Emik87 Emik87 komentáře u knih

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

Přečetla jsem pouze tento první díl z celé série a nijak zvlášť mě neokouzlil. Proto jsem další ani nezačala číst. Kniha bych dala 60%.

14.02.2024 3 z 5

Pan Poirot se vrací Pan Poirot se vrací Agatha Christie

Moje první setkání s malým detektivem a hned je z toho láska na celý život :). Sice jsou případy, které se mi od Agathy líbí víc, ale tyhle jsou také skvělé.

14.02.2024 5 z 5

Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Philip Zimbardo

Jedna z opravdu mála knížek, které jsem měla problém dočíst. Experiment na se začátku jevil velmi zajímavě, ale to, co se z něj stalo... je naprosto šílené si uvědomit, že se to opravdu stalo. A když si člověk přestaví sám sebe na jedné nebo druhé straně....

Vyhasínání mozku Martina Kleina Vyhasínání mozku Martina Kleina J. Bernlef

Skvělé zpracování velmi těžkého tématu. Dokonce tak těžkého, že nevím, jestli budu někdy schopná si čtení zopakovat. Jsem ale ráda, že jsem zvládla dočíst. Rozhodně to stálo za to.

13.02.2024 5 z 5

Jak katolická církev budovala západní civilizaci Jak katolická církev budovala západní civilizaci Thomas E. Woods

Autor popisuje všemožnými způsoby, jak církev ovlivnila západní civilizaci. A ano, je to tak, ve všech oblastech má autor pravdu. Jen mi v díle chybí alespoň nějaká zmínka o kritičnosti vůči církvi, i ta udělala spoustu věcí nevhodně nebo mylně.

Setkání se smrtí Setkání se smrtí Joe Simpson

Jedná se strhují příběh člověka, který musel absolvovat s horami doslova boj o život. Kniha je skvělá, jen mi přišlo, že úvod je rozepsaný dost široce a čím se člověk blíží k závěru, tím je děj rychlejší a stručnější.

Něco končí, něco začíná Něco končí, něco začíná Zuzana Francková

Jak to může dopadnout s idolem.....

Divoký anděl 1 Divoký anděl 1 Enrique Torres

Seriál jsem milovala a tak byla tahle knížka milovaným dárkem k narozeninám. Pořád skvělá, ale oproti tv (pochopitelně) dost osekaná.

Tajná láska Tajná láska Lenka Lanczová

Prostě klasická Lenka Lanczová...průvodkyně mojí pubertou. Její knížky jsem svého času přímo hltala. Tuhle si ale moc nevybavuju. Za mě asi trochu slabší.

Kamínky Kamínky kolektiv autorů

Příběhy, které je stále potřeba zveřejňovat.

13.02.2024 4 z 5

Malá mořská víla (převyprávění) Malá mořská víla (převyprávění) neznámý - neuveden

K Andersenovým pohádkám musí člověk dospět. Jsou na první pohled hodně depresivní, ale na další se teprve pomalu jejich krása vynořuje. U malé mořské víly mi to objevování trvalo dlouho.

Ostrov, kde rostou housle Ostrov, kde rostou housle Josef Brukner

Nejsem jinak velký milovník poezie, ale tahle knížka mi vyloženě sedla. Dokonce jsem si z ní vybrala básničku na recitační soutěž. Básničky skvělé a výstižné.

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Ráda jsem poslouchala předčítání. :)

13.02.2024 3 z 5

Knížka, ze které mi rodiče četli jako malé. Navíc doplněná krásnými obrázky. Ne, že bych ji musela číst pořád, tak oblíbenou jsem jí neměla, ale moje dětství je v ní. :)

101 dalmatinů 101 dalmatinů Walt Disney

Knížka je ideální pro milovníky Disneyovek a pejsků. Krásný příběh s dobrým koncem mám moc ráda. Jen menší dítko může mít problém s cizími jmény.

13.02.2024 4 z 5

Kněžna Ludmila: Vznešená, milovaná, zrazená Kněžna Ludmila: Vznešená, milovaná, zrazená Hana Parkánová-Whitton

Tento román jsem objevila zcela náhodou a protože je Ludmila moje křestní patronka, pustila jsem se do čtení. Příběh je poutavý a doslova vás do sebe vtáhne. Sice není podle skutečnosti, ale to vůbec nevadí. :)

12.02.2024 5 z 5

Summerhill Summerhill Alexander Sutherland Neill

Zpracování knihy bylo velmi dobré, ale s Neilovými myšlenkami rozhodně nesouzním. Nepopírám, že některé prvky fungovat mohou (a také v praxi fungují), ale nad dalšími jen vrtím hlavou. Můj pocit je takový...jakoby by škola byla jednou velkou Petriho miskou na zkoumání dětí a vztahů.

12.02.2024 3 z 5

Piráti z Karibiku - Na Konci světa Piráti z Karibiku - Na Konci světa Tui T. Sutherland

Poněkud zkrácená verze filmu, ale pokud jste ho viděli, tak neurazí. Ale ani nenadchne. Ale jako fanoušek série o pirátech jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

30.09.2024 3 z 5

Piráti z Karibiku - Na vlnách podivna Piráti z Karibiku - Na vlnách podivna James Ponti

Tenoučká knížka, která neurazí. Ale za mě je moc tenká. Určitě bych snesla i delší.

27.09.2024 3 z 5

Piráti z Karibiku - Salazarova pomsta Piráti z Karibiku - Salazarova pomsta Elizabeth Rudnick

Příjemné počtení, které jsem si užila. Je to sice přepis, ale nevadilo mi to.

27.09.2024 4 z 5