evickakyticka evickakyticka komentáře u knih

Versus Versus Antonín Tesař

Jde vidět, že našim komiksákům nechybí ani vtip, ani nápad. Povedené dvojsmysly, kresby, zajímavé příběhy i pointy ... no, co říct - po dlouhé době něco originálního. Skvěle jsem se bavila, děkuji!

08.11.2015 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Musím přiznat, že první polovina se mi líbila víc. Nebyla tak smutná jako druhá. Jediné, co bych vytkla, že jsem se místy špatně orientovala.

03.11.2015 4 z 5

Zákon chrličů Zákon chrličů Eva Žilková

Některé povídky mi přišly průměrné, jiné mě nebavily vůbec. Kniha mě nezaujala.

25.10.2015 2 z 5

V našem lese V našem lese Romana Anděrová

Knihu si vybral můj čtyřletý syn, který má rád, když je v knize stále co objevovat. Různá okénka, co se musí otevřít, otočná kolečka, schovávačky, vysunovačky. Krásné ilustrace a zajímavé informace probudí touhu vašeho dítka stále se ptát: Mamíí, co je tam napsané?

22.10.2015 5 z 5

Šitíčko Šitíčko Marjane Satrapi

Takovéto knihy (v tomto případě samozřejmě komiks) ve mně vždycky něco zanechají. Nutí mě přemýšlet nad dnešním světem - jak jsme si odlišní, jak řešíme každý jiné problémy. Hezké a vtipné nakouknutí do světa íránských žen.

14.10.2015 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tuto knihu jsem naposledy četla před čtyřma rokama, kdy jsem byla přehlcena tématem hororů, zmrtvýchvstání, hřbitovů a jiných. Dílo jsem proto označila za průměrné. Mimo to jsem čekala svého prvního syna a tak jsem nemohla tušit, co obnáší rodičovská láska. Za tu dobu kluk vyrostl, přidal se k němu i bratříček a moje pocity z knihy se také změnily. Více jsem se vžila do role zoufalých rodičů, kteří nade vše milují své děti a ztráta byť jediného z nich je obrovská rána. Představovala jsem si sama sebe, jak mi náš soused v nedalekém lesíku ukáže Řbitov a co vše se tam může stát. Brrr...

Přečteno po volných chvílích, kdy děti spokojeně spí, venku je tma a já se nedokážu odpoutat od čtení.

24.09.2015 4 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Ač nerada, musím přiznat, že tuto knihu jsem nedočetla. Nebavila mě. A to jsem ji tak dlouho po bazarech sháněla... Těžko říct, v čem byl problém. V tomto případě se (bohužel) radši podívám na film.

01.09.2015

Kalvárie: Zlo přichází dvakrát Kalvárie: Zlo přichází dvakrát Svatopluk Doseděl

Posledního Doseděla, který mi chyběl ve sbírce jsem si náležitě vychutnala po setmění a na jeden zátah. Zanechalo to ve mně dojem, že Kalvárie sice má nějaké ty mouchy, ale kouzlo a sílu to má. Jen bych zmínila, že sešitové vydání knihy je děs běs.

13.08.2015 4 z 5

Balzamovač 3 Balzamovač 3 Mitsukazu Mihara

Ve třetím díle se vracíme na začátek, abychom se dozvěděli, jak a proč to vše začalo. Moc to nemám ráda. Proč jen nemůže být začátek prvním dílem a konec dílem posledním? To abych přečetla příběh znovu a dokreslila souvislosti, kterým jsem nedala pozornost? Nevím, nevím. Jinak dílo dobré, dojemné, sympatické, zajímavé, poučné. Třeba o univerztě o pohřebnictví jsem se dozvěděla až tady.

13.08.2015 4 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Bachmana mám ráda. Je opravdu poněkud jiný. Hlavně, co se týče závěrů. Zatím mi vždy kápl do noty, i když jsem věděla, jak tato kniha skončí. Sfoukla jsem ji (i přes svou vytíženost) za pár dní, mám ji pořád v hlavě a to nejen proto, že hlavní postava byla tak "hezky" vyšinutá, že se mi prostě musela líbit.

12.07.2015 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

První povídka, Nadaný žák, se mi líbila mnohem víc než druhá. Po dlouhé době se zase vracím ke čtení a kdo jiný by mi měl dělat společnost, než můj oblíbený SK. Navíc tuto knihu jsem nikdy předtím nečetla a dřívější tvorba se mi od Kinga vždycky líbila víc.

