evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Smrtící útes Smrtící útes Gregg Dunnett

Výborný čtivý thriller,postavený na vyprávění z pohledu 11tiletého chlapce.Musím autora pochválit i za postavu vyšetřovatelky,která působila velice civilně a lidsky. Navíc celý příběh mi přišel v rámci žánru poměrně uvěřitelný a to vždy oceňuji.Finále bylo skvěle vygradované,třešnička na dortu je fungování dvojice bývalá plavkyně vs. chlapec s fobií s vody. Jeden z těch výjimečných a originálnějších thrillerů.

15.06.2021 5 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Moje první zkušenost s autorem a jsem rád,že velice příjemná.Příběh není sice nějak složitý,ale je to akční, svižné a skvěle se to čte.A navíc,ten cynismus!! Nádhera,v interakcích mezi postavami to výtečně funguje a sám Jarvi taky nejde pro sarkasmus nějak daleko.Bavilo!

17.05.2021 5 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Chápu proč jsou z téhle knihy lidé tak rozčarovaní,ale mně to neskutečně sedlo.Jasně, ten příběh má v podstatě tři části a kdo čekal prvoplánový horor,ten musel být od druhé poloviny určitě otrávený.Mě naopak bavilo jak se příběh vyvíjel,ani chvíli jsem se nenudil.Velmi čtivé,a to říkám s vědomím,že kniha je přirovnávána k stylu psaní S.Kinga, kterého já osobně moc nemusím.Zajímavě bylo využito i náboženských témat (tady si myslím,že asi většina čtenářů ani možná nepochopila postavu a význam syčící paní například). Nicméně Chboského vize pekla je děsivá,a trochu mi přijde inspirovaná Dantovo peklem.Nikdy bych si nemyslel, že slova "epický" a "horor" mohou být v jednom spojení,ale tady se to povedlo.Bavilo,až sám jsem překvapen jak moc.

10.05.2021 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Musím se přiznat,že i přes veškerou snahu mi japonská a potažmo i asijská literatura moc nesedí.Proto jsem čtení této knihy dlouho odkládal, domnívajíce se,že autorčin styl bude kopírovat právě japonské autory.Jaké bylo ale moje překvapení,když jsem zjistil,že příběh je velmi čtivý, zábavný a s lehkým nádechem humoru!Z mého pohledu svěží a osvěžující dílko.Příběh mě bavil,i když konec mi přišel zbytečně useklý.Jako prvotina výborné, až později jsem zjistil,že kniha byla oceněna,což si bezesporu zaslouží.

15.03.2021 5 z 5

Stanice 11 Stanice 11 Emily St. John Mandel

Nepamatuji si,že bych se někdy v knize tak spletl!!Musím se přiznat,že mě odrazovala už barva knihy spolu s jejím přebalem, který ve mě vyvolával pocit jakéhosi YA melodramatu.Víc jsem se snad ale splést nemohl! Naprosto úžasná kniha, lidsky dojemná,jenž vás donutí přemýšlet nad pomíjivostí všeho na čem si zakládáme,a na tom, jak spolu věci souvisí.Vůbec mi nevadilo,že linka "po apokalypse" nedostala tolik prostoru, příběh "před" by celou knihu utáhl sám.A to jak autorka celý příběh pospojovala,ty různé detaily a drobnosti..to mi vyrazilo dech.Za mě plný počet, skvělá kniha.

16.02.2021 5 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Víc než jen důstojné pokračování Medvěda a slavíka!Autorka opět umně vplétá do příběhu ruské mýty a legendy a vytváří tak velmi čtivou knihu plnou akce, napětí ale i emotivních scén.. Trochu mě mrzí, že děj ubral na své ponurosti prvního dílu,ale jelikož se dění přesunulo na širé ruské pláně a ulic Moskvy, zdá se to pochopitelné.Naopak musím vyzdvihnout vývoj charakterů postav a vztahů mezi nimi.Katherine Arden opět nezklamala, nádherný příběh.A ještě jedna poznámka..Po přečtení ve mně stále rezonují odkazy i na naše pohádky se všemi těmi princeznami ve věžích, ptáky Ohniváky a koňmi Zlatohříváky.Výborně!

