Edona Edona komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekce mi připomněla trochu Hunger games a dystopické romány jiných autorů. Hodnotím ji jako knížku pro mládež, oddechovou četbu, která tyto požadavky splňuje. Moc nechápu zdejší negativní komentáře, pro které byla Selekce moc plochá.. nevím co čekáte od literatury pro mládež. :-)

Selekce mi pomohla dostat se z čtecí krize, je to milá knížka a má jednoduchý a předvídatelný děj. Ano, musím uznat, že historie království a kasty nejsou dotažené, ale na tom přece tolik nezáleží, kniha je vyloženě zaměřená jen na selekci. Já jí tedy tu jednoduchost odpouštím, stejně tak i předvídatelnost a doporučuji všem, co si chtějí přečíst něco odpočinkového.

29.07.2022

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Brutální vražda bohatých manželů, kteří jen pár hodin před smrtí pořádali velikonoční hostinu se svými dětmi. Každý v této rodině má nějaké tajemství, je snad někdo z dětí vrahem? A jaký měl motiv?

Ze všech knih od Shari Lapeny mi Nepříliš šťastná rodina dala zabrat nejvíc. Zpočátku jsem se nemohla začíst a některé postavy mi splývaly dohromady. Každopádně, jak to Lapena umí, od určitého bodu už mě měla v hrsti a četla jsem naprosto zažraná. Vraha jsem samozřejmě neuhádla. A teď nezbývá už nic jiného, než čekat až vyjde další kniha od této královny thrillerů.

15.07.2022 3 z 5

Deníček psychiatričky Deníček psychiatričky Anna Moricová

Jestliže to funguje jako blog na facebooku, ještě to notně neznamená, že to bude fungovat i v knižní podobě. A já teda musím říct, že za mě to nefunguje. Přišlo mi to jako nesourodá změť postrádající smysl.

29.03.2022 2 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Páni.. moje první setkání s autorkou a byla to naprostá jízda. Tajemný, děsivý thriller, který nejde jen tak odložit. Určitě doporučuji.

16.11.2021 5 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Ač Vojtko nepřišel s ničím světoborným, tak přece jen dokáže zaujmout. Vztahy a mýty jsou rozhodně dobrým základem k přečtení. Zaujal mě právě koncept, kde za každou kapitolou s mýtem je příběh z terapeutovny. Knihu rozhodně neberu jako nějaký návod, ale takovou naučnou beletrii, která nechává dost místa na přemýšlení.

Vztahy a mýty bych rozhodně doporučila dál, a to nejen lidem ve vztahu. Člověk v ní rozhodně najde leccos i pro sebe samého.

21.12.2020 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Mám ráda prostředí kouzelnických škol. A hlavně Simona a Baze znám už z Fangirl. Tam mě ta fanfikce moc bavila. Ovšem Nedej se je jiná kapitola. Já nevím proč, ale do čtení jsem se mnohdy musela nutit. Což asi samo o sobě něco znamená. Ten příběh mě tak úplně nevtáhnul, nezaujal. Což je mi samozřejmě líto. Ale uznám, že se našly i části, kdy jsem knihu neodkládala, to bylo prvních pár kapitol a konec. Ale u toho konce si nejsem jistá, zda to bylo příběhem, nebo jen tím, že jsem už to chtěla mít přečteno.

Na závěr dodám, že je asi lepší mít menší očekávání.

02.11.2020 3 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Kniha má velmi mnoho krásných myšlenek. Ba důležitých myšlenek. Je skvělé, že každý, kdo si knihu přečetl si může něco odnést. Nevnímám ji pouze jako naučnou literaturu, ale i jako takový memoár paní spisovatelky. Aby nás uvedla k tématu umírání a smrti popisuje i svůj život. To jak se vůbec dostala k paliativní péči. Poslední kapitola je věnována i duchovní cestě, která mi ale celkem zkazila celkový dojem, proto ubírám jednu hvězdičku. Na závěr dodám pár útržků, které mě zaujaly.

„Sny, na jejichž splnění čekala celý život, se nikdy neuskuteční. Bylo příliš pozdě.“

"Nepracujte přespříliš. Snažte se o vyváženost. Nedopusťte, aby práce byla celý váš život."

"Škoda, že nemáme dost kuráže, abychom dali najevo své city."

"Štěstí je věc rozhodnutí."

23.10.2020 4 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Moje první setkání s paní Marplovou a vůbec s Agathou Christie. Je to vcelku poklidná detektivka se starosvětským kouzlem. Moc se mi líbila. Doporučuji.

28.09.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Knihu bych doporučila spíše mladším čtenářkám. Je to romantický příběh plný lásky, ale i zklamání. Radosti i smutku.

30.05.2020 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Kdyby kniha obsahovala více bajek, bylo by to úžasné. Bajky jsou totiž čtivé, zábavné a milounké. Pro mudlu jako jsem já, naprostá krása nahlédnout takto do pohádek kouzelníků. Avšak komentáře Brumbála mě v tomto čtení spíše rušily. Jsem velký fanoušek Harryho Pottera, ale tohle za mě bylo celkem zklamání.

27.05.2020 3 z 5

Feminismus je pro každého Feminismus je pro každého Chimamanda Ngozi Adichie

Co víc říct než jen to, že souhlasím s genderovou rovností. Kniha s výbornými myšlenkami (ač samozřejmě se subjektivním pohledem na feminismus), budu šířit dál!

