E_Lan E_Lan komentáře u knih

Mrazík s pendrekem v ruce: Proč je současné Rusko takové a proč nemůže být jiné Mrazík s pendrekem v ruce: Proč je současné Rusko takové a proč nemůže být jiné Alexandr Mitrofanov

Je to děsivě bezvýchodné a depresivní čtení o Rusku. Výborně sepsané vysvětlení proč je Rusko takové jaké je. Podle mě povinná četba pro všechny, kteří jen zvažují, že by náš slovanský polobratr mohl být nějakou inspirací. Nikdy více!

14.03.2024 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Velmi dobrá sci-fi, o tom žádná. Pár momentů v různých světech je přímo brilantních. Přesto jsem se sem tam ztrácel a grande finale je bohužel tak trochu zklamáním. Jinak ale úctyhodný počin!

11.01.2024 3 z 5

Neskutečně zajímavá a poučná kniha o naší zemi a jejích geopolitických strastí. Rozumně rozdělená do kapitol o kontinentech a oblastech. Žádná z kapitol nebyla slabší, prostě vynikající!

30.11.2023 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Příjemná, napínavá ale zároveň tuctová detektivka. Ničím originální, psychologie postav jen po povrchu a rozuzlení malinko přitažené za vlasy. Na dovolenou ok, ale jinak čistý průměr.

25.07.2023 3 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Podle mě klasická "Májovka" v dost netradičním prostředí, protože doposavad jsem četl jen detektivní knihy ze současnosti a ne ve smyšlené situaci ve světě. Byť dost vizionářské:-) Postavy děsivé i uvěřitelné, konec malinko přitažený za vlasy jak z pořádného amerického bijáku, ale přesto jsem se výborně bavil!

19.03.2023 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Pro mě první kniha od pana Kulhánka a dobře jsem se bavil, musel zapojit svou fantazii a tak nějak si ten příběh příjemně užil. Je to lehká akční zábava, která si na nic nehraje.

27.10.2022 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Opravdu správná napínavá detektivka se skvělými hlavními hrdiny, vynikajícím padouchem a dějem, který nenechá člověka spát. Závěr má pak správné pořádné grády. Super.

13.09.2022 4 z 5

Bohové Gothamu Bohové Gothamu Lyndsay Faye

Normální slušná detektivka z pro mne originální doby a místa, o kterých jsem zatím nikdy nečetl. Příjemní hrdinové i padouši, zápletka pořádně zapletená a tak se člověk celou dobu docela dobře baví. Jestli si na příběh po letech nebo i měsících vzpomene je už věc druhá…

07.06.2022 3 z 5

Dům z karet Dům z karet Michael Dobbs

Úžasný politický román, který baví a děsí od začátku do konce. Vynikající postavy, skvělý spád, dialogy propracované, prostě všechno v této knize funguje na výbornou.

08.05.2022 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Ale ano, nakonec ti Frederiku odpouštím ten nudný a zdlouhavý začátek. Poslední třetina knihy vše bohatě vynahradí a v příbězích se najde i několik zajímavých poučení. Takže povedená kniha. Jen do třetího dílu bych už asi nešel...

01.04.2021 4 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Zpočátku jsem měl pochybnosti, příběh a postavy mi přišly trochu ploché, ale postupem času jsem tomu přišel na chuť. Podobnost s Battlestar Galacticou se nezapře, ale i tak je to velmi zábavný sci-fi počin, který mě hodně bavil. “Cool”:-)

21.02.2021 4 z 5

Tak příjemná kniha o oblasti, která mi nic neříká. Příjemné pozitivní příběhy, navíc čtené panem Hanušem a to je neskutečná pecka, u které jsem se přistihl téměř pořád usmívat a sem tam se upřímně zasmát. Krásné.

19.12.2020 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Strašně zajímavá a originální kniha. Skvělá atmosféra, výborné příběhové zvraty, kopec napětí a nakonec i na příběhu reflexe (nejen) dnešního lidského života a našeho bytí. Je to pořádné dílo! Nedivím se, že je to dnes už klasika.

14.12.2020 4 z 5

Astronautův průvodce životem na Zemi Astronautův průvodce životem na Zemi Chris Hadfield

Jaké překvapení! Čekal jsem knihu o cestě a motivaci stát se kosmonautem a zatím jsem našel velmi moudrou knihu o životě nejen ve vesmíru, ale hlavně na zemi. Poučení o nulách a jedničkách mě pak velmi významně ovlivnilo. Jak příjemné čtení (doslova jedním dechem) a navíc namluveno panem Frejem, no lahůdka! Bravo!

01.11.2020 5 z 5

Nová tajemství Prahy Nová tajemství Prahy David Černý

Možná ještě zajímavější kniha než předešlý díl. Nádherné fotky, příjemně vybrané stavby a oblasti a kratičký text, který ale řekne to potřebné. Těším se na další díly:-)

31.08.2020 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Ten příběh jedné neveselé rodiny mě vtáhl. Je v něm vlastně několik podpříběhů a každý je svým způsobem poučný, závěr pak i trochu motivační. Jen je to smutek od začátku do konce, život v této knize zrovna pozitivně vykreslen není.

20.07.2020 4 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Je to skutečně geniální dílo, celá trilogie. O tom není žádného sporu. První polovina knihy je dech beroucí a pěkně přímočará. Druhá polovina je pak trochu zmatenou oslavou nekonečnosti vesmíru a času kde mi přijde, že autor úplně nevěděl jak dílo zakončit. Z knihy jsem nadšený, délka byla ale docela úmorná a pár se toho dalo vynechat.

12.03.2020 4 z 5

Neskutečně zajímavá kniha o tak banální věci, která je neskutečně v našem životě důležitá a přitom tak podceňovaná a nesprávně vykonávaná. To by snad měla být “povinná literatura”:-)

27.02.2020 4 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Normální odpočinková detektivka. Námět není špatný, příběh je rozehraný dobře, střídání časových os docela srozumitelné. Ke konci se nám to trochu moc překombinovává, ale není to nijak šílené. Závěr je pak dost přitažený za vlasy, těžko uvěřitelný. Prostě moc o tom nepřemýšlet...

08.02.2020 3 z 5

Velmi poučné. Přiznám se, že po několika podobných knihách o mužích a ženách už jsem nic moc nového nečekal. Jen další populární kuchařku na šťastnější soužití. A ejhle jak jsem se mýlil. Spíše vědecká kniha, pojatá sice populárně, ale přesto velmi vážné, s odvážnými genetickými názory, kterou jsou velmi uvěřitelné. Posloucháno (i přes ne příliš profesionální přednes) jedním dechem. Skvělé.

08.07.2019 5 z 5