Endy17 Endy17 komentáře u knih

Dědicové země Dědicové země Ildefonso Falcones

Román příliš rozsáhlý a zbytečně popisný - při zhruba dvoutřetinovém rozsahu by kniha neměla chybu.

13.07.2019 4 z 5

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Přes generační rozdíl jsem se při čtení královsky bavil. Jen mám trochu strach, aby můj syn knihu nepojal jako manuál ke studiu na vysoké škole.

07.04.2019 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Kočky, vraždy a náhled do filmového prostředí, rukopis autorky se nezapře. Ale nejvíc bych ocenil netradiční pojetí, kdy hlavní hrdina série, inspektor Bergman, není hlavní postavou a příběhem nás provází někdo jiný.

10.03.2019 4 z 5

Romantické cesty neznámým Sokolovskem Romantické cesty neznámým Sokolovskem Světlana Kuncová

Dvacet let jsme v přímém přenosu pozorovali přeměnu hnědouhelného velkolomu ve velké jezero. Autoři knihy tuto změnu navíc zdokumentovali a v nejednom případě mě přesvědčili o tom, že mají ještě lepší pozorovací talent. Publikace je unikátním souborem fotografií míst, která jsou dnes už skryta hluboko pod vodní hladinou.

08.03.2019 5 z 5

Buffalo Bill - Ilustrované příběhy Buffalo Bill - Ilustrované příběhy neznámý - neuveden

Nostalgická vzpomínka na dětství.

20.02.2019 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Po přečtení knihy jsem skoro alergický na věčně se opakující osloveni "pane profesore", velké množství odborných výrazů občas vyžaduje vyhledání jejich správného významu, aby čtenář porozuměl. Přes tyto drobné výhrady se jedná o skvělé čtení plné překvapivých až neuvěřitelných informací.

05.02.2019 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Taita se z pozice hlavní postavy přesunul spíše do pozice průvodce současných hrdinů. Tohoto úkolu se zhostil se ctí a místo v pozadí obsadil s bravurou sobě vlastní.

26.04.2018 4 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Není vám to trošku podvědomé?
Odstrkovaný dospívající mladík odjíždí parním vlakem na velmi zvláštní a velmi výběrovou školu do exotického kraje. Už cestou se náhodně seznámí se spolužákem, který bude po dobu studia jeho nejlepším přítelem. Krátce po příjezdu naopak narazí na svého protivníka... Ne, nejedná se o začátek Harryho Pottera, tahle kniha je jím jen hodně hodně inspirovaná. Nechybí ani obdoba Hermiony, ani mechanické šachy, ani prvky fantasy. A v duchu autorky je to celé malinko přislazené.
Nicméně určitě nejde o špatné čtení, knížka je plná děje a akce. Závěr je nakonec natolik otevřený, že nezbývá než s očekáváním vyhlížet další díl.

10.02.2018 4 z 5

Benátčan Benátčan David Weiss

Kniha není přesnou Tizianivou biografií, nicméně se jedná o poutavé vyprávění o malířově životě a o jeho posedlosti malováním - doslova až do posledního dechu.

09.01.2018 4 z 5

Rasputinův stín Rasputinův stín Raymond Khoury

Začátek trochu těžkopádný, chvíli mi trvalo, než mě kniha vtáhla do děje - pak už ale nechtěla pustit. Závěr nijak zvlášť překvapivý, spíš je čtenář o krok před autorem. Nicméně má děj spád a čte se dobře. Velmi se mi líbilo Larisino zhodnocení - "Zhroucení Sovětského svazu byla největší loupež v historii."

30.12.2017 4 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Ačkoliv s uživatelkou Albina v mnohém souhlasím, nebyl bych ke knize a k autorovi až tak přísný. Přes zmíněné nedostatky jde o příjemné čtení a zajímavé příběhy. Pravdou je, že dějové linie Wolframa a Beneše se začínají vzdalovat natolik, že by si zasloužily každá vlastní zpracování. Co na to pan Niedl?

27.12.2017 5 z 5

Vor v zakone - hlava mafie Vor v zakone - hlava mafie Vítězslav Jareš

Závěr mě malinko zklamal a tak jsem nad pátou hvězdou váhal. Ale při skutečnosti, že mi dělalo problém se od knížky odtrhnout, by to nebylo fér. Pan Jareš prostě umí!

22.12.2017 5 z 5

Neblahý Juda Neblahý Juda Thomas Hardy

Nesmírně silný a nesmírně neveselý příběh.

21.11.2017 4 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Překvapivě někteří komentující vyčítají knize v polovině "ztrátu dechu", mně naopak druhá polovina přišla ještě zajímavější. Nitky se pomalu rozplétají a na povrch se derou dosud neznámé souvislosti.

25.10.2017 5 z 5

Cesta na poledne Cesta na poledne Václav Křístek

Kniha mi vůbec nesedla a nakonec jsem její čtení vzdal ve dvou třetinách.

28.05.2017

Jak jsem se stal primátorem Reykjavíku Jak jsem se stal primátorem Reykjavíku Jón Gnarr

Překvapilo mě, jak může být kniha o politice čtivá, jak může být vrcholný politik do určité míry naivní i jak je společenská situace v tak netradiční zemi, jakou je Island, podobná té naší. Možná je Jón Gnarr tak trochu vizionář anebo si z nás všech dělá legraci, ale rozhodně dokáže jedním dechem pobavit i donutit k zamyšlení.

26.01.2017 4 z 5

Filmové komedie I. Filmové komedie I. Zdeněk Svěrák

Genialita Zdeňka Svěráka je znát v jeho práci s českým jazykem ve všech formách jeho tvorby, ať už se jedná o scénáře, písňové texty nebo jako v tomhle případě o literární činnost.
Těžko se asi najde čtenář, který by neznal filmy natočené podle Svěrákových předobrazů. Takže je předem jasné, že Karel Pávek je vlastně Marián Labuda a děda Komárek nenapodobitelný Josef Kemr. Děj filmů přesně nekopíruje předlohu, ale rozdíly jsou spíš kosmetické a pro čtenáře tak pokračování příběhu není překvapením. Přesto nás autor dokáže donutit tu k úsměvu, tu k dojatému pomrkávání očima. A určitě i k tomu, že se ke knize s notoricky známým dějem budeme opakovaně vracet.

25.12.2016 5 z 5

Kočka a myš Kočka a myš James Patterson

Celkově bych řekl, že průběhy detektiva Crosse mají kvalitativně sestupnou tendenci. V tomhle je kromě nevídané brutality nepochopitelně často podrobně vyjmenovaný jídelníček celé rodiny, o stránkách jako vystřižených z červené knihovny ani nemluvě. Ale závěr je nečekaný, překvapivý - a rozhodně vybízející rychle sáhnout po dalším díle.

14.12.2016 3 z 5

Hlavní role Hlavní role Vítězslav Jareš

Nejprve mě oslovil autor, hned na to jeho kniha. Mám pocit, a to nejen z Hlavní role, že jsme s panem Jarešem naladění na stejnou vlnu, a snad proto mě jeho díla opravdu zaujala.

27.11.2016 5 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Čtivé, zábavné, nápadité a velmi originální.

23.10.2016 5 z 5