gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Schody do Nebeského pokoje Schody do Nebeského pokoje Lubomír Müller

Jsem poněkud v rozpacích, Při čtení jsem měla pocit, že příběh psaly dvě osoby. Chvilkama jsem četla vyzrálý projev, chvilkama naivní, amatérský počin žáka ZŠ. Několikrát jsem si musela ověřit, kdy byla kniha vydaná.
A při čtení jsem si uvědomila, jak jsou důležitá jména hlavních hrdinů, aby příběh měl ten správný drive.
Pane, Müllere, promiňte, ale tahle knížka mi k srdci nepřirostla. Chtělo by to doladit styl..
A přitom anotace zněla tak zajímavě a chytlavě.

23.04.2015 2 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Jako novorozený geo-kačer se na tuhle knížku těším o mnoho víc. :-)

19.04.2015 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Lisa Renee Jones

Pro mě druhý díl dost propadl. Dočetla jsem jen z důvodu, že jsem chtěla vědět co se stalo s Rebeccou. Celkově to bylo takové rozevláté, Sara mě nebavila vůbec. Chris byl o.k.
Nudilo mě ,,praní se s démony z minulosti".
Škoda, na začátku měla série dobře našlápnuto, vypadalo to zajímavěji, než nakonec dopadla. A třetí díl určitě číst nechci..

15.04.2015 2 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Jacqueline Sheehan

Příběh plný emocí - smutek, strach, radost, lítost, vztek - to všechno jsem pociťovala během čtení spolu s hl. postavou - Rocky.
Knížka se četla dobře, nicméně zas tak velký dojem ve mně nezanechala, abych dávala pět hvězd. Dostala jsem méně, než jsem čekala.
Pokud si chcete přečíst pěknou knížku o psech, doporučím spíš Psí poslání.

11.04.2015 4 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Před započetí čtení jsem měla obavy, jestli nebude knížka moc slzotvorná. Už z přečtení anotace je jasné, že to nebude lehký příběh.
Ale autorka to zvládla dobře, netlačila na pilu, neměla jsem pocit vytlačení emocí do vrtule za každou cenu. Při čtení mi běhal mráz po zádech, ale kapesník jsem potřebovala až na konci.
Je to příběh dvou lidí, kteří se znají jen virtuálně. Oba je spojuje jeden časový úsek, a to 5 dní, během kterých se musí vnitřně vyrovnat s rozloučením s někým, koho milují. Příběh Mary mě bavil o trochu víc. byť se tam objevilo pár věcí, které mi připadaly přitažené za vlasy (chování učitelek při Mařině návštěva v Laksině škole).
Jaký je pro koho připravený konec, prozrazovat nebudu. Ale happyendu se také dočkáme.
Znovu už ji asi číst v budoucnu nebudu, ale času stráveného nad čtením rozhodně nelituji. Byl to čas strávený příjemně, čtení mě bavilo, a to je pro mě důležité.

08.04.2015 4 z 5

V tvojí kůži V tvojí kůži Lisa Renee Jones

I když se jedná o erotický román, na první erotickou scénu je třeba si počkat až do půlky knihy. Protože se nejedná o plytký román plný sexu, ale je zde i pozoruhodná zápletka ohledně nalezeného deníku, který patří nezvěstné Rebecce a celkem uvěřitelný příběh jako omáčka ze zajímavého prostředí kolem výtvarného umění. Hl hrdinka Sara je mi sympatická svým smyslem pro humor, je pohotová. Občas moc přemýšlivá. A erotiky je tak akorát.
Knížka mě bavila, četla se dobře. Bezvadně jsem si u ní odpočinula. Za mě spokojenost.
Určitě si přečtu další díly, abych věděla, jak to dopadne.

