Hani77 Hani77 komentáře u knih

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Hodně jsem váhala mezi 3 a 4 *. Střídala se slabší a silnější místa, nakonec rozhodlo, že celkový dojem z knihy je takový rozpačitý.

14.01.2021 3 z 5

Finist - Jasný sokol Finist - Jasný sokol kolektiv autorů

Pohádka byla v dětství mou nejoblíbenější ruskou pohádkou, ale tuto knížečku jsem četla jen jednou, raději jsem měla tu silnější stejnojmenou knížku, kde jsou i jiné ruské pohádky a dost děsivé obrázky.

28.12.2020 4 z 5

Smrt na Nilu / Death on the Nile Smrt na Nilu / Death on the Nile Agatha Christie

Četlo se samo, ale povídky byly v této bilingvní verzi asi hodně zkrácené, mám radši větší napětí a šponování čtenáře, jak to paní Christie uměla. Proto ubírám 1* a určitě si minimálně Smrt na Nilu seženu v nezkrácené verzi.

Doplněno po přečtení knihy Smrt na Nilu-je to úplně jiný příběh. Stejný název povídky a knihy mě zmátl.

25.06.2020 4 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Některé básně bych hodnotila 4 *, ale většině bych dala tak sotva 2 *, proto jsou mé celkové 3 * nejvyšší možné hodnocení, které můžu dát. Pro mě jsou verše často temné až deprimující, rozhodně nebudu patřit k Wolkerovým fanouškům.

22.05.2020 3 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

První polovina knihy ještě šla a konec byl taky zajímavý, ale jinak Corinne psala jen o své práci a knize. Zhruba ve 3. čtvrtině knihy už mě to strašně štvalo. Také mi vadilo, jak James v každém dopise škemral o peníze-to nemají masajští muži svoji hrdost, že se nechají živit ženou-samoživitelkou, která tvrdě pracuje na úkor své dcery, která trávila hodně času u babičky a chův? Navíc o ní autorka už skoro vůbec nepsala, což mi chybělo. A také jsem si uvědomila, že míchá Masaje a Sambury. V 1. knize mi nedošlo, že to není dvojí označení pro 1 kmen, ale že jsou to 2 příbuzné kmeny. Tak u kterého tedy žila?!?

Myslím, že africká rodina Corinne využívala. Nevadilo mi to jen u tchýně, která měla podle místních zvyklostí právo na její dceru Napirai, a přesto ji nechala odcestovat. Navíc se děti mají postarat o rodiče. Ale bývalého muže a švagra nechápu. Myslí si snad, že peníze rostou v Evropě na stromě? Něco jiného je pomáhat a něco jiného je nechat se zneužívat.

08.02.2020 3 z 5

ABC mladých techniků a přírodovědců - Speciál 85 ABC mladých techniků a přírodovědců - Speciál 85 Vlastislav Toman

Tenhle speciál ABC jsem jako dítě četla pořád dokola a pořád mě moc bavil! Příběhy jsem znala skoro nazpaměť.

29.07.2019 5 z 5

Študáci a kantoři Študáci a kantoři Jaroslav Žák

Výborné oddechové čtení :-)

18.01.2019 5 z 5

Pohádky ovčí babičky Pohádky ovčí babičky Pavel Sýkora

Pohádky ovčí babičky jsem taky četla až jako dospělá - svým dcerám :-). Měly jsme je rády všechny tři, četla jsem je poměrně často :-). Večerníčky s paní Bohdalovou nemají chybu.

04.01.2019 5 z 5

Besídka bývalých žáků zvláštní školy Besídka bývalých žáků zvláštní školy Miloslav Šimek

Povídky nemají chybu, některé hlášky používáme i v běžném životě.

03.01.2019 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Za mě rozhodně plný počet bodů :-). Poprvé jsem ji četla jako dítě školou povinné a nenadchla mě. Podruhé jsem ji četla jako dospělá a je naprosto super. A podpis? Kocouří dráp :-).