11.07.2015 4 z 5

Ao - medvědí muž Ao - medvědí muž Marc Klapczynski

Moc hezký příběh pračlověka, který hledá sám sebe. Putuje krajinou, kterou autor hezky popsal, v daleké, daleké době. Potkává další lidi a jejich osudy se spojí. Hezky jsem si při četbě odpočinula. Určitě se ke knize někdy vrátím.

02.03.2015 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Tento emotivní příběh umírající matky a jejího syna, který mluví s tisem, mě za srdce nechytl. Dojemné knihy nejsou zrovna to "moje". Nebýt ilustrací, knihu bych ani nedočetla.

05.02.2015 2 z 5

Sen Ockerwee Sen Ockerwee George R. R. Martin

Moje první setkání s GRR Martinem dopadlo nad mé očekávání. Dlouho jsem toužila si knihu přečíst, ale u nás v knihovně ji na půjčení nemají, a tak jsem vyčkávala, jestli se neobjeví nabídka ke koupi. Sice jsem měla obavy, aby se mi vůbec investice vyplatila, ale nakonec jsem do toho šla. Teď vím, že knihu jsem rozhodně nečetla naposled a když ji teď mám ve své knihovně, určitě se k ní časem vrátím. Mám docela ráda příběhy o upírech a je zajímavé, jak se s nimi různí autoři perou. Martin zasadil děj knihy do doby, kdy řeky brázdily kolesové parníky, a už to bylo pro mě zajímavým tématem. Navíc okořeněným o upíry! A to už je výzva ke čtení. Líbilo se mi tedy prostředí, styl vypravování, postavy i samotní upíři měli občas děsivé nápady (viz. malé dítě, které přinesli Julianovi). Co mě ale zklamalo, byl uspěchaný závěr, se kterým si autor mohl více pohrát a trochu nešikovně zvolená jména hlavních upírů, která se občas mohla plést.

23.01.2015 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Před přečtením Doktora Spánka jsem si zopakovala, co se dělo v prvním díle, v Osvícení, které jsem četla asi tak před třema rokama. A udělala jsem určitě dobře. Postava Dana se zajímavě vyvíjela a nemám ráda když vpadnu doprostřed děje. Je lepší mít ucelenější pohled. Pro mě bylo Osvícení jen nultým dílem. Tento díl se mi líbil mnohem víc, víc akce, víc zajímavých postav, víc Kinga. Byl propracovanější, živější, měl více nápadu. Takového Kinga mám moc ráda.

17.01.2015 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Tak tohle byla jiná jízda (po přečtení Lunaparku, který nudil)! Dobrou knihu, která mě baví, dokážu poznat i podle toho, že tempo čtení je pomalejší, vychutnávám si každé slovo a obrazy v mysli jedou naplno. Pan Mercedes to dokázal a právem si zaslouží plný počet.

08.01.2015 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Kdybych měla knihu hodnotit jako kriminálku, kdy hledáme vraha, byl by to slabý průměr. Pokud bych ji ale měla hodnotit jako knihu od Kinga, tudíž povětšinou horor, jsem velmi zklamaná. Název Lunapark vybízí k myšlence, že se v něm bude něco dít, něco "strašit", např. ve strašidelném domě, že zdroj strachu bude jasný od začátku do konce. Ale ono ne. Plácáme se ve vzpomínkách na bejvalku, přitom vyděláváme prachy a tajemno je někde jinde. Pane Kingu, tohle se vážně nepovedlo!!!!

03.01.2015 2 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Přečteno po dlouhé době podruhé a s pocitem, že příběh to byl hezký, silný, dobře odvyprávěný a nejvíce jsem si oblíbila Melony, ta měla šmrnc:)

01.01.2015 4 z 5

Prastarý les Prastarý les Chris Maser

Kniha rozepsaná jako dokument bez obrazu vás provede všemi možnými změnami a stádii vývoje (mého milovaného) lesa i s jeho obyvateli. Tuto knihu mít ve své knihovně, listuji v ní často a ráda.

30.12.2014 5 z 5

Otčina Otčina Nina Bunjevac

Komiks o politice není nic pro mně. Zaujala mě obálka, obsah bohužel vůbec.

24.12.2014 2 z 5