05.04.2015 4 z 5

Jitra v Dženínu Jitra v Dženínu Susan Abulhawa

Po přečtení prvních několika stránek jsem chtěla knihu odložit. Ale ne proto, že by se špatně četla. Naopak, styl mi sedl a četla se velmi dobře. Ale spíš proto, že mě osudy hl.postav začaly naplňovat smutkem. Je to příběh především o ztrátách. Ztrátách těch nejbližších a ztrátě své domoviny, své historie, pocitu bezpečí. A neřeším kdo, komu a jak hodně. Je to čtení neradostné, srdce naplňující neveselým pocitem.
Ale knížka mne zaujala osudem ztraceného, uneseného, dítěte. Chtěla jsem vědět, jak to nakonec dopadne, a zda se s ním jeho příbuzní ještě někdy setkají. Na to jsem si musela počkat skoro do konce.
I kdyby byla jen polovina z toho všeho pravda, jsem z toho velice smutná. Knížka je napsaná velice emotivně, autorka má dar vtáhnout vás do děje. Příběh mi několikrát vehnal slzy do očí.
No, musím si teď naordinovat na další čtení nějakou pozitivní, milou knížku.
Nedoporučuji číst citlivým duším nebo pokud máte zrovna špatnou náladu.

02.04.2015 5 z 5

Pád Pád Maya Banks

Sex, sex, do toho těžko uvěřitelná story a pak zase sex.
Při čtení v nás hlavní postavy vyvolávají nějaké emoce, dost často máme pocit, že by zasloužily praštit něčím po hlavě, V tomto případě by to spíš potřebovala autorka.
Je mi líto, ale to co se povedlo Padesáti odstínům šedi, se nemůže povést nikomu dalšímu, pokud bude odstíny kopírovat.
Erotické romány občas čtu, když potřebuji oddech, vypnout, odpočinout si. Některé mě bavily více, některé méně. Občas se k těm zajímavějším vracím. Ale k Pádu se vracet určitě nehodlám. Kýžený odpočinek jsem u něj nenašla.
Styl autorky se mi líbil. Ale ten vymyšlený příběh byl fakt trapný. No a ten konec, jj, happy and musí být. Ale všeho moc škodí a nic se nemá přehánět.

29.03.2015 2 z 5

Holešovice - Bubny v objetí Vltavy Holešovice - Bubny v objetí Vltavy Jan Jungmann

Letos to bude 10 let, co bydlím v Holešovicích. A tak logicky se už počítám mezi holešovičáky. Tuhle knížku jsem si ,,musela" povinně prohlédnout a pročíst.
Do 19. 4. 2015 je v Muzeu hl.m. Prahy i výstava. Tak doufám, že ji ještě stihnu.
V každém případě je knížka moc zajímavá, pěkné, zachovalé fotky. Některé části Holešovic jsou v podstatě nezměněné, svou ulici bych zase vůbec nepoznala, tak se změnila.

21.03.2015 5 z 5

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí Kathleen A. Tucker

Sem tam sáhnu po knížkách žánru NA. Tady mě nalákalo opravdu vysoké hodnocení. Možná proto jsem trošinku zklamaná,
Jinak knížka se četla dobře, měla jsem ji přečtenou v podstatě za jeden den. Je emotivní, možná až moc. Autorka věrohodně vykreslila myšlenkové pochody postav, jejich zmatky v duši, trápení, jejich povahy.
Ale co mi na NA vadí je asi to, že se hl.hrdinky dost často chovají strašně afektovaně, přes čáru.
Mno, asi jsem už na tenhle žánr stará a ty přeslazené happy endy a příběhy plné klišé mi prostě lezou na nervy.

21.03.2015 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Kniha na mě moc velký dojem neudělala. Obávám se, že za týden už nebudu vědět, že jsem ji četla.
Byla to taková směs - duchařina s pokusem o detektivní zápletku.
Do dalších dílů se pouštět nebudu.

20.03.2015 3 z 5

Závod bílou divočinou Závod bílou divočinou Gary Paulsen

Skvělé čtení, nemohla jsem se odtrhnout.
Odvaha, odhodlání, sebedisciplína, touha překonávat překážky. A opravdu velké nadšení pro mushering. Jak jsem pochopila, to vše musí účastník závodu Iditarod mít. A trochu i blázen.
Gary Paulsen evidentně vše toto splňuje. A nadto je i vtipný. Moc mě jeho kniha bavila. S G.P. máme stejný smysl pro humor.

