gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Napsané čtivou formou, napínavé, určitě hodně zajímavé. Běhal mi mráz po zádech a měla jsem slzy v očích. Mám ráda knihy s výpověďmi o skutečných událostech.
Ale dovolím si takovou malou osobní poznámku: proč? V nepohodlí, strádání, na hranici života a smrti. Mnohým se tento hazard nevyplatil. Marní své životy, které si sami nedali pro nic. Zaplavují horu tunami odpadků a stává se z ní pohřebiště. Za chvíli přes mrtvoly nebude na Everestu kam šlápnout.
Určitě knížku doporučuji k přečtení. I těm, kteří horolezectví nechápou a nepatří mezi jejich oblíbené činnosti.
Ještě doplním, že tolik tiskových chyb jsem snad v žádné jiné knize neviděla. Opakující se text, pak i kousek chybějící věty. :-/

12.02.2016 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Super čtení! Po dlouhé době, co jsem ponocovala u knížky. Nutně a bezodkladně jsem musela vědět, kdo za tím vším je. Přesto, že jsem pozadí trochu tušila, některé skutečnosti na konci mě překvapily. A jsem fakt stašpytel :o) Jsem realista a nevěřím na nadpřirozené věci, všechno se dá nějak smysluplně vysvětlit, ale stejně jsem se v noci při čtení bála každého šustnutí. Knížka byla fakt perfektně napsaná, tak snadno mě přesvědčila, propracovaná, žádné nelogičnosti. Čtivá, prostě jsem si ji skvěle užila!

05.02.2016 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Tolik pochvalných komentářů, vysoké hodnocení, nadšení okolí, no nedalo mi to a pustila jsem se do čtení také. A já se těšila, přesto, že se nejedná o můj obvyklý žánr. Těšila jsem se na pohádkový příběh pro dospělé, kde bude chrabrý rytíř a odvážný bojovník v jedné osobě, který zachraňuje ostatní před temnými silami. Tak ten tam byl, ale jinak to byla docela nuda. Naprosto se ztotožňuji s komentářem Dani3. V první polovině knihy se nedělo skoro nic. Vyprávění bylo rozvleklé, bez náboje a špetky napínavosti. Vždycky jen záblesk čehosi, který zase rychle vyhasl. Autor mu nedal prostor se rozhořet.
A pak přišel závěr, který trochu mé hodnocení vylepšil. Škoda, že se celá kniha nenesla v podobném duchu.

30.01.2016 3 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Hrdý Budžes jsem nejdříve poznala jako audioknihu. Bára Hrzánová jí vtiskla velice osobitý ráz a moc se mi líbila, resp.líbí. Helenka Součková je milá, normální holčička, která na svět a dění kolem nahlíží dětskou optikou - a tak je to normální. Ale jak u audioknihy nevnímám hovorovou češtinu, tak ve čtené formě mě to velmi rušilo. Takže budu dál raději poslouchat před spaním, ale číst znovu raději ne.

19.01.2016 3 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Napínavé, čtivé, ale nereálné. Takový ,,fantasy-thriller".

17.01.2016 4 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Svůj komentář rozdělím do dvou částí. První budu hodnotit příběh - ten mi sám o sobě moc zajímavý nepřišel, Snad jedině osud Toma, na vysvětlení jeho zmizení jsem byla fakt zvědavá. A víc k tomu asi nemám potřebu dodávat, ať předem neprozrazuji děj.
Ale za druhé bych chtěla moc a moc pochválit autorku, jakým způsobem ten ničím výjimečný příběh zpracovala. Její vyjadřovací a vyprávěcí schopnosti jsou opravdu nadstandartní. Kouzlí a hraje si se slovy, málo podstatných jmen zůstalo stát osamoceně, téměř vždy je k nim přiřazeno minimálně jedno přídavné jméno. Dlouhá, rozvitá souvětí, ze kterých si uděláte naprosto věrnou představu o atmosféře děje, prostředí, povahách postav a jejich pocitů a nálad.
Takže určitě doporučuji.

