DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Kniha mě zaujala svoji zvláštností a neobvyklosti a tak jsem se jí rozhodla zkusit.
Kniha je zcela originální a jiná než běžné knihy v její příslušné sekci. Za mě by se mohla jmenovat Samova kletba aneb kdo je vlastně smrt. Kniha v podstatě nemá napínavý dej a většiny knihy mi přišlo že čtu rozhovory se smrtí a poznávání jiných bytosti. Nebylo to za mě ovšem překážkou autorka má obrovský tvurcovsky smysl. Už jen proto jaké vytvořila ilustrace a také zajímavou představivost o smrti ale i o jiných bytostech. Líbilo se mi že do knihy prolinala své názory nejen na svou představu o tom jak asi smrt smýšlí a co říká na nás svět ale i na jiné věci týkající se života. Jedno přečtení mi stačí a bohatství co mi kniha dala si ráda zachovam v zapiscich

13.01.2023 4 z 5

Důvod k naději: Moje cesta životem Důvod k naději: Moje cesta životem Jane Goodall

Za mě skvělá a inspirativní kniha stejně jako autorka. Obdivuji její názory myšlenky i praci libi se mi ta nezištná laska k přírodě i celkové otevření jejího životního příběhu svetu.

Velice doporučuji

"Kdyby byl Bůh dovolil by tohle všechno?"

"Sobectví máme v genech, všechno co činíme děláme v zájmu přežití svých genů. Neměli bychom tedy očekávat žádnou pomoc od Boha neboť žijeme ve vesmíru řízením ničím jiným než slepou a nemilosrdnou netečnosti"

19.12.2022 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Taková oddechovka. Za mě jednoduché čtení a humor nic extra ale předvánoční čtení...proč ne.

11.12.2022 2 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Sakrafix to byla pecka! Uz dlouho mě kniha tak moc nebavila. Ona vypadala celkem nahodne a už jsem viděla jak se zas budu prokousavat milionem postav a jmen nez dojde k ději. Tohle byla od začátku jízda a sranda kniha me neskutečně bavila a to nejen skvěle propracovaným dějem ale i postavami a celkovým příběhem. Zajímavá myšlenka, že hvezdy jsou pavouci. A ačkoliv obvykle čtu YA tahle partička pardálů některým YA knizkam nakopala zadek. :D Myslím ale že mi jedem díl i ukončení stačilo. Vše tak nějak dopadlo, jak jsem doufala a ráda se k dílů vrátím. :))

08.12.2022 5 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Úžasně podivná knihá. Nejdříve zaujala obálkou ale později i vnitřkem a samotným obsahem. Ponurá atmosféra Gallanta a nadherne vykreslení postav j prostředí. Musím knihu velice ocenit bylo to ideální podzimní čtení

23.11.2022 5 z 5

Oko světa Oko světa Robert Jordan (p)

Výrazně lepší než seriál ktery za mě byl zpracováním skandál. Lépe vykreslení světa, postav, děj i celková myšlenka a poslání hlavních postav. Místy Se kniha velmi táhla ale jinak mě zaujala i bavila avšak mezi top svetoborne fantasy ji neřadim.

19.11.2022 3 z 5

Krvavá křídla Krvavá křídla Jakub Petr Kos

Ačkoliv to bylo poměrně obsáhlé za mě skvěle zpracované. Ty názvy, styl prostředí. Opravdu povedená kniha zároveň mi sedly i postavy. Andělé i draci vsechno pospolu tak jako fungovalo a dávalo smysl. Snad bude autor pokračovat a bude další díl.

15.11.2022 4 z 5

Umění milovat Umění milovat Erich Fromm

Jednoduchá a velmi prosta kniha která nabízí odborný ale jasný pohled co se lásky týče od vývoje, jejich podob až vyhoření. Velmi zajímavá publikace ačkoliv již starší myslím že se hodí do každé doby

11.11.2022 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Další díl a za mě dosti vycpákový nicméně skvěle napsaný s otevřeným a napínavým koncem. Jsem ráda, že to není jeden z tech druhých dílů který klidně můžete vynechat a že se během knihy rozvine nový děj. Kiva poněkud změkla a čekala jsem od ní jeden zvrat za druhým jako to bylo v prvním díle a a Jaren stejný pohledný princ se smyslem pro humor. Trochu mi druhý díl pripominal zlodejsky tanec. Ale uvidíme co bude dal

11.11.2022 3 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Byl to hodně pohádkový mix a sem tam se to vleklo ale mně osobně retelling sedl!
Magie, krutost lesa, kuráž hlavní hrdinky, skvěle propojeny a vymyšlený děj a i styl jakým byla kniha psaná vtáhnul a nepustil. Tohle je skvěle propracovaná fantasy jak má být. Netušila jsem že jde o sérii mně konec stačí jak dopadl ale pokud budou další dily ráda budu pokračovat. :))

