evickakyticka evickakyticka komentáře u knih

Věčná Treblinka Věčná Treblinka Charles Patterson

Téma vegetariánství, velkochovy, zabíjení zvířat z trochu jiného pohledu. Jednoduše a čtivě vysvětleno. Z většiny stránek tedy kape doslova krev, ale pokud nejste nováčkem nemůže vás nic zaskočit.

21.02.2016 4 z 5

Čtvrtá kostka Čtvrtá kostka Jan Rybář

Tak tohle byla docela slabota. Celou knihu jsem se nemohla pořádně začíst, přenést se do té doby. Nevím, na čí straně byla chyba. Dokonce jsem si pohrávala s myšlenkou, že knihu nedočtu. Nakonec se tak nestalo, ale výsledek nic moc. Rozhodně bych knihu nesrovnávala s D. Brownem. Celé rozluštění hádanky mi přišlo drobet překombinované.

21.02.2016 2 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Toto je mé druhé setkání se spisovatelem. Poprvé to nevyšlo, kniha Po otřesech mě vůbec nebavila, ale dala jsem autorovi druhou šanci. Kniha se mi líbila jen zvenku - má hezký obal, po nahlédnutí do knihy mě upoutaly i ilustrace, ale po přečtení jsem necítila nic. Žádné "spadnutí na zadek", žádné myšlenky, které by se vázaly ke knize. Nemohu říct, že bych se nudila, ale příběh mi nic nedal. A nevím, proč jsou ilustrace vedeny "evropsky", když autor je japonec, čekala bych japonskou dívku. Škoda, snad někdy příště, do třetice všeho dobrého.

18.02.2016 2 z 5

Adamova vůně Adamova vůně Jean-Christophe Rufin

Málokdy se s hodnocením vrhám až tak daleko, k pěti hvězdičkám. Ale informace, některé pasáže a smýšlení postav mě přesvědčily o její kvalitě, která by se měla ocenit. Zpočátku jsem myslela, že obsah bude o něčem jiném, že bude o vivisekci (viz obálka a anotace knihy), vegetariánství, ochraně přírody....ne zcela je to pravdou. Spíše jste pozorovateli, jste divákem v tom neuvěřitelném kolotoči boje o planetu a místa pro život. Nutí se zamyslet nad stavem Země, počtem jejich obyvatel, velké moci biologických zbraní a také následků lidského chování vůbec.

11.02.2016 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tento příběh je už tak starý a známý, že od něj nelze očekávat víc. Snad jen doplnit si jej četbou této knihy, aby obraz byl ucelený. Nejvíce se mi líbila atmosféra blat - ta mlha, vytí psa. Být tam sama, beru nohy na ramena a honem pryč.

01.02.2016 4 z 5

Dřevaři Dřevaři Roy Jacobsen

Bavila mě pouze první půlka knihy a to ještě s přivřenýma očima. Moc jsem autorovi nevěřila, že by "podivín dřevař" mohl takto v průběhu války přežít. Druhá půlka knihy už se nedala číst.

28.01.2016

Pro spravedlnost světa Pro spravedlnost světa Jiří Wolker

Ne všechny básně se mi líbily. Ale bylo by hezké mít ty zbylé doma, vždy k dispozici, a to nejsem kdovíjaký čtenář básniček.

26.01.2016 4 z 5

Tichošlap Tichošlap Sylva Lauerová

Chvíli jsem váhala, jestli se mi kniha vůbec líbila. První polovina nudná, postavy jednotlivých příběhů mi byly nesympatické, styl psaní mě neoslovil. Jedině pasáže s Tichošlapem mě nutily číst dál. Od druhé poloviny jsem moc pozorně nečetla, přeskakovala jsem, abych už byla na konci. Konec sice vše vysvětlil, ale příběhu to nic moc nedodalo.

26.01.2016 2 z 5

Dám ti tu zem Dám ti tu zem Chufo Lloréns

Historické romány jsou příjemným čtením u kterého se vždy dozvím něco nového z historie. Autor dokázal krásně vykreslit atmosféru desátého století se všemi krásami, krutostmi, intrikami, všemocnou láskou a vším, co do románu patří.

23.01.2016 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Tak tohle byl ten starý dobrý King. (Už jsem na něj chtěla zanevřít, že nová díla už nejsou co bývala, že je všechno tlačeno jen aby se kniha vydala, bez nápadu, bez Kinga). I když jsem zpočátku měla obavy, aby kniha nebyla prošpikovaná náboženskými bláboly, (které ze srdce nesnáším) když hlavní postavou je kněz. Ale byla jsem mile překvapena nápadem s elektřinou, která mi lehce připomněla Nezbytné věci. Takového Kinga já můžu.