16.10.2018 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Čtivá a propracovaná kniha. Máme zde dvě hlavní dějové linie, Německo ve čtyřicátých letech a Ameriku prvního desetiletí jednadvacátého století. Jako mnoho čtenářů jsem byla naprosto "zažraná" do válečného Německa, kde mi hlavní hrdinka Elsie velice přirostla k srdci. Nicméně i Americká "současnost" mi přinesla plno zajímavých myšlenek. Kniha nemá žádná hluchá místa, ale našla jsem dost pravopisných chyb, což je ovšem chyba překladu.

07.05.2018 5 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Tuhle knihu si musíte přečíst! A to bez řečí. Příběh ve mě vyvolal tolik emocí a myšlenek, nad kterými jsem musela dumat.. Cítila jsem bezmoc i odhodlání, smysl pro spravedlnost, chuť něco změnit. Naprosto nadčasová kniha, která je u nás dost opomíjena. A já se ptám proč? Zasloužila by si daleko více čtenářů. Možná za to zčásti může proslulá Omega. Ale co se týče této knihy, hoďte omegu za hlavu, přečtěte si ji a šiřte jí dál mezi čtenáře, protože si zaslouží být čtená.

02.09.2017 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Uííííí, ještě teď mě bolí břicho od smíchu. To bylo skvělý!
Už dlouho jsem se u žádné knížky nenasmála tak, jako u Pekáče buchet. Vůbec jsem nevěděla, co mám od příběhu očekávat a velmi se mi to líbilo. Závěr byl pro mě malinko urychlený, a smutný, ale to je holt život. Taky se mi líbilo propojení s knížkou s Hlavou v oblacích. A určitě vím, že se ke knížce vrátím, minimálně pro recepty. Doporučuji!

29.01.2017 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

To bylo tak krásné a vtipné! Jediné, co mě mrzí je, že to bylo tak krátké! Marvina i Zmrzku jsem si zamilovala. A nezapomeňte si taky přečíst speciální povídku na blogu paní spisovatelky - Vánoce v pejru.

16.07.2016 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

O padesát odstínů horší než první díl.. a nebo ne? Přiznám se, že první díl se mi ještě docela líbil, dala jsem mu dvě hvězdičky a podvědomě tušila, že si další díl jednou přečtu. Ale nevím, jestli jsem udělala dobře, protože pokračování bylo snad ještě horší. Co se mi tedy na pokračování nelíbilo? Proměna stydlivé Anny v sexuální mašinu byla.. zkrátka děsná. Neustálé opakování frází o vnitřní bohyni a používání stejných hlášek při sexu a popisu orgasmu bylo ubíjející. Copak autorka nemá větší představivost? Vypadalo to, jako by stále používala copyright.
Ale teď něco na obranu, možná si budu trochu protiřečit, no budiž. Je to přece erotický román, tak co jiného očekávám?! Četla jsem i Jude Deveraux (autorka červené knihovny). Příběhy snad ještě pošetilejší a naivnější. Avšak jeden zásadní rozdíl tam přece jenom je. A to byl samotný styl psaní, autorčina slovní zásoba! V tom bylo to kouzlo.
Myslím, že reklama pro tuto sérii ji nakonec spíše ubírá, protože ji vyhledávají a čtou lidé, kteří by jinak nikdy nesáhli po červené knihovně ani po erotickém románu.
A na závěr co by knize pomohlo? Příběh bych nechala stejný, ale kdyby autorce někdo pomohl, napsala by to ve spolupráci, vyhnuli bychom se neustálému opakování o vnitřní bohyni, no řekněte, nebyl by to skvělý erotický román?
Co se týče posledního dílu, asi mu dám ještě šanci, někdy až budu chtít vypnout a znovu se ponořit do života Anny a Christiana. Prozatím si dávám pauzu.

03.10.2015 1 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Revizor je trefná, nadčasová, satirická komedie. Je to snad jedna z mých prvních setkání s Ruskou literaturou a musím říct, že jsem mile překvapena.

11.08.2015 4 z 5

3x Sherlock Holmes 3x Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Moje první setkání se slavným Sherlockem Holmsem a jeho věrným přítelem Watsonem. A jaké bylo to první setkání? Vskutku zdařilé. První a poslední povídky (Skandál v Čechách + Poslední případ) jsou sice velice krátké, ale velmi zajímavé. Nicméně ne tak skvělé jako Pes Baskervillský. Povídka o psu Baskervillském byla nejdelší a jistě nejzdařilejší. A samotný Sherlock Holmes rozhodně nezklamal - bravurní detektiv!

28.02.2015 4 z 5

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Opravdu geniální naturalistická klasika s hlubokou psychologií postav. Doporučuji všem zařeklým nečtenářům klasiky, neboť vás tento román opravdu překvapí. A to nejen spádem, děsem, napětím, ale i hrůzou a již zmíněnou propracovanou psychologií postav.

12.09.2014 4 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

U série Vampýrské akademie zatím platí - co díl, to lepší kvalita. Stínem políbená mě naprosto dostala - bylo to akční, napínavé a strhující. Hltala jsem stránku za stránkou a vůbec mi nepřipadalo, že se blížím ke konci. Rozhodně doporučuji!

01.07.2014 5 z 5