iceVS iceVS komentáře u knih

Ve třpytném moři je Kréta ... Ve třpytném moři je Kréta ... Václav V. Tošovský

Tato kniha by asi měla být v povinné četbě, je moc krásná a dojemná. Člověk by měl umět být vděčný za to, v jaké pohodlné době nyní žijeme.

19.08.2018 5 z 5

Ani o dolar víc, ani o dolar míň Ani o dolar víc, ani o dolar míň Jeffrey Archer

Špičková, dokonalá, propracovaná kniha. Absolutní paráda.

19.08.2018 5 z 5

Shakespeare Shakespeare Renáta Fučíková

Skvělá kniha. A půjčuje se :-)

04.08.2018 5 z 5

Ty a nikdo jiný Ty a nikdo jiný Rupert Thomson

Hned v počátku knihy, kdy jsem pochopila, že se jedná o reálných postavách, jsem si vyhledala fakta i fotky, aby děj byl víc hmatatelný a plastický. Marná snaha, nebyl. Kniha je zoufale nudná, táhlá, myšlenky, myšlenky, myšlenky... Prostřídané zoufalou touhou na sebe upozornit za každou cenu. Navíc jsem skutečně nepochopila překladatelský záměr - v knize, kde není jediný hovorový výraz a která je napsána dokonale spisovným jazykem, překladatelka pouze a jedině a neustále používá výraz brejle. I třikrát na stránce. To je tak neuvěřitelně rušivé... Navíc obraty typu "utekl se k heroinu" a "to se nepatří", byly v už tak přeumělkované knize fakt jen zbytečnou třešinkou na dortu. Už se mi stalo, že smrt hlavního hrdiny v knize jsem si oplakala, ale zde jsem si po prvním úmrtí oddechla a tiše doufala, že brzy odejde i druhá hlavní postava.

30.07.2018 3 z 5

Slečna M. Slečna M. Caroline Woods

Z mého pohledu velmi slabá kniha. Autorka se zřejmě domnívala, že má nosný příběh a pak už se příliš nezabývala detaily. Tedy detaily... Spíš důležitá fakta, reálie, dopsání zápletky. Celé mi to připadá, že vždy když nevěděla jak dál, prostě to přeskočila, vynechala. Netuším, jak tu někdo může napsat, že to byl skvělý popis předválečného Berlína, mně to připadalo velmi plytké, pár načtených reálií a spousta útržků děje, které nebyly logicky spojeny. O závěru už radši vůbec nemluvím. To bylo prostě zakončení ve stylu "nevím kudy kam, ale už mám přes dvě stě stránek, tak to nějak dohňácám..."

09.07.2018 1 z 5

Umírat v nitru Umírat v nitru Robert Silverberg

Byla jsem na tuto knihu zvědavá a natěšená... ale že by to byla bomba, tak to fakt ne... psychedelická slátanina s dobrou myšlenkou, co se rozplizla...

25.05.2018 3 z 5

Země Země Marek Epstein

Výborný, ale na mě je tam toho násilí až příliš.

31.05.2024 4 z 5

23:55 23:55 Jan Hlubek

Horory?
To ani ne, můj dojem byl, že spíš smutný pohádky.
Ale čtivý, zvláštní, s pointou, s překvápkem.

23.05.2024 4 z 5

Páteř & ploténky: Jak se zbavit bolesti zad Páteř & ploténky: Jak se zbavit bolesti zad Roland Liebscher-Bracht

Žádné velké nadšení. Rady, které jsou dostupné takřka všude, kniha je spíš propagačním materiálem pro prodej speciálních pomůcek. Takovej lepší prodejní katalog.

23.05.2024 3 z 5

Helena Rubinsteinová a tajemství krásy Helena Rubinsteinová a tajemství krásy Birgid Hanke

Kniha je sestavena spíš jako kaleidoskop - střípky tu a tam poskládané.
Ale vlastně až moc těch střípků bylo, respektive zbytečně dlouhá kniha.
Helena Rubinstein je tu chvílemi vykreslena jako altruistická dáma, ale spíš to byla jen úspěšná podnikatelka, jak měla napsáno ve svých židovských genech. Jinak jsem ji vnímala spíš jako necitelnou osobu.
Pobavilo mě, jak býváme v zajetí automatismu. Jak si jinak vysvětlit frázi - byl do své ženy beznadějně zamilován - když se jednalo o šťastné novomanžele?

