gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Ještě větší romantika než jsem čekala. Až tak, že sladkostí z řádků přímo ukapávala.
O tom, že stará láska nerezaví.
Tohle byla přímo ukázkový romantický příběh s největším a nejbombastičtějším happy-endem, jaký jsem snad dosud četla.
Ale mně se to líbilo, četla se dobře. Kenzi mi byla sympatická, a líbilo se mi, že to byla normální holka (ne typ Bridget Jonesové, která udělá a řekne vždy všechno špatné v nejnevhodnější okamžik), trochu potrhlá a zmatená. Ale nakonec si pořád zjednat umí.
Zápletky jsou neuvěřitelné až absurdní a v normálním životě to tak prostě nechodí. Ale pro odpoutání se od reality ideální.
Ale pokud nemáte rádi romantické slaďáky, tak se do knížky vůbec nepouštějte.
Nevím, jak dlouho si budu tuto knihu pamatovat, asi moc dlouho ne. Přesto nelituji, že jsem se do ní pustila.

02.08.2015 4 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Ač fikce, postavy na mě působily velice živě a věrohodně. V průběhu čtení mě několikrát napadala myšlenka, zda dodržování tradic na úkor člověčenství a úcty druhého člověka - ženy, je opravdu tak zásadní pro život. V Afghánistánu asi ano. Myšlení a výchova v tomto koutě světa jde zcela mimo mé chápaní.
Jinak se mi knížka četla dobře, je to milý příběh s dobrým koncem, ze které budete mít po dočtení hezký pocit. A bude Vám vlastně líto, že už jste ji dočetli a budete se muset se Sunny, Jackem, Ahmedem, Jasmínou, Háladžán, Basírem Hádím a dalšími rozloučit.
A všem ženám, ale i mužům, vyrůstajícím v islámu držím palce a přeji jim, aby získali nadhled a víc svobody.

01.08.2015 4 z 5

Livia Klausová - Smutkem neobtěžuju Livia Klausová - Smutkem neobtěžuju Livia Klausová

Zajímavé, pěkné, čtivé. A upřímné.
Paní Livia Klausová je prostě sympatická dáma, která nemá potřebu si na něco hrát. Je elegantní za všech okolností, nenucená, a to vše přímo od srdce.

24.07.2015 5 z 5

Od zítřka budu sexy třicítka Od zítřka budu sexy třicítka Pamela Redmond Satran

Nenadchne, neurazí. Čte se dobře. Nenáročná četba na pláž.
S hlavní hrdinkou jsme toho moc společného neměly, oproti původnímu očekávání.

24.07.2015 3 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Detektivka, kde vraha předem odhadnout nelze. Jak už tady bylo zmíněno, ta historická část je čtivější, zajímavější, je to dáno i prostředím, do kterého je příběh vsazen a informacemi o stavu tehdejší medicíny a o lékařských metodách.
Čte se opravdu dobře, je to napínavé. Pravda je ta, že ta část romantická jde autorce o trochu méně. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že konec byl hrozně rychle ukončen, jako by to autorka chtěla mít už za sebou. A vysvětlení rodinných vztahů možná zbytečně překombinované.
Doporučuji.
Další knihy si určitě přečtu.

16.07.2015 4 z 5

Nenasytná Nenasytná Sylvia Day

V prvních dílech to mezi Evou a Gideonem opravdu jiskřilo, bylo to fakt žhavé. Nyní už je jejich příběh zvětralý, jak tři dny otevřené pivo.
Nechápu, o čem chce autorka ještě dál psát. Jo, a jo, chybí tam ten americký, přeslazený happy-end.
Já bych se spokojila, kdyby to skončilo se třetím dílem.

12.07.2015 3 z 5

Kam patříme Kam patříme Emily Giffin

Inteligentně a čtivě napsaný psychologický román pro ženy. Zajímavé téma, hlavní postavy mi byly všechny sympatické. A proto mně ani ten happy-end, naštěstí umírněný bez přehnané oslazenosti, nijak nevadil. Doslova jsem se na něj těšila a všem jsem to dobré přála.
Snad jediné, co bych vytkla, a to překladatelce, že pro sloveso ,,broukat", které bylo snad na každé druhé stránce, v českém jazyce existuje mnoho dalších synonym.
Styl autorky se mi líbil, určitě si přečtu některou její další knihu.