29.10.2020 5 z 5

Oddíl Oddíl Nick Cutter

Tak tohle mě opravdu hodně překvapilo.Oldschoolový sci-fi horor,se spoustou gore scén,ale přesto smysluplný a ne prvoplánový .Oceňuji napsané postavy, jejichž charaktery byly unikátní a do příběhu přinášely neustále něco nového.A třešnička na dortu?Pro mě určitě scéna se želvou.. Ačkoliv v podstatě brutální, přesto naprosto emocionálně silná.Paráda, jediné co mě mrzí,že se asi tato kniha nedočká zfilmování.. zasloužila by si to.Plný počet!!

09.09.2020 5 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Diana Norman

Mám slabost pro příběhy ze středověku, obzvlášť jedná-li se ještě navíc o příběh detektivní.A tato kniha mě věru nezklamala.Výborně popsané prostředí se všemi pověrami, předsudky a nešvary doby.Postavy věrohodné a jejich chování uvěřitelné.Trochu mě zklamal rychlý konec pachatele,na druhou stranu velmi oceňuji, že i poté se ještě stále příběh odvíjí a pokračuje v nezměněném tempu.Příjemně mě také překvapila postava krále, která ačkoliv zde nemá tolik prostoru, je skvěle napsaná a v příběhu hraje důležitou roli.Knina mě bavila a užil jsem si jí.

03.07.2020 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Když odhlédnete od skutečnosti, že alkohol je metla lidstva,je to docela vtipná kniha,šmrnclá
trochou suchého anglického humoru.Problém je ovšem v tom,že vrchol a nejlepší část knihy pro mě přišla někde ve třetině (akce Vánoce,je nedostižná) a zbytek se tak nějak veze už šablonovitě ve vyjetých kolejích.Zasmál jsem se,to ano,ale po pokračování asi nesáhnu.

14.06.2020 3 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Jedna z nejsilnějších knih, které jsem četl v daném tématu.Emočně vypjaté,surové.Autorka přesně vystihla fakt,že jsme jen zvířata navlečená v kravatách,a když nám tu kravatu seberete..inu, civilizovanost je jen křehká skořápka.Co mě ale nejvíc oslovilo,byl způsob,jak příběh pracuje se ztrátou demokracie a nastolením v podstatě totalitního režimu.Všechny ty opatření a jejich odůvodnění,vše ve jménu národa a přežití.Silná kniha,nechápu,proč z ní není bestseller, určitě by si to zasloužila.

07.03.2020 5 z 5

Kouzelníkův únik z reality Kouzelníkův únik z reality Lars Vasa Johansson

Asi bych tu knihu nenazýval úplně feel good románem,ale je pravdou, že mě neskutečně bavila.Autor celý příběh zaplnil spoustou roztomilých bytostí a postav (Ingrod je báječná!),děj odsýpá a i přes humorné pojetí, najdou se tu i vážnější okamžiky, jenž vždy krásně celý příběh vybalancují.Navíc, hlavní postava je tak výborně napsaná,že i když je to zapšklý, protivný a osamělý člověk, musíte mu prostě fandit.Škoda,že takových knih není povícero.

11.11.2019 5 z 5

Stavitelé Stavitelé Daniel Polansky

Taková knižní jednohubka na jedno odpoledne.. Příběh má právě díky svému rozsahu slušný spád a obsazení zvířat místo lidí bylo občerstvující, evokovalo to ve mně náznaky bajek.I odlehčený a sarkastický způsob vyprávění s ne úplně šťastným koncem mě bavil.. Přesto ve mně hlubší stopu asi kniha nezanechá, prostě taková jednorázovka :)

02.11.2019 3 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Chápu,proč jsou v zámoří celí paf z téhle knihy.Slovanská mytologie a pohádky jsou jim neznámé a postavy z pověr jim nic neříkají.I já si to užil,i když víc než samotné fantasy prvky mě bavilo bravurní vykreslení ruské zimy a těžkého života v místě tak odřízlém od civilizace.Při čtení jsem doslova cítil třeskutý mráz, vůni podestýlky ve stájích a teplo pece v kuchyni.A možná na rozdíl od jiných,mi nepřišla kniha příliš pohádková.. Kouzelný příběh,to ano,který ale nikam nespěchá a nevyvíjí se podle klasických pohádkových postupů.Jako první díl trilogie výborné,spousta otevřených otázek,na jejichž zodpovězení se budu těšit v dalších dílech.