04.11.2022 4 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Už dlouho se mi do rukou nedostala tak působivá kniha jako takhle. Už jen vzhledem ale zároveň I obsahem. Spousta vědy, zajímavých myšlenek, magie i skvěle promyšlený svět i postavy a jejich schopnosti. Zaujal mě i styl psaní a toto je vážně povedená prvotina. Připomínalo mi to film Podfukáři a knihu Šest vran. Co musím knize bohužel vytknout je děj zkrátka že se nic zas tak nedělo a ani konec pro mě nebyl překvapivý. Kniha má obrovské kouzlo ale už ne jiskru leda jen tu v očích pana Atlase nebo šarmu Parisy.
Pokud autorka bude vydávat a psát dal rozhodně budu pokračovat. :))

30.09.2022 4 z 5

Budu ti vyprávět Budu ti vyprávět Jorge Bucay

Za mě naprosto skvělá kniha. Některé příběhy mě bavily více jiné méně ale jinak velká studna moudrosti i uvědomění. Knihu jsem si i pořídila jelikož z ní ráda budu čerpat dal :)
"Člověk si lépe zapamatuje příběh nebo bajku než složitou diagnózu či definici"

30.08.2022 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Po opravdu hodně dlouhé době, jsem si poprvé přečetla knižní verzy hunger games a musím říct že mi kniha doplnila mnohé aneb, co ve filmu nebylo. Také mi kniha obohatila a vysvětlila několik věcí. Jako by člověk doteď skládal puzzle bez prostředka.
Co se postav týče v knize jsem je videla zcela jinak nez ve filmu a i Katniss. U hlavní postavy jsem více chápala její jednání a rozhodování i uvažování. :)

Mám novější vydání kde je i rozhovor s autorkou kde vysvětluje několik otazníků které během čtení vyvstali takže pro fanoušky doporučuji

11.08.2022 4 z 5

Známe se celé věky Známe se celé věky Andrea Homolová

Musím říct že mám na knihu smíšené pocity a asi jsem od ní čekala něco jiného. V knize je spoustu krásných myšlenek a zároveň osudových témat, které dávají smysl nicméně než odborný či psychologicky pohled do věci okolo vztahu nabízí spíše ezo duchovní pohled který se mi zdá až příliš prostý a ne nějak vysvětlující zda je či není nahoda někoho potkat a proč si necháme někoho vstoupit do života.

09.08.2022 3 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Myslím že na tuhle knihu musí být člověk vyloženě naladěn a být připraven na několik životních pravd a hlavně na tu jedinou a prostou...všichni jednou zemřeme. Náš čas není věčný. Autorka v knize vyzdvyhne nejednu důležitou myšlenku života i smrti.
Z této knihy vyplývá v podstatě jedine: žijme tak, abychom na konci nemuseli litovat.

23.07.2022 4 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Na další díl jsem se těšila jelikož první mě velmi bavil. Druhý díl byl dalším příjemným překvapením, bylo to čtivé, napínavé, brilantně napsané a také plné zajímavosti. Někteří autoři si Drákulu vyberou jako zajímavé téma do svých knih a samozřejmě to není špatně ale autorka je nesmírně bystrá a o tématech měla velmi přínosné informace. Těším se na další díl a i na další je jedno kolik jich bude rozhodně si je přečtu

Víc takových knih :)) takových kde je nejen čtivý děj ale i obohacení ať už z vědecké nebo jiné stránky:)

18.07.2022 5 z 5

Nebeská řeka Nebeská řeka Adriana River (p)

Kniha mi opět připomněla tu světelnou krásu kterou jsem prožívala s predchozi sérii. Andělé jako bytosti světla a nádherně vykreslený svět. Tahle kniha byla skutečně andelskym pohlazením po duši a přeji autorce aby se stejným duchem psala i dál. Na další díly se rozhodne těším. Zároveň oceňuji že ačkoliv andělé nejsou až tak nic originálního autorka přinesla z nebes neco nového.

22.05.2022 4 z 5

Světla nad Prahou Světla nad Prahou Nicole Jarvis

Musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Zajímavé jak se autorka nechala inspirovat zrovna Prahou. V knize jsou velmi známá místa hlavního města obohacená mystičnem. Zároveň se mi líbí doba jakou autorka zvolila ale co musím vyzdvihnout je styl psaní to vážně krásně střídá nádheru od popisu až po přirovnání. Autorka umí velmi čtivě psát. Co bych knize vytkla je místy zdlouhavý dej, který se táhne až moc. Na druhou stranu většina informací nebyla zbytečná a do děje krásně západli. Trochu toho napětí a špetka humoru který pobaví. Za mě kvalitně zpracované a obohacují čtení především co se inspirace Prahou týče :)

03.05.2022 4 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Moc krásný příběh skoro jakoby jste při čtení sledovali dokument o této pozoruhodne lvici. Kniha není nějak odborna za to chytne u srdce :)

22.04.2022 4 z 5

Pýthie Pýthie Veronika Černá

Za me tedy jedno velké zklamání. Nádherný začátek, ktery se jevil jako skvěle rozehraná fantasy bohužel se zhruba od půlky změní scénář a cela dějová linka sklouzne do romantického kolotoče Lis a Romaina. Sem tam autorka přihodí nějakou zajímavost či podnětnou myšlenku ale spíše než do světa se díváme do hlav dvou milenců jejichž konec je více než předvídatelný

13.04.2022 2 z 5