13.01.2016 4 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Ke knize jsem se dostala více méně náhodou, když jsem ji viděla v knihovně své tety. Vrtalo mi to tak dlouho hlavou, až jsem si od autora musela něco přečíst. Mlýny osudu mi přišly jsko příjemná detektivka v skvělém prostředí. Četla jsem už něco od Maye a tak jsem se těšila na podobný styl. Nebudu srovnávat, pouze hodnotit. Theorinův styl vyprávění rozdělený do kratších kapitol mi sedl, nutil mě číst dál a dál. Žádná kapitola nebyla ta poslední, až jsem knihu s osezeným zadkem přečetla. Mám ráda, když mi kniha po přečtení ještě dlouho doznívá v hlavě. Určitě se k autorovi ještě vrátím.

03.01.2016 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Bylinky jsem naposledy sbírala ještě na základní škole, kde jsme měli "povinné" sběry. Pomocí této knihy jsem si opět vybavila tu vůni seschlých rostlinek, šustění novinového papíru a také neodmyslitelný sběr. Jak jsem se pinožila, ono to pak seschlo a nic z toho nebylo... Proto patří velký obdiv hlavní postavě, která tento sběr považovala za nejdůležitější věc na světě navzdory své nemoci. Krásná, smutná, voňavá kniha, do posledního písmenka přečtená.

29.12.2015 5 z 5

Kniha má dobrý nápad, ale ten se nakonec celý překombinuje a přetechnizuje, takže výsledek nic moc. Ket mi byla nesympatická, její práce mi byla nesympatická a slovo googláci už nikdy nechci slyšet :)

12.12.2015 2 z 5

Výprava za ptákem času Výprava za ptákem času Serge Le Tendre

Moje komiksová krevní skupina. Nemohu dát více než plný počet. Nevím, co se mi líbilo víc. Jestli fantasy téma (se všemi bytostmi včetně Driííííí') nebo linka putování, která se táhne celým příběhem (u které se tak nadíváte, že vám polezou oči z důlků). Každopádně si toto nezapomenutelné čtení ráda zopakuji.

05.12.2015 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Jednu hvězdu ubírám za milostnou linku, která se táhne už od prvního dílu. V této knize byla daleko průhlednější a to mi vadilo... Jinak čtivost perfektní, příběh i s vraždami a rozuzlením bez chybičky.

02.12.2015 4 z 5

Čajovna u malajského medvěda Čajovna u malajského medvěda David Rubín

Netuctový komiks kterým lehce proplujete.Líbila se mi kresba i jednotlivé příběhy.

29.11.2015 3 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

První díl této série jsem si pořídila s tím, že není vůbec jisté, jestli se dočkám pokračování. Pak jsem na to pozapomněla a když jsem ho pak uviděla v regále knihovny, honem jsem si ho plna očekávání donesla domů. Nemohla jsem se dočkat a tak jsem ho honem začala číst. A to byla trošku chyba. Měla jsem si zopakovat díl první a až pak pokračovat. Takže za tři dny jsem ho přečetla dvakrát a nelituji toho. Krása, krása a jenom krása. Každý obrázek jsem do detailu prostudovala a kochala se. Takže po malých začátečních klopýtnutích se vrhám na třetí díl.

23.11.2015 4 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Začátek byl takový pozvolný, jako by se snad ani neměla objevit zápletka či nějaký děj. Potom už slova jen plynula a moc hezky jsem se začetla. Hlavní postava vypadala jako šedá myška, ale nakonec mi byla docela sympatická.... no a ten konec - v tomto případě se rozhodně vyplatí dočíst až do poslední tečky.

19.11.2015 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Moc jsem se na tuto knihu těšila a nejsem zklamaná. Přečeta jsem ji během tří večerů. Zjistila něco málo o Číně, o pitvách, o vyšetřování. Výlet za exotikou to byl dobrý, ale měla bych nějaké výtky k ději. (Nebudu konkrétně psát co, aby budoucí čenář neutrpěl vyzrazení děje.) Taky nejsem moc romantička, (vztah Li a Marge) takže mám radši méně "sladkých řečiček", ale jako nastartování mých čtecích buněk hodnotím čtyřmi hvězdami.

12.11.2015 4 z 5

Arnal a dva dračí zuby Arnal a dva dračí zuby Ondřej Neff

Káju Saudka by snad byl hřích neznat. Ještě větším hříchem je neznat jeho dílo. Ano, v televizi, časopise či novinách se můžeme setkat s jeho dílem, ale důležité je přečíst i jeho komiksy jako takové. Já jsem si po dlouhé době půjčila nějakou tu klasiku mezi komiksy a byla jsem trošičku zklamaná. Zjistila jsem, že nejsem přesně ten typ čtenáře, pro kterého je tento komiks určen. Zkusím to příště s jinou knihou (komiksem KS) a buď se chytnu nebo ne...

09.11.2015 3 z 5