29.04.2024 5 z 5

Ten negativ spal Ten negativ spal Josh Winning

Já nevím proč, asi podle obálky a názvu, jsem nabyla dojmu, že by to mohla být nějaká černá krimikomedie. Chybka...
Takže fakt rozvleklá nuda. Možná by to mohlo, hodně osekané, fungovat jako film. S nějakou strašidelnou hudbou, s efekty... ale takhle to je taková naivňoučká podivňoučká pohádečka.

22.04.2024 2 z 5

Královna – Na cestě k trůnu Královna – Na cestě k trůnu Eva-Maria Bast

Příjemné a nenáročné beletristické zpracování krátkého úseku královnina života. Spíš takové klípky z paláce, žádná dramata.
Zaskočila mě velikost (tedy spíš maličkost) fontu, předpokládám, že cílovkou jsou starší dámy, tak snad mají dostatečně silné brýle.

21.04.2024 5 z 5

Co to tady roste? Co to tady roste? Alexandra-Maria Klein

Podobné publikace miluju. Ráda se kolem sebe dívám a sama pro sebe mám radost, když aspoň občas dokážu určit na co :-)

20.04.2024 5 z 5

James Hunt James Hunt Gerald Donaldson

Knížka, na kterou jsem čekala dlouho. Jamese miluju, taky kdo by ne, že jo? Biografie, byť obsažná, ukazuje Jamese ve všech jeho polohách, ale ty nejvýraznější jsou vášeň pro formule a ženy. A alkohol... historka, kdy při letu z Japonska dokázal vypít zásoby v letadle... nebo ta, kdy zmožen po večírku usnul při tréninkových jízdách za volantem na trati... či ta, kdy zjistil, že v jeho hotelu přespávají též letušky... vymyslel složitý systém rotace, aby harém ubytoval :-)

Bohužel, nebetyčně mě vytáčelo, jak je kniha doslova zmrvená překladem. Půlka knihy byla slovensky, včetně nesmyslných slovních vazeb, obratů, záměna přídavných jmen s příslovci - masakr, stylistické i gramatické chyby, záměna stylu a styku naváděla k představám. O rodu trpném (nejen činném) překladatel asi v životě neslyšel... Při "fyzické stránke" už jsem viděla motýle i Monike. Velká hanba. Jedna pochvala ano - umí použít přechodník a nebojí se toho :-)

14.04.2024 5 z 5

Politicky nekorektní vtipy 2 - Kdo topení zapíná, podporuje Putina! Politicky nekorektní vtipy 2 - Kdo topení zapíná, podporuje Putina! Jan Belica

Recyklace kdečeho... a zjištění, že v Ostravě je vtipné asi něco jiného :-(

28.03.2024 2 z 5

Blackout: Co dělat, když nastane Blackout: Co dělat, když nastane Stanislav Juhaňák

Tohle téma mě poměrně dost zajímá, nicméně mám takové tušení, že jako osobní řešení v případě velké katastrofy bych viděla "jeden ostrý" a nebo pevný provaz...

26.03.2024 5 z 5

Hodina dějepichu Hodina dějepichu Jan Studnička

Zřejmě to funguje dobře jako podcast. Nikoliv jako kniha.
Pokud autoři a Euromedia pustí ven něco, co hned na jednadvacáté stránce hovoří o "splození dětí", tak to záruka kvality úplně nebude. Sex a sprostá slova fungují, naprostý souhlas. Akorát ne vždy a ne na každého.

23.03.2024 3 z 5

Případ bázlivé tanečnice Případ bázlivé tanečnice Erle Stanley Gardner

Přemýšlím, zda jsem měla v ruce knihu, kdy by Perry případ nevyřešil...
Čímž chci říct, že ač jsem celou dobu napnutá, tak nějak vím, že to dobře dopadne, tudíž míra stresu je jen ve fázi "velmi příjemná".
Takže lahůdka :-)

17.03.2024 5 z 5

Vladimír Krýš - turnovský stavitel Vladimír Krýš - turnovský stavitel Petra Šternová

Překrásná kniha, neskutečně mě potěšila.
Tuhle domů fakt moc chci.

11.03.2024 5 z 5

Víkend v Londýně Víkend v Londýně Jan Folný (p)

Tenhle Jan mě hodně dostal.
Myslela jsem si, že budu mít o víkendu co číst, ale tahle kniha je tak dokonalá, že stačilo středeční odpoledne.
Dokonalý.
Napadá mě... fakt stačí pomyslet si "chci víc" a je to v háji...?

28.02.2024 5 z 5