haski haski komentáře u knih

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Pěkná česká detektivka. Příběh , postavy, prostředí - to mi sedí. Šikovný autor, zatím mě nezklamal a doporučuji.

25.06.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jó, Nesbo je umělec a umí udržet čtenáře v napětí. Moc dobře napsané, čtivé a Harry Hole se konečně vrátil a zůstal věrný svému stylu. Konec je trochu přitažený za vlasy, ale to už k tomu patří. Doporučuji.

19.06.2017 5 z 5

Krasojezdkyně/ Tichý muž/ Dům v Provenci Krasojezdkyně/ Tichý muž/ Dům v Provenci Sandra Brown

Milé, odpočinkové čtení. Po drsných detektivkách to chce nějakou změnu. Doporučuji.

10.06.2017 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Hodně zvláštní kniha. Myslela jsem, že to nedám, ale nakonec mě něco donutilo dočíst. Nakonec se mi to líbilo, krásný popis sběru bylin, dokonce jsem měla pocit, že jsem se vrátila do dětství na obyčejnou letní louku. Závěr se dal tušit, ale chybělo mi trochu podrobnější dovysvětlení.

31.05.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mně se kniha moc líbila, ikdyž recenze tak dobré nejsou. Má to spád, dobré zápletky a překvapivý (ikdyž možná očekávaný) konec. Ráda si od něj přečtu další.Pro mě palec nahoru.

28.05.2017 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Líbilo se mi to. Každá povídka má něco do sebe. Všechny jsou k hlubšímu zamyšlení, nic veselého nebo radostného nečekejte. Samozřejmě, že si mi víc líbila: "Jsou světla, která nevidíme." No, takový už je život, i smutné věci nás potkávají.

20.05.2017 5 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Moc pěkná detektivka. Začíná se mi spisovavel líbit, hlavně jeho znalost prostředí a pěkně vybarvené postavy. Děj také plyne nenásilně a je fajn, že se odehrává u nás, v Čechách.

18.05.2017 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Nebylo to špatné. Už jsem sice od něj četla trochu lepší, ale pořád je to čtivé. Ze začátku, se čte pěkně píánko a ke konci už je to fofr. Doporučuji.

14.05.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Četlo se to dobře, ale na mě to tentokrát bylo až moc drastické. Tak moc dopodrobna bych některé scény nemusela. No, nikdo mě to sice nenutil číst, jenom moje zvědavost. Nebylo to špatné, ale nevím co znamenal úplný závěr. Tak třeba v další knize se to dozvím

11.05.2017 4 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Musela jsem si od Cobena trochu odpočinout, proto se mi tato nová knížka líbila. Napínavé čtení, které vás nutí číst dál a dál. Konec byl sice překvapivý, ale moc mi nesedl. No, ale neváhejte a přečtěte si. Zkrátka Coben je Coben.

02.05.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi dobře napsané, ten kdo zažil alespoň část období popisovaného v knize, toho to určitě vrátí v čase do dětských let. Moc dobře vykreslené všechny osoby, nic přikrášleného, nikdo není ani černý nebo bílý. Gratuluji paní spisovatelce i těm, kteří budou mít možnost knihu číst. Připomnělo mi to moje rodiče. Také byli mladí a také chtěli žít, milovat a bavit se, ikdyž byla válka.

27.04.2017

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Potěšilo mě, že je to detektivka z českého prostředí. Vydařené dílko. Už se těším na další od autora. doporučuji

19.04.2017 5 z 5

Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Margaret Craven

Vzalo mě to, nečekala bych tolik obyčejného lidského a vnímavého citu. Na tak útlou knihu je to koncentrovaná emoce. Dobré ke čtení a přemýšlení.

19.04.2017 5 z 5

Nikdo není ostrov Nikdo není ostrov Johannes Mario Simmel

Krásná knížka. Simmel je kouzelník, který umí napsat tak opravdový příběh a osudy lidí tak proplést dohromady, Dokáže si i vybrat i důležité téma, jako jsou třeba v této knize osudy postižených dětí. Je to velmi čtivý příběh a i v dnešní době stále aktuální. Musela jsem zbrzdit v rychlém čtení, abych to všechno dokázala vstřebat. Chvílemi se to zdá zdlouhavé, ale pak přijdete na to, že toto téma se nedá ošidit. Doporučuji.

21.03.2017

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Přečetla jsem od autora víc knih a myslím, že se zlepšuje. Chvilkama sice psycho, ale to už k Formánkovi patří. Námět o pocitech života i jeho různého konce, je hodně zajímavý a stojí za přečtení i za zamyšlení. Líbilo se mi to. Doporučuji.

16.02.2017 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Oddychové čtení, žádný drasťák, konec se dá docela dobře předpokládat. Doporučuji, není to špatné.

11.02.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Moc pěkné, hezké, milé a ikdyž bych mohla mít výhrady, že to bylo možná chvílemi zdlouhavé, tak nemám. Začala jsem Veronikou (což bylo asi dobře) a na druhou část jsem se těšila a nezklamala mě. Hlavní osoby jsou asi tak ve věku mých dětí a ikdyž se tu promítlo hodně vztahů a hodně neuvěřitelných náhod - i přesto mám dojem, že by se to mohlo stát, mohla bych tomu uvěřit. Život už je takový a tahle kniha se povedla. Nikdo není dokonalý, no a o tom to je. Palec nahoru pro autora. Už čekám na další knihu.

04.12.2016 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Dobře napsaná kniha a silný zážitek. Pro mě by tam mohlo být méně násilí, které je dopodrobna vylíčeno, ale asi by to jinak ztratilo smysl. Kdo četl něco o Životě po životě, může zkusit toto "Hřiště". Doporučuji, zhltnete ji. Myslím knihu.

24.11.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Nebyl to žádný velký zázrak, Konec byl trochu lepší, ale celkově nim moc.

21.11.2016 2 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Moc přitažené za vlasy. Přečíst se to dá, ale žádný zázrak se nekoná.

08.10.2016 3 z 5