10.01.2016 4 z 5

Bellagrand Bellagrand Paullina Simons

Idealistický Harry - ty jsi mi dal. Pro nás, kdo zažil komunismus a heslo: Proletáři všech zemí, spojte se! a víme, co to znamená, je jednání Harryho naprosto nepochopitelné. Ježíš, kolikrát jsem chtěla během čtení na něj zařvat, co si myslí, co čeká, že to takhle prostě není.
A co vše je člověk ochotný obětovat pro svoje ideály.
A co na to horkokrevná Gina? Ta se tak moc snažila být Američankou a byla tak zamilovaná! Ale byla silná a vždy si dokázala poradit. Ale každý má někde stopku a své limity. A to i Gina.
Kdo jste četl Taťánu a Alexandra, je skoro povinnost si toto přečíst. Je to příběh Alexandrových rodičů.
A Paní spisovatelka? Ta je prostě úžasná. Začátek byl trochu vlažnější, ale jinak umí. Příběh vtáhne do děje, srdce vám buší, ruce se potí a radíte Gině, co má dělat. Chvilku jí závidíte, nakonec je vám jí líto. Harryho nesnášíte, za jeho životní postoj, defacto to byl pokrytec.
Určitě doporučuji přečíst! Já jsem byla spokojená,

31.12.2015 5 z 5

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

K této knize už bylo řečeno vše, jen bych opakovala už napsané. Zkrátka, souhlasím se všemi komentáři přede mnou. Stojí za přečtení.
Excellente.

23.11.2015 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Ne že bych neměla co číst z nových knih, těch co neznám je pořádná hromada, ale měla jsem prostě chuť si přečíst něco, co se mi kdysi líbilo. K dobrým knihám se vracím ráda. A musím zkonstatovat, že pořád dobrý, pořád se mi líbí. Možná bych to věčné opakování celého jména hrdinů utnula. V půlce knihy jsem fakt věděla, že Lisbeth se jmenuje Salanderová, Mikael je Blomkvist atd. Ale tak je to kniha autora, je to jeho styl, tak co mu do toho budu kecat. Líbilo se mi to i tak.

19.11.2015 5 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Konečně si můžu oddechnout, konečně jsem dočetla. A tak jsem se těšila. Mám přečtené všechny knihy od Tany French, ale tohle bylo oproti předchozím knihám strašně zdlouhavé, s nudnými, nicneříkajícími pasážemi. Prostě taková vata kolem, asi aby bylo víc stránek. A co ty duchové, to je zase nějaký trend?
Ani příběh dívek, jejich přátelství na život a na smrt mě nijak nechytlo, nevtáhlo, žádný dojem na mě neudělalo. Snad jen, že jsem si zavzpomínala na svá přátelství takzvaně ,,navždy".
Policistka Conwayová, ehm kde jsem ji už viděla? Jo aha, druhá Slečna Drsňák? Takže taky nic originálního.
No, tak snad příští knihou si autorka svoji reputaci napraví. Určitě ji nezatracuji.

30.09.2015 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Jsem na 100.stránce a knihu odkládám. Občas ze zvědavosti sáhnu mimo moje oblíbené žánry. Toto vybočení se moc nevyvedlo. Podoba s HG mi přišla dost velká. Pŕíliš dětské, neoriginální. Pro mě ztráta času.

20.09.2015

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Perfektní! Kniha mi splnila vše, co jsem od ní očekávala. Bylo to mrazivé, hrůzné, psychopatické. Larissa mi ze začátku svým chováním trochu vadila, ale pak jsem ji pochopila. A Rafe? Ten to měl dobře propracované. A tááák mě iritoval, svou drzostí, vlezlým chováním, překračováním hranic, prostě vším.
Já jsem si knížku ,,užila" a doporučuji.

14.09.2015 5 z 5

Toxická spojení mužského rodu Toxická spojení mužského rodu Maira Papathanasopoulou

Hvězdy dávat nebudu, neb jsem ji ani nedočetla.
Jidáš líbal skvěle se mi líbila, tak jsem sáhla po dalším díle autorky. Ale tady to je tak nereálné. Čtivá kniha je, to ano. Ale ten příběh jako takový? Myslím, že psát o jednání a myšlení druhého pohlaví není jednoduché. Vcítit se a jednat jako ,,ta druhá strana". Neznám Řeky, ale myslím, že obecně se chlapi tak nechovají, jak se nám snaží autorka podsunout. Přijde mi to celé strašně přitažené za vlasy, nereálné, neuvěřitelné. Jedna věc je nechat své hrdiny jednat podle skutečnosti a jedna věc je nechat je jednat podle toho, jak my by jsme si přáli, aby jednali.
Dočetla jsem do půlky a dál už na to nemám náladu, ani trpělivost. Škoda.

