaly svým stylem psaní více jiní méně ale zaujalo mě jednotlivé pojetí témat ve stylu fantasy a jedinečnost knihy.

07.04.2023 2 z 5

Když šeptá listí – Příběh stromů a mého života Když šeptá listí – Příběh stromů a mého života Hope Jahren

Kniha byla opravdu pozoruhodná. Líbilo se mi autorčino vykreslení přírody a přístup k ní. Kniha má své kouzlo a skvělý pohled do duše přírody

06.04.2023 4 z 5

Medúzy stárnou pozpátku: Dlouhověkost pohledem vědy Medúzy stárnou pozpátku: Dlouhověkost pohledem vědy Nicklas Brendborg

Za mě zajímavá kniha plná výzkumů, výsledků i zajímavostí možná by stačilo trochu ubrat jelikož autor hodně přeskakuje ale i tak to bylo velmi přínosné hlavně z pohledu bilogie a vědy.

28.03.2023 3 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Jee to byla ale pohodovka. Trošku jsem se bála jak moc bude kniha mix ale naopak všechno bylo krásně sehrané a hlavně to byla sranda od začátku do konce :D. Mockrát jsem se pobavila, děj rychle utíkal a postavy byli skvěle jen musím souhlasit že bych jim dala trochu víc prostoru nebo některé ubrala. Jinak mi kniha báječně sedla :))

23.03.2023 4 z 5

Převzetí Převzetí Vojtěch Záleský

Na to, že Thriller neni můj žánr mě kniha mile překvapila. Hlavně tím, jak byla napsaná. Skvěle vykreslené prostředí a i poutavý děj. Mělo to šťavu. Co mi sedlo nejvíce tak autorova kreativita stylu psaní.

22.03.2023 4 z 5

Noční obloha - Praktický průvodce po hlavních souhvězdích Noční obloha - Praktický průvodce po hlavních souhvězdích Mark Westmoquette

Úžasná příručka o souhvězdí a zajímavostech z hvězdného prostředí

17.03.2023 5 z 5

Princezna noci a Stínů: Vzplanutí bohů Princezna noci a Stínů: Vzplanutí bohů Linda Winter

Kniha mě na začátku hodně zaujala má svůj magický nádech. Otevírá nový svět nebo spíš pro další pokračování. Především musím autorce připsat čtivost a originalitu. Přišlo mi zajímavé pojetí živlů a také nádherné vykreslení světa. Co mi až tak nesedlo byl děj který mi zhruba od půlky připadal jako v jednom kole a konec mi přišel uzavřený až příliš rychle. Také zrovna u téhle knihy je škoda že autorka rozepsala určité postavy nebo myšlenku ale už ji nedotáhla nebo tomu nedala takový prostor ale od čeho jsou další díly, které si rozhodně přečtu.

15.03.2023 3 z 5

Ariadna Ariadna Jennifer Saint

Příběhy řeckých mýtů i alternativní retellingy mi nevadí ale tohle za mě byla vyloženě slaďárna, která se dosti odkláněla od původních historických znalostí. Děj mi moc nesedl ani hlavní postava Ariadny. Ale kniha ma krásnou obálku

10.03.2023 2 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Musim říct že druhý díl mi přišel jako velmi slabý odvar z prvního. Vůbec mě to nebavilo a jak jsem byla nadšená z prvního tak to je teď pryč. Bavil Mě ale humor i originalita

23.02.2023 2 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Průměrné, milé, předvídatelné a hezky se to četlo. Líbilo se mi spojení bylinek s kouzlem a vlivem na lidské chování. Svižná oddechová kniha

02.02.2023 2 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Autorku jsem viděla jsem párkrát a něco mi sedlo něco ne zato kniha byla pecka :D. Nejednou jsem se pořádně zasmála bavily mě ty hlášky a také humorný průnik do světa Tinderu i zkrátka a hlavně úskalí seznamování se online.

Upřímné rande:
Žena:
"Ahoj, domluvila jsem si s kamarádkami kódové heslo, kdyby se z tebe vyklubal úchyl"

Klišé profily na Tinderu

Fotka tvého psa nebo kočky - nechápu? Jsme na Tinderu, anebo v útulku?

