Ísačop Ísačop komentáře u knih

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Asi takhle: prvni třetina knížky byla neskutečná nuda. Nemohla jsem se začíst, říkala jsem si, že to byly vyhozený peníze a ztráta času to vůbec číst. Odskočila jsem si k jiným knížkám, asi tak ke třem ke čtyřem, ale nedalo mi to a odhodlala jsem se to dočíst. Ještě že tak! Druhá třetina byla o hodně lepší a ta poslední- neskutečná jízda... Málokdy u knížky zamáčknu slzu, ale tady, na posledních stránkách, jsem bulela. A nestydím se za to.
Perfektně zakončená trilogie o Medvědínu a Hedu, o lidech i jejich osudu a budoucnosti.
Takže za mě - nenechat se odradit začátkem, stojí to opravdu za to!

23.07.2023 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Já nevím, co napsat...
Jedna šílená manipulativní ženská ničí nejen vlastní dcery krutým, nesmyslným týráním a šikanou, manžel jí všechny výmluvy žere, okolí si ničeho nevšimlo, holky se nikomu nesvěří a všechno jí x-let prochází!?
Šílenost.
Až na to, že je to podle skutečné události.
Děj byl místy trochu zdlouhavý, ale v tomhle případě to zase až tak moc nevadilo.

04.05.2023 4 z 5

Divé ženy Divé ženy Emilia Hart

Vcelku zajímavý počin.

Osudy tří žen z několika generací spojuje příroda resp její vnímání a umění být její součástí.

Dříve to bylo vnímáno jako čarodějnictví, později jako podivnost a v současnosti jako dar.

Četlo se to dobře, člověk byl zvědavý jak to dopadne, takže za mě doporučuji.

Jedna hvězda dolů za trochu přehnaný konec u Kate a nedotažené osudy Althy a Violet.

07.09.2024 4 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Měla jsem zhruba povědomí o tom, co mě čeká.

Při čtení jsem si říkala - jasně, bývalá narkomanka, té budou určitě věřit, klasika..

Původně jsem si myslela, že Anya byla nějak spřízněna buď s Carolin nebo s Tedem, když se s pomocí jejich synka a obrázků snažila navést na stopu svého vraha, aby duše měla klid.

Pak jsem si myslela, že je Anya pohřbená někde pod chatkou, kde bydlela Mallory.

A pak jsem zjistila, že jsem vedle jak ta jedle a nic není tak, jak to vypadá....

Námět sice nic nového pod sluncem, ale jako celek to rozhodně stojí za přečtení.

22.07.2024 5 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

(SPOILER) Opět přečteno díky Výzvě.

Víc se mi líbilo zpracování kdyby si Nela to dítě nechala. Tam bylo všechno popsáno tak uvěřitelně, že jsem Richarda začala nenávidět.

Druhé kdyby, kde šla Nela na přerušení, bylo takové neučesané. Nebylo to nezajímavé, ale tak nějak to nebylo úplně ono.

V obou Kdyby byly společné osudy, setkání se stejnými lidmi, dokonce i stejný Richardův konec. Jen k tomu došlo jinde a jiným způsobem.

Trochu trapný mi přišla výměna rolí, kdy si Nela v prvním Kdyby a Richard ve druhém Kdyby vydělávali jako kurýři.

Jako celek je to čtivý a kdo se chce nas.rat nad bezmocí Nely v boji s prominentní rodinkou a která udělá pro svoje dítě tu největší chybu, tomu doporučuji první Kdyby.

A ještě by mě zajímal osud Martina / Martiny...

09.06.2024 4 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

(SPOILER) Přečteno skoro na posezení.
Myslím si, že nějakou manipulaci asi zažil v životě každý, ale tohle bylo vážně hustý.
Daniely mi bylo líto, ale mám z té knihy pocit, že ona se snad ani nechtěla ze Štěpánova vlivu vymanit. A rozhodně, pokud už byla jednou od něj pryč, se neměla vracet.

Jinak knížka stojí opravdu za přečtení. Jedna hvězda dolů za trošku nedotažený konec.

09.12.2023 4 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

(SPOILER) Mně se to líbilo. Sice nic nového pod sluncem, ale četlo se to dobře, takže se těším na další díly.

Čekala jsem, že nějakou roli ve zmizení Jenny budou mít biologičtí rodiče, ale nebylo tomu tak. Trochu mi vadí, že se nedá stopro říct, zda měla Jenny prsty při utonutí těch dětí nebo to byla opravdu nehoda.

18.11.2023 5 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

(SPOILER) Jako jo, dost dobrý čtení.
Nevím proč to má tak relativně nízké hodnocení.

Přečteno na jeden zátah, místy jsem nedýchala, jestli se Polly podaří utéct. Matka byla řádný magor a jen její šílenství ji drželo na nohou i když byla zraněná.

Jo, místy to byla divočina, ale vůbec ničemu to nevadilo.

09.06.2024 5 z 5

Příliš pozdě Příliš pozdě Colleen Hoover

(SPOILER) No temnou romancí bych to určitě nenazvala.

Spíše velmi velmi červenou knihovnou v příběhu o jednom dealerovi drog, co je macho až na půdu a slovíčko NE pro něj nic neznamená, jedné na vařené nudli utáhnuté kočeně a jednom týpkovi, co je policajt v utajení, ovšem tak nějak mu to moc nejde...

Knížka jako dělaná na válení u moře, popíjení drinku a čtení o tom, jak se dva hledali až se našli...

P.S. Ten Asa byl buď genius nebo Robocop!

23.07.2024 4 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Přečteno kvůli výzvě.

Není to úplně moje krevní skupina, ale přečetla jsem ji s chutí.

Mančinka mě pobavila, zejména na lyžích, a Ilonka? No ta byla svá. Její "já tady bydlím taky" nemělo chybu...

Jen čekám, kdy díky korektnosti, příjde na přetřes slovíčko cikán...

15.06.2024 3 z 5

Zachraň Jacka Zachraň Jacka Gareth Crocker

Přečteno na zakládě Čtenářské výzvy. Hledala jsem knihu, která není o 2. světové, těch mám přečteno hodně, a volba padla na Jacka.

Samo o sobě to není špatný čtení, téma bylo zajímavé, četla se moc dobře, jen mi to připadlo takové moc prvoplánové...

22.02.2024 4 z 5