07.09.2015

Když život ještě býval náš Když život ještě býval náš Marian Izaguirre

Počáteční seznamování s knihou bylo trochu krkolomné a nezábavné. Začala mě bavit až v druhé polovině. Ne že by se příběh nějak závratně rozjel, spíš jsem si zvykla na formu. Uvítala bych, kdyby na začátku každé kapitoly bylo uvedeno, čí příběh zrovna budu číst. To mi dělalo asi největší problémy. Osudy několika hrdinů se střídaly bez jakékoliv pravidelnosti. Některé byly napsané v první osobě, některé zase ve třetí osobě. Ono po nějaké době na tu logiku přijdete. Já bohužel dost pozdě.
Času stráveného u knížky nelituji, ale případné další knížky autorky číst nebudu.

05.09.2015 4 z 5

Rozlet Gemmy Hardyové Rozlet Gemmy Hardyové Margot Livesey

Do zlatého knižního fondu se asi nezapíše. Ale jinak to úplně špatné nebylo, četla se dobře. Přišlo mi to takové jednodušší čtení. Řekla bych Jana Eyrová light (bez tuku, cukr v podobě happyendu obsahuje).
Nicméně si v tuhle chvíli myslím, že v budoucnu se k ní vracet už nebudu, na rozdíl od klasiky.

31.08.2015 4 z 5

Něco vypůjčeného Něco vypůjčeného Emily Giffin

Začnu obálkou, ta se mi vůbec, ale vůbec nelíbila. A pokračuji tím, co je uvnitř. Styl Emily Giffin mi sedí, čte se dobře, baví mě. Knihu jsem měla přečtenou za jeden den. Ale v porovnání s Kam patříme je příběh Rachel, Darcy a Dexe průměrný. A k postavám: Darcy bych za kámošku nechtěla určitě, Dexe bych poslala, vy víte kam, a Rachel? S tou bych si asi rozuměla, ale za první družičku bych si ji nevybrala ;-)

24.08.2015 3 z 5

Svůj kalich hořkosti Svůj kalich hořkosti Johannes Mario Simmel

Pod 20 letech jsem se k Simmelovi vrátila, tenkrát jsem jeho knihy četla moc ráda. Ale už to není ono. Ne, pan spisovatel za to nemůže, to já, já jsem se za tu dobu změnila. Přečetla jsem spoustu jiných knížek, které mě zformovaly.
První polovina knihy byla zdlouhavá, rozvláčná. Druhá polovina mě docela bavila.

23.08.2015 3 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Já jsem při čtení zase tak nadšená nebyla. Zamotané to bylo pěkně, konec překvapivý, i když ne úplně nepředvídatelný. Knihu jsem v průběhu čtení bez nějakých nelibých pocitů klidně odložila a šla jsem třeba uklízet. No, to se mi u dobrého thrilleru stává málokdy. resp. nikdy. Bohužel, přesně neumím pojmenovat, co mi na tom vadilo. Je to jako když si nemůžete vzpomenout na nějaké slovo, vidíte ho před očima, jak se říká máte ho na jazyku, ale ne a ne naskočit. Dvě linie příběhu, ta okolo seznamky a unesených lidí byla zajímavá a bavila mě, ta okolo smrti Katinýho otce byla trochu přitažená za vlasy a v podstatě mě tam i rušila. Policistka Kat mi byla sympatická.

16.08.2015 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Co kniha, to originál. I tentokrát. Zase originální. To je prostě celá Jodi.
Tentokrát mě osobně tenhle román úplně na 100% nechytnul, já ty paranomální jevy moc nemusím. Ale za originalitu, čtivost, a množství zajímavých informací ze života slonů, které si musela autorka nastudovat, klobouk dolů, dávám plný počet hvězd.

Zpětně ještě musím doplnit (kniha mi nedá spát), že na celé knize mi nejvíc vadilo zakončení. Byla jsem zklamaná, měla jsem pocit, že mi autorka něco slíbila a nesplnila to. Pět hvězd nechávám. Mám pro Jodi slabost.

13.08.2015 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Teplé léto je čas vhodný pro setkávání se známými, tak jsem si dala ,,rande" s Finem. A bylo to fajn, nenudila jsem se, ale ničím novým nepřišel. Prostě jako starý známý, kterého dobře znáte. A to je možná škoda. Čekala jsem prostě víc.
A, no páni, ten konec. Proč? To bylo hodně tuctové zakončení.
Ale i přes některé nedostatky na Fina nezanevřu a na to třetí ,,rande" s ním určitě půjdu. Někdy, Třeba zase při příštím parném létě.

07.08.2015 4 z 5