Co neříkám na prvním rande

"Dneska spolu spat nebudem! Jsem slušná holka navíc jsem k obědu měla burrito, znáš to!

Zkrátka parádní oddechovka

31.01.2023 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Kniha měla svou hloubku ale ve mě také nic nezanechala. Zápletka mě nějak zvlášť nezaujala a ačkoliv příběh i postavy byli skvěle propracovaní něco mi tam chybělo. Připadalo mi, že kniha má pořád stejnou rovinu a ačkoliv Backmanův styl mě baví tato kniha mi nesedla možná, jak měla.

29.01.2023 3 z 5

Říše pohádek je pro všechny Říše pohádek je pro všechny Boldizsár M. Nagy

Pohadky obvykle nečtu ale zaujalo mě téma. Musím říct že jsou příběhy skutečně originální žádný velký přepis klasických děl či násilné chvilky. Některé pohadky se mi líbily víc jiné méně ale pro starší děti to může být hezké zamyšlení nad tématy a mírnou formou vysvětlena problematika

21.01.2023 4 z 5

Dobré úmysly nestačí: Jak smysluplně pomáhat díky efektivnímu altruismu Dobré úmysly nestačí: Jak smysluplně pomáhat díky efektivnímu altruismu William MacAskill

Kniha je velmi povedene zpracovaná. Odborná a plná užitečných rad i statisticky provedených výzkumů. Řekla bych že toto známé všichni. Přijde za námi několik lidí ze chtějí penezne přispět a to i třeba malým obnosem. Kolikrát se ale zeptame jak bude s penězi naloženo?
Za mě skvělá a především lidsky podana kniha.

15.12.2022 5 z 5

Nemoc není za trest, zdraví není za odměnu Nemoc není za trest, zdraví není za odměnu Jitka Abrahámová

Jde o velice zajímavý a odborný rozhovor týkající se známého pojmu rakovina. Nejspíš se ho zalekne kazdy nicméně paní doktorka vysvětluje z doktorského i zkušenostního hlediska jak lze k diagnóze přistupovat. Co vlastně znamená, jak probíhá určitá léčba jak se nemoc v těle projevuje. Také názor na alternativní léčbu. Za mě velice přínosná knizka.

11.12.2022 4 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Pozor možné Spoilery!

Po prvním dílu jsem byla zvědavá na pokračování. Nezklamali mě ačkoliv musím vytknout že klidně mohla být poloviční co se deje týče spoustu věcí bylo navíc a co se týče nějakých větších zapletek tak se stalo až na konci ale chceme méně Iry a Em? Asi ne :D většinove byla druhá část taková houpavá Em...čím víc tě nesnáším a nechci tím blíž tě chci u sebe nebo v sobě? :D
A Ira zkrátka rošťácký princ okouzlující a namyšlený i sobecký. Jejich vztah je celkem knižní klišé ale autorka píše velmi čtivě takže si jejich momenty užíváte. Co se mi líbí tak originalita čarodějky a démoni nic extra originálního a i přesto to dokázala autorka vymyslet.
Těším se na další díl a celkový závěr

02.12.2022 4 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

První dil mi přišel jako vykradeni všech různých fantasy, druhý díl už si jel svoji linií. Za mě byl mnohem lepší než první dil. Celkově předvídatelný, ne vše sedělo a v podstatě knihu čtěte pro to abyste se dozvěděli hlavní milostnou dějovou linku. Z řad fantasy už jsem četla kvalitnější knihy o vilách apod ale co se vývoje postav i deje týče kniha měla hlavu a patu a vše do sebe tak nějak zapadlo

Spoiler!

Sebastian mi přišel opravdu už zbytecny, ufňukánek, ktery svou roli v ději v podstatě vzdal a krom pouta s Brie žádný extra převrat neukázal. Možno i proto nebyla kniha obzvlášť napínavá. Líbila se mi nová postava Misha a i Finn a jeho smysl pro humor. Celkově mi uzavření série stačí a celou sérii hodnotím jako průměr. (Tým Finn)

01.12.2022 3 z 5