Ivka14 Ivka14 komentáře u knih

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Škoda,že jsem první viděla film,ale knížka je krásné napsána. Velice zajímavý námět na knihu. Takový druh knihy jsem necetla,ale velice příjemné mě to prekvapilo. Kdo videl film určitě si za Jacoba dosadil Robeta. Ale jak říkám jedna z mojich nejoblíbenějších knih. Doporučuji

19.06.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Ze začátku jsem se obávala toho, že se mně budou postavy plést, ale nakonec jsem tu knihu přečetla za tři dny. kniha dívka ve vlaku se mi moc líbila, ale nemůžu si pomoct mně osobně se líbila kniha do vody více. Určitě doporučuji. Jen se bojím,že mě filmové zpracování zkalme jako se to stalo u Dívky ve vlaku

10.06.2018 3 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Nutila jsem se pokračovatdo čtení této knihy, protože byla velmi nevýrazná a nic vás nezaujalo. Ale miloval jsem Kláru a jak moc jí na tom záleží.

04.10.2024 3 z 5

Den je krásný Den je krásný Amabile Giusti

Milý, romantický, dobře napsaný příběh. Kniha je určena spíše mladému ženskému publiku a má tu výhodu, že nikdy není vulgární. Konec jsem uhodla a některé pasáže mi připadaly trochu samozřejmé, ale to neznamená, že jsem nestrávil pár příjemných hodin čtením téhle milé knihy.

04.09.2024 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

(SPOILER) Tato kniha je třetí knihou ze série Eriky Fosterové, ale můžete ji bez problémů číst i samostatně.

Erika je skvělá policie, ale má problémy jak udržet jazyk za zuby. A má problém se spokojit s místem u nového oddílu policie a proto je docela nadšená, že má šanci pokusit se rozlousknout starý případ. Detektivka, která měla případ na starosti v 90. letech, Amanda Baker, díky tomuto případu ztroskotala na kariéře. Ale Erika je odhodlaná to vyřešit, navzdory nedostatku důkazů.

Případy, které se týkají dětí, jsou vždy tak tragické, že se o nich čte a toto není výjimkou. Ještě horší to bude, když se ukáže, že mladou dívku držel pod dohledem pedofil, ačkoli má zřejmě alibi. Pro Ericu je to těžký případ, pokus o spravedlnost pro malou Jessicu bude těžký, když už uběhlo tolik let. Zjistil jsem, že tato kniha je stejně dobrá jako předchozí knihy ze série a také bylo milé poprvé poznat Erikinu sestru a její dcery. I když jsem chápal Erikinu frustraci z nich. A když už je řeč o rodině, Erika stále truchlí po svém mrtvém manželovi, ale zdá se, že konečně může jít dál s jistým kolegou...

26.08.2024 4 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

Přečetla jsem si to téměř okamžitě po dočtení Neonoví bohové. A v podstatě nemám této knize co vytknout. Bylo to úžasné! U této knihy jsem se moc bavila a zbožňovala jsem na ní v podstatě všechno. Psyché byla úžasná a líbilo se mi, jak sladká, ale mazaná umí být. Eros i když není někdo, kdo mě obvykle v knihách přitahuji, zamilovala jsem se do něj až po uši. Byla to úžasná postava a opravdu mě bavilo procházet a učit se o jeho minulém traumatu a sledovat, jak se s ním vyrovnává a dochází k velmi zajímavým zjištěním o svém životě.

17.08.2024 5 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

Toto má tolik trvale vysokých recenzí, že jsem očekávala, že to bude vynikající čtení, ale nebylo to pro mě. Tohle byl zajímavý potenciální příběh a byl tak plochý a opakující se. Na jedné straně příběhu se potápí Titanic a na druhé Kapitán z Carpathie zoufale spěchá, aby se tam dostal včas. Nějak to všechno vyprávění nemělo takovou hloubku, jakou jsem čekala.