03.01.2019 5 z 5

Divá Bára / Karla Divá Bára / Karla Božena Němcová

Dávám 4* proto, že knihy od B.Němcové nevyhledávám. Obě povídky jsem četla ještě jako náctiletá a mnohem více se mi líbila Karla. Myslím, že by ani současným dětem (2.stupeň ZŠ) neublížilo, kdyby si alespoň jednu z povídek přečetly.

03.01.2019 4 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Super dílo, ráda jsem se k němu vracela.

02.01.2019 5 z 5

Memento Memento Radek John

Souhlasím s Ivkou14, četla jsem obě knihy jako teenager (myslím, že Memento jsem četla dříve) a "Děti ze stanice ZOO" jsou mnohem lepší, i když "děsivější". Memento mi přišlo zdlouhavé. V každém případě jsem se k této knize později už nevrátila (na rozdíl od druhé jmenované).

02.01.2019 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Za mě tak 3,5*. První polovina byla velmi přeslazená, v polovině se objevilo trochu napětí, konec byl docela rychlý. Za půl roku nebudu vědět, o čem to vlastně bylo. Vzhledem k tomu chyběla nějaká zajímavá pointa, dávám za tři.

17.09.2024 3 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Příběh mě zcela pohltil, nedokázala jsem přestat číst, dokud jsem nebyla na poslední straně. Ten konec mi přišel překombinovaný. Příběh je smutný i kouzelný zároveň. Sladká romantika pro sváteční den. Moc ráda jsem strávila Nový rok na kanadském majáku.

01.01.2024 5 z 5

Malý princ / Le petit prince Malý princ / Le petit prince Antoine de Saint-Exupéry

Čteno ve francouzsko-české (bilingvní) verzi, proto mě to celkem bavilo, přestože jinak na Malém princi nevidím nic mimořádného.

30.12.2023 4 z 5

Moje roky v Izraeli Moje roky v Izraeli David Borek

Kniha mě zcela pohltila a vysvětlila mi spoustu věcí ohledně izraelsko-palestinského sporu. Část týkající se voleb byla trochu složitá, pletla se mi jména těch méně známých politiků a zcela neznámých stran, ale jinak je kniha psaná velice poutavě a ráda se k ní zase vrátím.

30.12.2023 5 z 5

Šest manželek Jindřicha VIII. B1/B2 Šest manželek Jindřicha VIII. B1/B2 Sabrina D. Harris

Zjednodušeně vylíčený osud šesti manželek Jindřicha VIII. Bavily mě obě verze knihy, anglická i česká. Výborný způsob, jak zůstat v kontaktu s cizím jazykem a ještě se něco dozvědět.

28.12.2023 5 z 5

Mala a její kočka Mala a její kočka Mala Kacenberg

(SPOILER) Příběh se četl dobře, ale zdálo se mi tam být několik nesrovnalostí.

POZOR SPOILER!!

Např. kočka Malach provázela Malu nejen na cestách okolím Tarnogródu, což se mi zdálo logické a pochopitelné, ale vždy si Malu našla i v cizím prostředí!!! Navíc na konci knihy mi neseděl počet let, kdy ji provázela. Mám pochyby, jestli je to skutečnost nebo fikce. Ale pokud neřeším reálnost některých faktů, tak je to velice milé (a velice smutné) počtení. V závěru knihy jsem opět narazila na to, jak špatně se po válce chovali Poláci k Židům, to bylo až neuvěřitelné, čeho byli kvůli majetku schopnosti. Stejně tak pro mě bylo nepochopitelné, jak mladí nuceně nasazení Poláci při odjezdu z Německa kradli

09.02.2023 4 z 5

Neříkej autista, to se nehodí Neříkej autista, to se nehodí Natalie Ficencová

Příběhy z jejího života byly zajímavé, ale některé články mě moc nebavily. Jsem ráda, že jsem se ke knize dostala a trochu poznala svět autistů.

31.12.2022 4 z 5