evask evask komentáře u knih

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Zvláštní čtení, první polovinu knihy jsem tak nějak přeskákala. Ale pak mě to celkem bavilo.

23.02.2022 4 z 5

Světlo v temnotách Světlo v temnotách Sharon Cameron

Příběh je zajímavý.

21.02.2022 4 z 5

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Počítám, že když se teď Kate a Mazur tak sblížili (to bylo jasné už od začátku), že o podrobné popisy sexu nebude čtenář ani v dalších dílech ochuzen. A k tomu další vydloubané oči nebo něco podobného. Obé má asi zvyšovat čtivost nebo dodávat napětí. Já to vnímám jako laciné podbízení.

18.02.2022 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Někdy jsem u toho čtení i zpytovala svědomí. Odteď se budu asi v duchu okřikovat, že vyčítám jak Alice. Líbí se mně styl psaní, bezvadně, uvěřitelně vykreslené charaktery protagonistů. Autorce moc fandím!

14.02.2022 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Dobrý!
Jen drobná výhrada vůči překladateli, totiž že každou chvíli někdo odtušil.

11.02.2022 5 z 5

Hotel Adlon Hotel Adlon Rodica Doehnert

Příběh zajímavý. Literární zpracování mě už tolik nenadchlo.

06.02.2022 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Paní Petra Soukupová je vnímavá a chytrá. Do hloubky promyšlené postavy a zajímavě napsané, nejlepší pro všechny. Mně se líbila moc.

29.01.2022 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Zajímavá knížka, jen jsem asi čekala maličko víc. A taky mně dělá problém všemu popsanému bezezbytku uvěřit.

25.01.2022 4 z 5

Oheň v srdci Oheň v srdci Elizabeth Haran

Půjčila jsem si kvůli Austrálii, že se o ní něco zajímavého dozvím. Měl mě varovat už název. Celé je to takové přitažené za vlasy.
Poznámka k překladateli: z jím hezky česky skloňovaných cizokrajných vlastních jmen mě nejvíc zaujala role pro Ginu Lollobrigidovou. Zmínky o Melbournu a Adelaidu taky.

20.01.2022 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Doporučuji! Svižný čtivý děj a zajímavě vymyšlený byl i závěr.

17.01.2022 5 z 5

Belgravia Belgravia Julian Fellowes

Taky se mně to moc líbilo, ale někde ve dvou třetinách jsem si uvědomila, že nějakými hlubokými myšlenkami tenhle román zrovna neoplývá. V podstatě jedna zápletka a druhá drobnější vydaly na téměř čtyři sta padesát stran. Konec už vyloženě Červená knihovna.
Ale jinak pro ty, kteří mají rádi Panství Downton a starou dobrou Anglii jako já, příjemné odpočinkové čtení.

12.01.2022 4 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Pěkné čtení. Ale přiznám se, že jsem nějaký ten řádek přeskočila.

05.01.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Co dodat?
Nádhera.

25.12.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová prostě umí psát.
Téma si vybrala zvláštní, nejdřív mně to přišlo trochu přitažené za vlasy, ale pak začala vyprávět Magda a to už je opravdu námět k zamyšlení. Co dokáže vymývání mozků, co dokáže závist.

17.12.2021 5 z 5

Katova dcera a prokletí moru Katova dcera a prokletí moru Oliver Pötzsch

V polovině už jsem to chtěla vzdát, už jsem se v těch postavách fakt nevyznala. Přeskakovat řádky se moc nedá, to už bych se v tom nevyznala vůbec. Tak jsem to teda dočetla. 3 a půl *. Zaokrouhlila jsem dolů, protože momentální celkové hodnocení 95% mně připadá nadsazené.

14.12.2021 3 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Příběh plný dobrodružství a napětí. Má to švih.

04.12.2021 4 z 5

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Velmi zajímavá kniha, určena hlavně lidem, kteří se o historii národního obrození zajímají. Je hodně obsáhlá a já zas takový nadšenec nejsem, tak jsem občas nějaký ten řádek přeskočila, autor promine.

29.11.2021 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Dobrá detektivka.

20.11.2021 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Dobrý! Vyhovují mně krátké kapitoly.

13.11.2021 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Dobrý, ale přece jen k pěti hvězdičkám trochu chybělo.

08.11.2021 4 z 5