Hani77 Hani77 komentáře u knih

Plná bedna šampaňského Plná bedna šampaňského Ota Pavel

Reportáže se četly velmi dobře, mnoho sportovců jsem ani neznala, proto jsem si u většiny z nich vyhledávala další informace. Jednu hvězdičku ale ubírám, protože Pavlovo povídky mám radši.

28.12.2022 4 z 5

Poslední svědci: Sólo pro dětský hlas Poslední svědci: Sólo pro dětský hlas Světlana Alexandrovna Alexijevič

Knihu jsem po mnoha měsících dočetla, ale je to opravdu velice smutné čtení. Když náhodou nějaký příběh dopadl šťastně, tak jsem brečela. Jinak jsem jen strnule koukala do knihy, jestli to vůbec může být pravda ... Často se osudy přeživších podobají jeden druhému jako vejce vejci. Nechci více prozrazovat, DOPORUČUJI přečíst. Na takovou knihu se nedá jen tak zapomenout.

14.11.2022 5 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Zajímavý námět i provedení, ale mám raději jiné divadelní hry Karla Čapka.

04.01.2022 4 z 5

Sám mezi ženami - Kohout Sám mezi ženami - Kohout Aleš Vogel

Začátek knihy mě nadchl, především zjištění, že všichni puberťáci jsou stejní. Dcera "hm" mě opravdu velmi bavila. Je to oddychové počteníčko, mnoho kapitol je super-ze života. Hrubky v podobě chybějících čárek ve větách mi vadily, ale hvězdičku strhávám jen za to, že některé pasáže mi přišly už trochu praštěné.

06.12.2021 4 z 5

Místy se mi verše moc líbily, chvílemi to bylo nudnější, celkově hodnotím jako zlatý střed.

20.01.2021

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Cesta na sever se mi líbila mnohem víc, ale Anglické listy také potěší nejen cestovatele.

25.08.2020 4 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Jedna z nejlepších Vondruškových detektivek, které jsem četla. Od začátku to mělo spád, žádné nudné pasáže, jedna linie příběhu, pořád mě to nutilo číst dál a dál, dokud jsem nebyla na konci knihy. Pořád se objevovali noví podezřelí, ale měla jsem radost, že tentokrát jsem pointu uhodla zhruba v polovině knihy. Knihu nedoporučuji brát na dovolenou-přečtete ji příliš rychle a co pak???

28.07.2020 5 z 5

Pohádka o Raškovi Pohádka o Raškovi Ota Pavel

Pohádka o Raškovi je psána krásnou češtinou, která pohladí po duši.

30.06.2020 5 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Bez váhání 5* ☺. Tyto kratší příběhy mi velice vyhovovaly, protože se každý dal přečíst za 1 večer. Navíc jsme se dozvěděli více o 3 důležitých momentech Oldřicha z Chlumu.

23.11.2019 5 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Musím přiznat, že Devetero pohádek nepatří mezi mé favority mezi pohádkami, nejhůř hodnotím Velkou kočičí pohádku. V poslední době zjišťuji, jaký byl Karel Čapek úžasný PAN spisovatel, ale Devatero pohádek považuji za slabší dílo ve srovnáním s dramaty. Nicméně 4* si zaslouží.

18.03.2019 4 z 5

Cvrček a mravenci Cvrček a mravenci Jiří Zdeněk Novák

Stejně jako většina lidí jsem toto leporelo milovala jako dítě. Bohužel se (také) nedochovalo, ale když jsem ho viděla v knihkupectví, bylo mojí jasnou volbou, co koupit dětem :-).

27.02.2019 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Literárně krásné dílo. Vančura používá hodně přechodníků – to už člověk dnes téměř nevidí (a pokud zmizí z osnov ZŠ, tak už ani neuvidí). Bohužel jsem film nikdy neviděla celý, vybavuji si pouze pana Hrušínského, jak se koupe a říká (jedinou výbornou hlášku celého díla) „Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným“. Kdybych bývala viděla film s jeho hvězdným obsazením, možná bych mohla dát více hvězdiček. Děj je místy i vtipný, ale celkově mě dílo tak moc nezaujalo. 3* jsou hlavně za tu češtinu a vtipnou zápletku.

11.02.2019 3 z 5

Ke knižní podobě příběhu jsem se dostala díky trojalbu LP desek, i když tam to bylo hodně zkrácené☺. Je to sice delší dílo, ale stojí za přečtení. Četla jsem 2x.

01.02.2019 5 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Knihu jsem četla jako dítě školou povinné a moc se mi líbila!!! Film, který jsem viděla mnohem později, už pro mě to kouzlo neměl, v podstatě můžu říci, že bych ho znovu vidět nemusela, na rozdíl od knihy. Moje dcery v ní bohužel to kouzlo nenašly .... myslím, že je to škoda.

10.01.2019 5 z 5

Malý špalíček pohádek Malý špalíček pohádek František Hrubín

Tuto knihu jsem jako dítě milovala a ráda jsem z ní četla i svým dcerám. Nejoblíbenější byla O Jiříkovi a jeho 3 psech.

04.01.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

(SPOILER) Musím se přiznat, že v tom tmavém lese jsem se hodně bála. Ještě nikdy jsem se při čtení nebála tolik, že jsem (přes veškeré napětí) knihu zavřela a šla se dívat na oddychovou detektivku. Ale těch posledních 50 stran už mě tolik nepohltilo. Podivné, tajemné, ale vlastně mi to ve finále přišlo....

POZOR, SPOILER!!

.... jako obyčejný drogami způsobený rauš. Hlavním pozitivem knihy je, že jsem se dozvěděla o pohoří Tribeč, o kterém jsem neměla nejmenší tušení, a o podivných zmizeních, která jsou pravdivá. Vyhledala jsem si o tom další informace. Ale k této knize se už nehodlám vrátit, docela zklamání.

09.02.2024 3 z 5

Velká kniha pohádek Velká kniha pohádek Božena Němcová

Knihu jsem četla v dětství opakovaně, tedy se mi musela moc líbit :-). Jen první pohádka "Jak Jaromil k štěstí přišel" mě nikdy moc nebavila, většinou jsem ji přeskakovala, protože byla moc dlouhá. Teprve v pozdějším věku jsem ji dokázala přečíst celou na jeden zátah.

06.12.2023 5 z 5

Čekárny mého života Čekárny mého života Lenka Reinerová

Velice příjemné čtení o čekárnách celého světa. Rozhodně se při nejbližší příležitosti dojdu podívat na pražskou hlavní poštu, protože to musí být úžasné místo :⁠-⁠). Nikdy mě nenapadlo přemýšlet o tom, kolik času člověk stráví v čekárnách. V knize se odráží autorčin život, který zřejmě nebyl lehký, ale všechny těžké situace popisuje z té optimistické stránky, i čekárnu na onkologii líčí jako místo plné radostí. Neuvěřitelně pozitivní kniha.

11.02.2023 5 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Kniha se mi četla velice dobře. Na začátku jsem se sice nestačila divit, pak mě ta zápletka začala velice bavit, v polovině knihy přišla slabší část, pak se zase začal hezky rozvíjet příběh, ke konci přišel velký smutek a na závěr slzičky dojetí. A upřímně, v postavě Martina jsem pořád viděla i slyšela Jirku Mádla.

04.02.2023 4 z 5

Pohádky Pohádky Karel Jaromír Erben

Četla jsem e-knihu, tak jsem byla ochuzena o krásné ilustrace Josefa Lady. Některé pohádky mám moc ráda, ale některé mi moc nesedly, proto ubírám jednu *.

21.12.2022 4 z 5