17.08.2024 3 z 5

Svit temnoty Svit temnoty Paula McLain

Něco jedinečného natéhle knize je to, že do děje vplétá případy skutečných pohřešovaných osob. Nestává se mi často, že bych se setkala s knihami odehrávajícími se v 90. letech a pomyslela jsem si, že čtení kriminálky odehrávající se v tomto období je obzvláště zajímavé, protože čtenáři nahlédnou, jak vypadalo řešení případů pohřešovaných osob těsně před věkem internetu... a jak internet změnil určité aspekty řešení těchto zločinů.

Postava Anny měla díky minulým zkušenostem hodně empatie a byla perfektním vypravěčem, která se těchto citlivých témat ujala. Střípky z její minulosti jsou protkány současností a my jako čtenáři můžeme vidět, jak se stala tak zapálenou pro svou práci detektiva pohřešovaných osob, jak získala tolik empatie, syrových emocí a obětavosti.

17.08.2024 4 z 5

Mechanika lásky Mechanika lásky Alexene Farol Follmuth

Líbila se mi tahle sladká a jemná romance, ale měla jsem pocit, jako by tomu něco chybělo. Během celé knihy jsem stále čekala a čekala. Jako by se mělo stát něco velkého. Přesto se zdálo, že se nic velkého nestalo.

Celkově má silný děj a několik skvělých zpráv pro dospívající, kteří se po střední škole snaží najít svou vlastní cestu.

Je to skvělé čtení, pokud si chcete přečíst krátký a hezký příběh.

07.08.2024 4 z 5

Odsouzeni k bolesti Odsouzeni k bolesti Agnieszka Lingas-Łoniewska

Epilog je určitě krásný a dojemný. Kromě toho jsou dialogy plytké, žádné emoce a obecně žádné šílenství. Nápad paní Łoniewské se mi moc líbil, ale styl podání už nebyl nic moc. Kdybych byla o pár let mladší asi bych knihu soudila jinak.

02.08.2024 2 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

Opravdu jsem si myslela, že se mi tato kniha bude líbit víc, ale bohužel to pro mě bylo trochu zklamání. Nechápejte mě špatně, stále jsem si to užil, ale předpovídala jsem 5hvězdičkové čtení!

Věci, které jsem na mi líbily, byly postavy a taky romantická linka a ani mi ten milostný trojúhelník zas tak nevadil. Konec knihy byl také další věcí, kterou jsem miloval, protože jsem neviděl, že přijde zvrat!

Mým hlavním problémem u této knihy však bylo, jak těžké pro mě bylo pochopit svět Legendborn. Bylo tam použito hodně pojmů a bylo pro mě těžké je dodržet a kvůli tomu jsem ztratil zájem o knihu. Na konci knihy mám pocit, že většině z toho rozumím, ale pořád se cítím trochu zmatená.

Ale určitě si přečtu pokračování.

26.06.2024 3 z 5

Šepoty Šepoty Ashley Audrain

Tato kniha rozhodně nebyla pro mě. Nejen, že jsem se s postavami v knize vůbec nedokázala ztotožnit, žádná z postav ani jejich příběhy pro mě nebyly nijak zvlášť přitažlivé. Některé "konflikty" v knize mohly být zmírněny, kdyby některé z postav vedly upřímné rozhovory se sebou i mezi sebou navzájem.

08.06.2024 3 z 5

Kam se ztrácí Alice Sun Kam se ztrácí Alice Sun Ann Liang

Myslím, že je to poprvé, co čtu moderní realistický YA román, který se odehrává v Číně. Také se mi líbí, že naše hlavní postava, houževnatá Alice Sun, má dobrý důvod zpeněžit svou sílu. Je jedinou nízkopříjmovou stipendistkou na své prestižní škole pro bohaté děti a nemůže si dovolit školné pro nadcházející školní rok.

Samozřejmě kromě peněz je její další překážkou její akademický rival, Henry Li. bohatý, arogantní Henry je jako ostatní Alicini spolužáci v tom, že nevidí své vlastní privilegium a nevidí Aliciny zápasy. Tato škola je plná bohatých dětí, které nemají ponětí, kolika dalším výzvám Alice pocházející z dělnické rodiny čelí.

Myslím, že kniha vytváří opravdu dobrou rovnováhu mezi akademickým odhodláním, rodinnou úzkostí, nadpřirozeným tajemstvím a nezávaznou romantikou.