06.07.2015 4 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Poněkud netradiční pojetí příběhu. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla. Ale jinak mě kniha nezaujala Emmi byla neurotická pipka. Divila jsem se Leovi, že s ní má takovou trpělivost. A naprosto jsem nechápala, že se do ní ještě zamiloval. Já bych jí poslala do patřičných mezí už v půlce příběhu.
V průběhu čtení jsem měla několik tipů, jak bude příběh ukončen. Ale skutečnost mě dost překvapila. (V koutku duše jsem to Emmi přála, tak mi vadila, ale psst, nikomu neříkat, že jsem tak škodolibá :-) ).

05.07.2015 3 z 5

Zakázaná láska Zakázaná láska Miloš Smetana

Pěkné čtení na úrovni. Nenechte se odradit názvem knihy, o červenou knihovnu rozhodně nejde.

04.07.2015 4 z 5

Severně od šedesáté páté Severně od šedesáté páté Zdeněk Hanka

Utlá knížka, kterou budete mít přečtenou za odpoledne, ale doslova napěchovaná lidskými dramaty a zkouškou charakteru..
Jen ta přímá řeč, ta nebyla moc uvěřitelná, taková moc vykonstruovaná.
Ale určitě stojí za přečtení. Doporučuji.

30.06.2015 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pro mě průměrná kniha o průměrných lidech.
Chápu, že napsat humornou knihu je opravdu těžké. Občas jsem se při čtení zasmála, ale zase ne tak často, abych knihu nazvala humornou. A hlavní hrdinové byli pro mě tak obyčejní a nezajímaví, že za chvíli nebudu vědět, o čem kniha vlastně byla.
Vulgárnosti mě nijak nerušily, prostě někteří lidé (a hlavně chlapi mezi sebou) tak mluví. A to byl zřejmě autorův záměr, postavy co nejvíce popsat jako běžné lidi.
Úplně špatný pocit po dočtení nemám, ale nikomu dál doporučit bych se já neodvážila.

28.06.2015 3 z 5

Jedu dál Jedu dál Blanka Matragi

Knihy o lidech, kteří dokázali svým umem, pílí a houževnatostí velké věci a prosadit se, jsou pro mě lepší, jak leckteré motivační knihy.
Paní Blanka měla k tomu ještě to štěstí, že potkala ty správné lidi, kteří ji otevřeli dveře do těch správných míst. A protože byla šikovná, povedlo se jí zaujmout, A protože byla ambiciózní, povedlo se jí prosadit se a jak sama říká, neusnula na vavřínech Je aktivní, má velkou fantazii, plno nápadů, které se nebojí, někdy proti proudu, realizovat.
Kniha je plná krásných fotografií. Je čtivá, život paní Blanky je opravdu zajímavý a rozhodně ne nudný. A jak sama paní Blanka píše, dnes vydává knihu kdekdo. ,,Jedu dál" byla vydána opodstatněně. Má světu co říct, čím čtenáře obohatit, otevřít mu oči.

26.06.2015 5 z 5

Príbeh Edgara Sawtella Príbeh Edgara Sawtella David Wroblewski

Na začátku mi hodně vadilo, jak píše i ve svém komentáři gan112, jak autor tituluje Edgarovy rodiče. Později už je to Gar a Trudy, což se mi líbilo o hodně víc.
Jinak je to příběh hodně o psech. Edgar mi byl sympatický.
knížka se četla dobře, ale vracet se k ní už v budoucnu nebudu.

21.06.2015 4 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Elegantní a harmonický, trochu špionážní příběh spíše pro ženy. Prázdninový, odpočinkový, vhodný vzít si s sebou na dovolenou. Od knížky se v průběhu čtení odchází lehce, ale zároveň se těšíte, až budete moct číst dál.

