evask evask komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Paní Tučková si vybrala ožehavé téma. A všechno to popsala, až z toho mrazí. Pro mě jedna z knih, na kterou se nedá zapomenout.

19.10.2020 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Dávám nakonec pět*, protože děj byl poutavý a přitom žádný drasťák plný násilí. Ale vadí mně nepřirozené dialogy, slova, která se v běžném rozhovoru nepoužívají (“nejprve”). A pak také zbytečné prodlužování textu, třeba když se tu samou informaci, řečenou jen trochu jinými slovy, dočtu znovu o pár vět dál. To si vždycky řeknu, jestli snad nakladatel platí podle počtu popsaných stránek.

10.10.2020 5 z 5

Mstitel Mstitel Frederick Forsyth

Fantastický.
Jen jednu nevýhodu má tenhleten Forsyth, člověk musí být při čtení pořád ve střehu, žádná odpočinková četba.

05.10.2020 5 z 5

Letní královna Letní královna Elizabeth Chadwick

Historický román notně okořeněný červenou knihovnou, naštěstí nevtíravou. Odpočinková četba, příjemná.

30.09.2020 5 z 5

Píseň slonů Píseň slonů Wilbur Smith

Dobrodružná napínavá kniha. Jen těch popisů násilí by snad nemuselo být tolik. Brutalita a sex a hned je knížka čtivější?

24.09.2020 4 z 5

Druhý život pana Roose Druhý život pana Roose Håkan Nesser

Prý detektivka, krimi. První polovina knihy je věnována charakteristice dvou hlavních protagonistů, na krimi zápletku marně čekáte. V polovině knihy se objeví policejní inspektor, trošku se začne něco dít, ale inspektor řeší i jiné případy, sprejery apod, takže náš příběh moc rychle nepokračuje. Napínavějšího děje jsem se dočkala až na posledních zhruba stech stránkách.
Nebylo to úplně špatné čtení, ale rozhodně bych to neprezentovala jako detektivku.
Tři a půl *.

16.09.2020 3 z 5

S naším požehnáním S naším požehnáním Jo Spain

Výborná detektivka, to jsem si početla.

10.09.2020 5 z 5

Sovětská zima a náčelník Apačů Sovětská zima a náčelník Apačů Vlasta Lišková

Docela se mně to líbilo. Nějak jsem s ubíhajícími léty na to listopadové nadšení zapomněla, knížka to připomíná a člověku se zdá až neuvěřitelné, že to tak bylo. Slušnost a ohleduplnost nám taky dlouho nevydržela.

02.09.2020 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Dokonalé ticho jsem si vzala na dovolenou a byla jsem dokonale spokojená.

31.08.2020

Říše divů Říše divů Jennifer Cody Epstein

Líbilo se mně to, i když dnes je nějaká móda psát tak, že se stále skáče v čase, a tomu jsem na na chuť nepřišla.

29.08.2020 5 z 5

Doktorka Viktorie Doktorka Viktorie Markéta Harasimová

Moje první setkání s autorkou. A zároveň poslední. Dialogy nepřirozené, text vyumělkovaný. Prostě mně nesedí. Dva a půl * bych jí dala.

20.08.2020 3 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Hodnotu knížky vidím hlavně v tom, že se zabývá událostmi v dějinách Francouzů, o kterých se moc neví.

19.08.2020 5 z 5

Odkaz lásky Odkaz lásky Caroline Harvey (p)

Zklamání. Nechala jsem se zmást vysokým hodnocením. Do Jane Austenové má daleko. Na stolku ještě čeká druhý díl, ale ten rovnou vrátím do knihovny.

19.08.2020 3 z 5

Ten, koho přece znám Ten, koho přece znám Mike Gayle

Zpočátku se mně to líbilo moc, později mně děj připadal už nudnější.

11.08.2020 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Mně se to moc nelíbilo.

06.08.2020 3 z 5

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Hezká knížka, ačkoli jsem čekala něco jiněho. Ovšem Václav - Vjačeslav mně až tak sympatický není.

04.08.2020 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Vtipný jako vždy, bezva oddechovka.

01.08.2020 5 z 5

Ptáci bez křídel Ptáci bez křídel Louis De Bernières

Rozsáhlý román, místy jsem měla problémy se soustředit. Kde se bere v lidech ta krutost, proč se člověk připojí k davu a taky si hodí kamenem...

27.07.2020 4 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Bohužel jsem nečetla předchozí díly, v knihovně je nemají, souvislosti možná chyběly, nemohla jsem se začíst. Měla jsem veliké očekávání a teď jsem trochu zklamaná, žádný trhák to nebyl.

17.07.2020 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Velmi zdařilé, jsem nadšená. Obdivuji mladou autorku, znalost zpracovaných témat.

13.07.2020 5 z 5