12.04.2024 3 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Nevím jestli tohle byl úplně cestopis, kniha byla na mě dost chaotická. Ale pár nových věcích jsem se dozvěděla.

(audiokniha)

22.03.2024 2 z 5

Na ledě Na ledě Hannah Grace

Ze začátku to bylo opravdu dobré, ale na můj vkus to bylo příliš dlouhé, takže jsem se bohužel nakonec začala nudit. Byla to kniha spíše "kamarádi s výhodami." Ale když začali mít spolu vztah něco mi tam chybělo.

Dalším aspektem knihy, který mi byl nepříjemný, byl sex. V této knize bylo také příliš mnoho sexu. Nebylo to nutné a nemuselo to trvat tak dlouho.

22.03.2024

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Ráda jsem si to přečetla a líbilo se mi hlavně rozložení a obrázky, které text doprovázely. Nicméně, zatímco některé básně jsou svérázné a dobře napsané, mnoho z nich jsou docela klišovité fráze o životě a lásce a některé jsou dostatečně krátké, aby je bylo možné použít jako motivační citáty na magnetech na ledničku. Na stránce je tolik prázdného místa, což samo o sobě není problém, ale věřím, že Atticus by udělal lépe, kdyby napsal trochu delší básně a básně, které jsou osobnější. I když je téma velmi osobní, často se o pocitech píše zobecněným způsobem.

28.01.2024 3 z 5

V životech loutek V životech loutek TJ Klune (p)

Jsem celkem zklamaná. TJ Klune napsal dvě z mých nejoblíbenějších knih a od jeho psaní jsem toho tolik očekával, ale tahle mi prostě nepřinesla stejnou úroveň. Sestra Ratched a Rambo byly postavy, které mě dokázaly nahlas rozesmát, ale samotný příběh byl pomalý a bylo pro mě těžké se do něho vžít.

07.12.2023 3 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Holly Jackson

Kniha byla skvělá. Bylo to velmi zajímavé, ale najednou byla kniha SMĚŠNÁ. Postava Pip se po událostech z poslední knihy velmi drasticky změní, což dává smysl vzhledem k traumatu, které zažívá, ale je to skoro, jako by se její postava změnila příliš, až to bylo k neuvěření. Celá druhá část mi přišla přetažená za vlasy. A ten konec mě opravdu zklamal. Nemyslím si, že je to špatné finále série, ale mohlo to být mnohem lepší.

21.10.2023 2 z 5

Ofélie už je taková Ofélie už je taková Marie Racquel

2,5 hvězdičky. Líbilo se mi zkoumání queerness, které představovalo queer postavy z celého spektra, stejně jako rozmanitost v příběhu. Také jsem nikdy nečetla o kubánsko-americké hlavní hrdince, takže to bylo jedinečné, i když nemohu mluvit o kvalitě příběhu.

Ale nevím, jestli je to jen tím, že vyrůstám z YA nebo co, ale tato kniha mě většinou nudila. Bylo to v podstatě celé přátelské drama o maturitním plese (kdo s kým jde atd... Doslova, kdybych měla popsat střed této knihy, tak to bylo skoro ono) s velmi malým dějem, který mi nic nepředal. Necítila žádnou spojitost s postavami a většinu knihy jsem přelétla.

Opravdu jsem se na tuto knihu těšila, ale jsem docela zklamaná :( i když jsem pravděpodobně v menšině!! Pokud vás tato kniha zajímá, běžte si ji vybrat a podpořte debutujícího queer autora!

15.10.2023 3 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Lucy Foley

Překvapivě rychlé čtení na příběh, kde se v podstatě nic neděje a kniha má 400 stran.

Zhruba v polovině je jedno odhalení a skutečné události do sebe začnou zapadat až ke konci, ale ani rychlý závěr nedokázal vynahradit fakt, že se po většinu knihy vlastně nic jiného nedělo. A konec byl na mě trochu uspěchaný (hlavně epilog toho moc nevyřešil, alespoň pro mě).

Postavy nejsou přesvědčivé a naivní, prostředí je docela základní (potenciál to mělo) a samotný děj je prostě bez inspirace.

2.5

06.10.2023 3 z 5