evask evask komentáře u knih

První krev První krev Angela Marsons

Dobrý!

05.04.2024 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Líbilo se mně to.

15.12.2023 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Já to snad nedočtu. Přitom na začátku jsem se i hlasitě smála a byla jsem nadšená. Ale příběh tam není a celá knížka je založená na hrátkách s jazykem a to se mně už zajídá. Ono je to stále na jedno brdo. Ale pana Přidala samozřejmě obdivuju. To je borec!

03.11.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Tohle je všechno pravda?

10.10.2023 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Konec mě udivil. A koukám na příspěvky ostatních, nejsem sama. Zvláštně napsané.
Ale Hercule na to samozřejmě přišel.

06.09.2023 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Přečetla jsem všechny tři díly a další už si nepůjčím. Kombinací a náhod je nějak moc. Taky mě rozčiluje moderní slovo emoce a tady ho překladatel používá opravdu často. Ještě před dvaceti lety se postavy taky nějak cítily, ale emoce neměly.

14.06.2023 4 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Dobrá detektivka, ale chtělo by to trochu zestručnit.

12.05.2023 4 z 5

Cesty hada na skále Cesty hada na skále Torgny Lindgren

Málem mě od čtení odradila první, úvodní kapitola. Nevěděla jsem, co si o tom mám myslet. Takže váhavým doporučuji přeskočit a první kapitolu si přečíst jako poslední.
Moc moc pěkná knížka.

19.04.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Začtete se od první stránky. Zvlášť zpočátku jsem byla vyloženě nadšená. Později už to možná tak zajímavé nebylo, ale stejně dávám pět *.

20.11.2022 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Jak mrtvých přibývalo, jejich jména se mně pletla. Popisům metod výslechů taky nefandím. Další díl vzdávám.

22.07.2022 4 z 5

Pátý svědek Pátý svědek Michael Connelly

Mně se tahle série líbí. Ale mrazí mě z představy, že smyslem soudního procesu není najít pravdu, ale že obhájce soupeří s žalobcem, vyhrává, kdo je šikovnější. Kde je spravedlnost?
Pak je pro mě zajímavé postavení soudce v americké justici. Je to velmi vážená osoba s velkou pravomocí. Jak je tomu u nás?

13.07.2022 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Knížku jsme si půjčili v knihovně. Manžel si ji se zaujetím přečetl, mě zas tolik nezaujala. Takže průměr čtyři *.

05.05.2022 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Bylo to hodně napínavé, ale ta část “deník”, tak to teda bylo až příliš. Nemám tohleto líčení krutostí ráda.

02.05.2022 4 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Napsala to nádherně. Všechny postavy tak promyšlené!
Když už to vypadá na klid po pěšině, tak si někdo lízne čokolády a další zápletka je na světě.
Jen je potřeba mít čas a číst a číst, než se v tom obsáhlém ději člověk začne ztrácet.

02.03.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Doporučuji! Svižný čtivý děj a zajímavě vymyšlený byl i závěr.

17.01.2022 5 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Pěkné čtení. Ale přiznám se, že jsem nějaký ten řádek přeskočila.

05.01.2022 5 z 5

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Velmi zajímavá kniha, určena hlavně lidem, kteří se o historii národního obrození zajímají. Je hodně obsáhlá a já zas takový nadšenec nejsem, tak jsem občas nějaký ten řádek přeskočila, autor promine.

29.11.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Prvních sto stránek jsem protrpěla, nemohla jsem se začíst, připadalo mně to nějaký divný, dvě časové roviny v ději a ještě každá kapitola začínala jakýmsi dopisem nebo co. Pak mě to ale chytlo, skoro se nedalo přestat číst. Mrzí mě, že naše knihovna od de la Motteho jinou knížku nemá.

06.10.2021 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Zvláště v první polovině knihy byly takové jalové stránky, nic se nedělo, jen Josef pořád opakoval, že svou ženu nezabil. Moji třetí Amišové a teď si už od nich musím řádně odpočinout.

08.06.2021 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Kniha se dobře čte, děj má spád. Zpočátku mně připadalo, že autorka je spisovatelský tovaryš, prostě do spisovatele mistra tomu dost chybí. Taky mně vadí, když píše, že ve třicátých letech se nosily sukně nad kolena nebo punčochy nylonky. U Emilie jsem si už asi na ten styl zvykla, prostě začetla jsem se. Ale konec mně přišel zas nějaký podivný, zase jak od tovaryše. A navíc, kdy se v běžných domácnostech objevilo lego a barbína? To mně taky nějak nepasuje.

26.05.2021 4 z 5