12.03.2015 5 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Mile vtipná knížka. Kratší povídky, jako stvořené na dovolenou. Moc se mi líbilo, jak autor pojmenoval své hrdiny krásnými, typicky českými jmény.

07.03.2015 4 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Písmenkový koncert z pera Lisy See.
Parádní čtení, krásný příběh o přátelství a zajímavý pohled na život v Číně v 19.století. Takové množství zvyklostí a rituálů dodržovali, že snad ani neměli čas na normální život.
Určitě doporučuji k přečtení.

05.03.2015 5 z 5

Zrnko pravdy Zrnko pravdy Zygmunt Miłoszewski

Pěkně a důmyslně vymyšlená zápletka. Pachatele jsem do poslední chvíle nevěděla.
A velice zajímavé je pozadí a prostředí, do kterého je příběh vsazen. Autor nám odkrývá myšlení polských lidí.
Vyšetřovatel je na povrchu tvrďák, ale uvnitř je citlivý a lidský. Je cynik, ale tak akorát.
Kdo máte rádi detektivky, doporučuji.

01.03.2015 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Výživné čtení. Od začátku až do konce jsem byla napnutá jak struna. byť jsem zhruba od půlky tušila, jak příběh dopadne. Je to trochu předvídatelné. Ale vůbec to ničemu nevadí.
Líbilo mi hraní se slovíčky, slovní kudrlinky. Nádhera. Hodně přirovnání, přídavných jmen. Proložené pohádkami a alegoriemi. Tím na mě K.M. udělala opravdu velký dojem. Miluju čtení, kde si autor hraje se slovy. Rozvitá souvětí. Ano, Kate Morton se touto knihou zařadila mezi mé přední oblíbené autorky.
A kdyby to šlo, dala bych knize 6 hvězd. protože tohle JE knížka podle mého gusta. A doufám, že Kate nebude zahálet a brzy se dočkám dalšího čtení.

25.02.2015 5 z 5

D.O.M.E.K. D.O.M.E.K. Aleksandra Machowiak Mizielińska

Nejsem architekt, takže to posuzuji z laického pohledu. Moc se nám se synem líbila. Fantazie některých lidí nemá hranice.

20.02.2015 5 z 5

Výjimečná láska Výjimečná láska Johanna Adorján

Na můj vkus napsáno až příliš minimalisticky, já dávám přednost rozvitějším souvětím. Mně ta knížka nepřinesla nic nového, nic zajímavého. Čekala jsem nějaké drama. A nic. Z historie prarodičů Johanny Adorján se dozvídáme jen útržky. Prarodiče spolu spáchali sebevraždu, to je bezpochyby romantické. Láska tzv. až za hrob. Nemohli jeden bez druhého žít. Ale až na jednu jedinou stránku, která mě upoutala, byla kniha celkem o ničem.

19.02.2015 2 z 5

Mistr sportu skáče z dortu Mistr sportu skáče z dortu Jan Nejedlý

Úsměvné a milé. Takové je toto čtení. Pro mě to byl návrat do dětství, Některé říkanky jsou prostě věčné a pobaví děti v každé době.
Byl jeden číňánek, měl dlouhý copánek, nastoupil na tramvaj a volal baj, ba, baj ................ :-D

18.02.2015 5 z 5

Tím všechno začíná Tím všechno začíná Robyn Schneider

Po dočtení mám pocit, že s autorem anotace jsme každý četli jinou knihu. Jinak si nemůžu vysvětlit slovní spojení ,,palčivě vtipná". Kniha je všechno, jen ne palčivě vtipná.
Příběh 17-letého teenagera, který po autonehodě je donucen změnit náhled na svět. Možná zbytečně moc řeší sám sebe, ale to asi k jeho věku patří.
Kniha se četla dobře, člověk musí číst i trochu mezi řádky. Je duchaplná a má svoje kouzlo.

09.02.2015 4 z 5