14.10.2019 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Tak nevím..Na jednu stranu mě ten sarkastický styl bavil,ale na druhou stranu,k vytvoření ponuré, temné a děsivé atmosféry to asi není ideální řešení.V příběhu jsou skvělé části (zlomená ruka, past na zvěř),ale celkově je to z trojice Trhlina,Strach a Tma asi nejslabší kniha.Mám rád Karikovo budování tíživé atmosféry,zde se to z větší části nepodařilo.

06.10.2019 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Nemohu uvěřit,že autorem této knihy je člověk,jenž napsal Dítě číslo 44.Něco tak nudného jsem už dlouho nečetl.Samozřejmě chápu,že hodnocení knihy je čistě sugestivní záležitost,ale tohle mi přišlo jako spíchnuté horkou jehlou,bez napětí a vzrušení.Dokonce ani když se začala odkrývat tajemství a děj se blížil ke konci, necítil jsem sebemenší zvědavost,jak to celé dopadne.. Zklamání,a to obrovské.

25.08.2019 2 z 5

Vetřelec - Chladná výheň Vetřelec - Chladná výheň Alex White

Ehm,tak tenhle příběh mě zklamal.Tohle vůbec nebylo o Vetřelcích,ti hrají v příběhu druhé housle.Příliš dlouhý rozjezd,to od knih tohoto typu nečekám.Navíc,spousta nesrovnalostí.Jeden příklad za všechny- žena,jenž nemůže hýbat nohama "se vtiskla dozadu,jak jen to šlo,kopala do deaktivovaného ventilátoru"(st.294).Sorry jako,ale ne.

05.07.2019 2 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Mnohem lepší než druhý díl.Obě dějové linky do sebe daleko víc zapadají, vrátil se i onen kousavý druh humoru, který mě bavil u prvního dílu,a přitom kniha ještě stihne přidat na tempu v akčnějších částech děje.Zvraty byly osvěžující,a ono "ničemu nevěř" fungovalo skvěle.Vyborný závěr této trilogie!

19.03.2019 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Mrazivý příběh,jehož kulisami jsou opuštěný dům, rodinné tajemství a podivní sousedé.Bavilo mě to, některé obrazy byly opravdu hodně znepokojivé.To co bych vytknul,je tak trochu v tomhle žánru typická postava trochu povrchní hlavní postavy, i když i ta se samozřejmě s dějem vyvíjí.To druhé co mě mrzí,je konec,potažmo pointa.U tak dobře vypracovaného příběhu,bych čekal něco trochu duchaplnějšího,ale i tak jsem si to užil,o čemž svědčí i to,že jsem v podstatě každou kapitolu měnil názor na podezřelého.Dobré!

03.02.2019 4 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Nechápu,čím tahle kniha vyvolala takový humbuk.Na psychothriller je to málo krvavé,a i v rámci thrilleru je to průměrná kniha.Neustálé vysvětlování dějinných událostí je otravné a souvislosti nakonec musí vysvětlit hlavní postava v jakémsi monologu, protože jinak by zápletka nedávala smysl.A konečná scéna? No pardón,ale střelecká scéna na střeše v dešti??? Klišé jak hrom.. zklamání,nic než zklamání

04.12.2018 2 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Čtení takovýchto knih je pro mě, přiznávám,velmi emotivní.Hrůzy,jenž tito lidé zažívaly,mi vhání často slzy do očí.To samé platí ale i o hrdinství jenž mělo v té děsivé době cenu lidského života.Často máme tendenci zevšeobecňovat,ale tato kniha ukazuje,jak moc se můžeme mýlit.Vyborná kniha o strašných věcech, doporučuji.

12.11.2018 5 z 5