evask evask komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

I bez krutostí a sexuálních scén se dá napsat dobrá detektivka.

18.07.2021 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Moc zajímavé téma, zajímavý příběh, ale ten styl vyprávění, tomu něco chybí. Jakoby to napsal spíš žurnalista než romanopisec. Je to takové mdlé, bez jiskry.

14.07.2021 4 z 5

Druhé království Druhé království Rebecca Gablé

Historický román a hodně tlustý, to mně připomíná Kena Folletta. Není to špatný, ale přece jen do toho Folletta tomu trochu chybí. Jedna hvězdička nejmíň.

02.07.2021 4 z 5

Moga Moga Jakub Nabi

Pěkně to pan doktor napsal. A navíc - vždycky je dobré dozvědět se něco o kultuře a zvycích jiného národa.

25.06.2021 5 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Joseph Finder

Celkem dobrá detektivka, i když žádná bomba. Byla jsem ráda, když jsem ji konečně přelouskala, už jsem se občas ztrácela v těch jménech.

22.06.2021 4 z 5

Podzimní trůn Podzimní trůn Elizabeth Chadwick

Poutavý historický román. V závěru jsem s dojetím četla o odchodu Alienor ze světa. Citlivě podané, kruh se uzavírá.

15.06.2021 4 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Zvláště v první polovině knihy byly takové jalové stránky, nic se nedělo, jen Josef pořád opakoval, že svou ženu nezabil. Moji třetí Amišové a teď si už od nich musím řádně odpočinout.

08.06.2021 4 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Dobrá krimi. Na konci to vzalo nějaký jiný směr. A některé otázky zůstaly nezodpovězeny: kde teda je ta zmizelá rodina se dvěma “převychovanými” dcerami, kde je jejich syn?

04.06.2021 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Na tenhle příběh budu vzpomínat hodně dlouho.

01.06.2021 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Celkem dobrá detektivka, ale další díl si už asi nepůjčím. Vadila mně spousta postav, nejsem schopná si ta anglická jména zapamatovat.

30.05.2021 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Kniha se dobře čte, děj má spád. Zpočátku mně připadalo, že autorka je spisovatelský tovaryš, prostě do spisovatele mistra tomu dost chybí. Taky mně vadí, když píše, že ve třicátých letech se nosily sukně nad kolena nebo punčochy nylonky. U Emilie jsem si už asi na ten styl zvykla, prostě začetla jsem se. Ale konec mně přišel zas nějaký podivný, zase jak od tovaryše. A navíc, kdy se v běžných domácnostech objevilo lego a barbína? To mně taky nějak nepasuje.

26.05.2021 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Dobrá detektivka. Na Merete mně mrzí, že ani jednou neprojevila trochu lítosti nad neštěstím stiženou Larsovou rodinou.

22.05.2021 4 z 5

Zlatá země Zlatá země Barbara Wood

Dceru mám v Austrálii, tak jsem si řekla - dozvím se něco dalšího o Austrálii. Hodnocení to má moc pěkné, 87%, to se mně bude líbit.
Jenže teď vidím, že to hodnocení je dost nadsazené.

18.05.2021 3 z 5

Ikona Ikona Frederick Forsyth

V první části jsem se musela hodně soustředit, je tam hodně postav, děj přeskakuje ve dvou časových liniích a je dost rozvláčný. Druhá část už má rychlejší spád. Samotný závěr mně také nesedl.
Mstitel se mně líbil víc.

11.05.2021 4 z 5

Shalom, má lásko Shalom, má lásko Jan Žáček

Váhám mezi třemi a čtyřmi *.
Každá kapitola, ačkoli jsou většinou velmi krátké, začíná shrnutím, o co v kapitole půjde. To mně trochu připomnělo v dětství čteného Robinsona Crusoe a i styl psaní zpočátku navodil zdání, že půjde o knihu pro mládež. Pak však přijdou kapitoly vyloženě pro dospělé.
Moje první knížka od tohoto autora a nijak zvlášť mě neoslovila.

28.04.2021 4 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Spíš než popisem života v Osvětimi se knížka zabývá nástinem problematiky psychoterapie. Zajímavé, poučné.

26.04.2021 5 z 5

Saigon Saigon Anthony Grey

Paráda. Čtivé, zajímavé, napínavé a ještě navíc se člověk dozví něco z historie. Vynikající dílo.
Divím se, že je tady tak málo hodnocení, neboli že se čte tak málo.

12.04.2021 5 z 5

Na kole přes Afriku Na kole přes Afriku Tadeáš Šíma

Hezky to chlapec napsal!

29.03.2021 4 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Zajímavá knížka, na dnešní dobu až neuvěřitelné skutečnosti. Dávám 4 a půl*.

27.03.2021 5 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Po předchozí knize - Řbitov zviřátek - jsem potřebovala zklidnit mysl, k tomu se Titáni dobře hodí. Žádná pecka to není, trochu plytké, zbytečně rozsáhlé, ale jako odpočinková četba dobré.

20.03.2021 4 z 5