10.06.2015 4 z 5

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Knížek o 2. světové válce a koncentračních táborech je stále třeba, aby připomínaly, jakých zvěrstev a nechutností je schopný lidský tvor. Aby jsme nikdy nezapomněli!
V průběhu čtení jsem musela knížku občas odložit, udělat si přestávku Některá fakta uváděná v knížce mi zvedala žaludek.
Helena měla opravdu velké štěstí. Ale v mých očích to Franze lepším neudělalo. Škoda, že o Franzovi se toho moc v knížce nedozvíme. Jak se choval k ostatním, jaká byla jeho skutečná náplň práce.
A souhlasím se Sarah01, chybělo mi tam něco o době po válce. Jak se Heleně dařilo atd.

29.05.2015 4 z 5

Bílá touha Bílá touha Janey King

Kdo má rád psychologické romány, tak si počte. Mně se knížka líbila moc. Zajímavé prostředí. Uvěřitelné, emotivní, nekomplikované, čtivé.

28.05.2015 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Vcelku romantický příběh o lásce, nenávisti, intrikách, který se odehrává v Benátkách. Autor věrohodně popisuje tehdejší dobu, chování a myšlení lidí. A opravdu, ale opravdu reálně vykresluje prostředí a ovzduší Benátek, hygienické (ne-)návyky. Až si říkám, kdo tam mohl tenkrát bydlet dobrovolně. Kdo navštívil Benátka v létě, tak ví. A nechápu, proč se v tom autor tak vyžíval. Až chorobně. K popisu doby to určitě patří, ale na tomhle aspektu si dával opravdu záležet a nezapomněl nikdy dostatečně dopodrobna popsat.
První polovina mě bavila. Bylo to zajímavé, napínavé. Ale od půlky se začali všichni chovat tak nějak podivně, až mi za ně bylo občas trapně. V komentářích přede mnou to bylo už zmíněno - časté slzy v očích lidí, od kterých to opravdu nečekáte, nereálná postava Anny, všichni všem odpouštějí, všichni se najednou zase mají rádi. Zkrátka ze zajímavě rozjetého románu plného intrik, lásky, nenávisti to skončilo v červené knihovně, kde polovině příběhu nevěříte.
Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami. Je to tak 3 a 1/2.
Ale jedna myšlenka byla určitě zajímavá, a to, že je důležité mít nějaký životní cíl, který nás motivuje!

24.05.2015 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knížka se mi líbila. Dobře se četla. Téma je víc než zajímavé.
Pravda je ta, že při čtení z historických archívů jsem trochu pozornost ztrácela. Ale jinak mě knížka bavila.

13.05.2015 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Skvělé, skvělé a zase skvělé.
Jediná nevýhoda thrillerů je to, že člověk během čtení nestihne skoro nic jiného kolem Protože musíte pořád číst a číst, dokud neznáte vraha. A to se mi stalo při čtení Pět. Naštěstí jsem ji měla přečtenou rychle. Je opravdu čtivá, vtáhne čtenáře do děje a pustí až opravdu na samém konci. Je to mrazivé, věrohodné, občas se mi až zvedal žaludek.
Dobře propracovaný příběh, kdy do sebe na konci vše logicky zapadne.
A geokačeři JSOU milí lidé :-)

03.05.2015 5 z 5

Skála Skála Peter May

Z počátku jsem nevěděla, jak příběh uchopit. Čekala jsem víc detektivku. Dostala jsem spíš psychologicky laděný, emotivní román s detektivním příběhem v pozadí. A brrr, s větrem a nehostinností ostrova, které na mě z knihy téměř doslova foukaly.
Knížka se mi celkově líbila. Je čtivá, styl autora se mi líbil. Prolínání dvou časových rovin mi nevadilo, a ani mě to nijak nerušilo. Ale asi mě víc zaujala ta historická linka.
Další díly určitě budu číst.
Těším se, Fine, zase na brzkou shledanou. :-)

30.04.2015 4 z 5