Hella Hella komentáře u knih

Tichá žena Tichá žena Susan Angela Ann Harrison

Příběh se mi líbil a knihu jsem neodložila, dokud jsem ji nepřečetla celou. Pěkné, čtivé, vcelku originální. Opravdu škoda, že autorka už bohužel nic dalšího nenapíše.

16.11.2014 4 z 5

Černé ticho Černé ticho Pekka Hiltunen

Je to zvláštní kniha - chvílemi mi věty připadaly kostrbaté, dokonce naivní a těžce plynoucí a přesto jsem knihu nedokázala odložit, dokud jsem ji nedočetla.

01.11.2014 3 z 5

Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Romain Puértolas

Můj historicky nejstručnější komentář: Odkládám nedočtené.

30.10.2014 1 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Zbožňuju celé odd. Q, nyní i s novou posilou, ale do Marca jsem se nemohla dlouho začít (což se mi u Olsenovek opravdu ještě nestalo). Nicméně po 1/3 knihy jsem "chytla slinu" :-) a pak už příběh frčel.

29.10.2014 4 z 5

Knihkupec Knihkupec Mark Pryor

No bída. Začátek strašně "šroubovanej", věty neplynou tak lehce, jak by si člověk představoval, spíše to budí dojem těžce utrápenýho autora, kterej už rychle potřebuje dopsat odstavec/stránku/kapitolu. A narozdíl od některých jiných komentářů si myslím, že toho popisu pařížských ulic bylo až přehnaně moc (pro našince).
Nebavilo mě to a dočetla jsem to spíše ze setrvačnosti.

21.10.2014 1 z 5

Instinkt dravce Instinkt dravce Thomas Enger

Njn....já jsem věděla, že po nedočtené Fantomové bolesti a ztuha přečteném Kamenném dešti nemám začínat číst další engerovku... a stejně mi to nedalo a výsledek? Přesně podle očekávání: nic moc. Další titul už určitě nedám, přijde mi to jako ztráta času.

16.10.2014 2 z 5

Final cut – Vrah z internetu Final cut – Vrah z internetu Veit Etzold

Za mě nic moc....Pořád jsem čekala, kdy už se rozjede trochu dynamičtější děj a ono to bylo hlavně detailně o nálezech obětí a o psychologickém rozboru Clary... Na to, jakou měla kniha reklamu, to je trochu slabota.

11.10.2014 3 z 5

Odmítnutí poslušnosti Odmítnutí poslušnosti Felix Francis

Trochu pomalejší rozjezd, než se do toho Sid pustí, ale pak to stojí za to. Prostě stará dobrá francisovka!

05.10.2014 4 z 5

Případ Neruda Případ Neruda Roberto Ampuero

Pardon, přečíst nelze....! Alespoň pro mě znamenala zhruba 40.-45. strana maximum toho, co jsem ochotná přečíst a reálné zjištění, že tímhle tedy ztrácet čas nechci.

30.09.2014

Zvrat Zvrat John Lutz

Áááááá, ten konec je strašnej!!!! Amatérismus a nevěrohodnost. Jako kdyby už to autora nebavilo a brzy to chtěl mít z krku! A ještě jedna věc - všechny knihy s detektivem Quinnem jsou sice velmi čtivé (i přes občasné stupidity), ale zároveň jsou všechny na jedno brdo, podle jedné šablony: Ubohý, úchylný sériový vrahoun, který měl strašné dětství, a proto se teď mstí nevinným, přičemž v hledáčku má hlavně blízké našich detektivů..... No nevím, kolik Lutzových dalších, tak strašně moc podobných příběhů ještě čtenáři ustojí.

28.09.2014 3 z 5

Klub osamělých srdcí Klub osamělých srdcí Liselotte Hammer

Ježkovy oči, to nemělo konce ....roztahané, zdlouhavé a bez jiskry. Druhou půlku knihy jsem víceméně přeskákala a i tak to byla ztráta času.

19.09.2014 2 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Leena Lehtolainen

No, po pravdě - čekala jsem víc. Sice rozjezd byl neotřelý a čtivý, ale od momentu hrdinčina výslechu na policii se (zřejmě mně :-) ) něco stalo a už mě celý příběh přestal zajímat a dočíst knihu mi skoro přišlo nemožné (skoro: dočetla jsem). A pak taky "postava" Reiska.... prokristapána, co to jako mělo být? Takže za mě další chystaná pokračování ... neee!

14.09.2014 2 z 5

Vraždy bez svědomí Vraždy bez svědomí Luke Delaney

Pěkná, napínavá detektivka s nečekanými zvraty i koncem. Jediné, co jsem přeskakovala, byly popisy zločinů - na mě až trochu moc barvité.

13.09.2014 3 z 5

Odvrácená strana Odvrácená strana Belinda Bauer

Dokonalá detektivka!!! Jednoduše dokonalá. Dokonce jsem se chvílemi od srdce zasmála. Jen ten konec mohl být malinko jiný, no ale i tak jsem hooodně natěšená na třetí autorčin titul.

09.09.2014 5 z 5

Prach jsi a v prach se obrátíš Prach jsi a v prach se obrátíš Chris Tvedt

Na druhý Tvedtův titul jsem se strašně moc těšila (dokonce jsem psala už před rokem do Joty, jestli budou vydávat další autorova díla, protože předchozí Kruh smrti mě mimořádně nadchl; potom jsem dlouho otravovala v knihovně, kdy už mi konečně splní rezervaci, pak ji splnili, ale já byla na dovolené :-) ), ale zkrátka možná, že jsem byla natěšená až moc - nemohla jsem se namouduši dlouho začíst a i pak jsem ze způsobu psaní/ příběhu byla rozpačitá a hlavní hrdina Edvard mi prostě nikterak k srdci nepřirostl a jeho jednání mi leckdy bylo divnou záhadou...
Přitom Kruh smrti hodnotím jako nejlepší detektivku, kterou jsem za posledních pár let četla. Takže zkazím statistiku a tomuto titulu dávám jen 3 hvězdičky :-( (a mrzí mě to).

29.08.2014 3 z 5

Spálené vzpomínky Spálené vzpomínky Val McDermid

Perfektní příběh! Po (pro mě) slabším předchozím volně navazujím díle Pomsta je opět McDermidová v dokonalé formě! Doporučuji!

24.08.2014 4 z 5

Svědomí Svědomí James Grippando

Vzhledem k tomu, že knihu jsem v knihovně popadla v podstatě jen díky tomu, že byla nová :-) (a ty já ráda očuchávám :-) ) , neměla jsem vůbec žádná očekávání co do kvality. A ejhle - až na "blbější a slabší" konec - to bylo v podstatě prima čtení. Takže si určitě počkám i na další autorovy tituly.

07.08.2014 3 z 5

Zlé pondělí Zlé pondělí Nicci French

Tak nějak - zřejmě zmasírovaná reklamou - jsem čekala víc. Notabene po přečtení předchozích autorčiných titulů....

04.08.2014 3 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Pěkné! Čtivé a poučné. O 1. svět. válce jsem se tu dozvěděla mnohem víc než z jakékoliv učebnice dějepisu. Opravdu to stojí za to. Těším se na další díly.

04.08.2014 4 z 5

Seznam smrti Seznam smrti Frederick Forsyth

Starý dobrý mistr vypravěč Forsyth... co víc dodat? Opět maximálně čtivé a napínavé, chvílemi možná až příliš - člověk se pak musí hodně soustředit, aby mu neutekly všechny souvislosti. Ale jinak - bezva čtení!

04.08.2014 4 z 5