Iwets Iwets komentáře u knih

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Tak tahle kniha nebyla můj šálek kávy. Asi nejsem přeslazený typ, který by hltal příběh o nekonečné lásce, která vznikla během jednoho týdne a ke všemu mezi věřící a vojákem. Za tři roky se vidět pár týdnů a milovat se do konce života? Zkrátka mi to přišlo dost přehnané. Dvě hvězdy za to, že se vcelku dobře četla, ale příběh mě nenadchl.

13.03.2017 2 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Pěkný nápad, zpracování, ale občas mi to přišlo, jak když chce někdo udělat pohádku strašidelnou. Protiřečila bych si, kdybych dala víc než tři hvězdy. Ale stejně si další díly přečtu, i když z kategorie ,,Pro děti a mládež" jsem už odrostla. Dobrá knížka na odreagování.

18.07.2016 3 z 5

Tymiánové dopisy Tymiánové dopisy Eve Makis

Jsem opravdu ráda, že jsem po této knížce sáhla. Upřímně jsem do teď o arménské genocidě nevěděla a díky téhle knížce jsem si toho o ní i dost načetla. Příběh se mi opravdu líbil. Líčení útrap Arménů je opravdu silné a konec musí aspoň malinko chytnout každého.

12.05.2016 4 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Je to neuvěřitelný příběh, o tom není pochyb. Bohužel ale nejsem nijak duchovně založená a spousta stránek pro mě byla jen omíláním stejného dokola. Každopádně Anitino nové pohlížení na svět ve mně přece jen něco zanechalo, a proto hodnotím třemi hvězdami.

06.05.2016 3 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Ať už se svět řídí penězi nebo vodou, vždy budou lidé, kteří tu budou chtít vládnout. Jednu hvězdu srážím jen za trochu nudnější děj, ale jinak pěkná knížka k zamyšlení.

02.05.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jsem asi jedna z mála, které se Posel líbil víc než Zlodějka knih. Stojí za to, jí přečíst, ale pro mě neměla moc spád. Líbila se mi, ale četla jsem jí trochu těžkopádně. Posledních sto stránek jí hodně přidalo, a proto nakonec dávám 4 hvězdy.

25.03.2016 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně Malika Oufkir

U začátku jsem upřímně usínala, ale pak se kniha poutavě změní. Po dočtení jsem hodně přemýšlela nad osudem celé rodiny a zvlášť životem Maliky. Některé úryvky ze života ve vězení se mi zdály až přehnané. Jak by mohl někdo jíst tolik let jen zkažené věci a stejně být schopen držet měsíc hladovku? Až závěrem člověk zjistí, jak všechny členy rodiny vězení poznamenalo fyzicky i psychicky. Určitě stojí za přečtení.

09.11.2015 4 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Uff, tohle bylo náročné. Nebýt čtenářské výzvy, tak bych po knize nesáhla a bohužel v tomto případě oprávněně.
Četla se celkem svižně, ale ta logická stránka knihy mi protáčela při čtení oči. Propašuješ z Konga diamanty s hlínou a kamínky - žádný problém. Najdeš dítě na ulici zaběhneš s ním na úřad a za 4 hodiny je právně tebou přivlastněné - samozřejmě! Tohle je tak strašně naivní a mimo mísu, že se divím hodnocení. Celý příběh je navíc přeslazený, jak cukrová vata. No, za mě ne....

07.07.2024 2 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Závěrečný díl mi přišel jednoduše únavný. Moc dlouhý a téměř bez děje. Spousta vaty a rozmluv o ničem podstatném. A ve finále se všechno odehrálo v posledních 80ti stranách. Takhle slabý příběh prostě neutáhne 500 stran. Trilogie chtěla wow závěr, což autorka zkusila tak trochu na sílu, a za mě se jí to bohužel nepovedlo.

12.02.2023 2 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Anotace zněla tak slibně, ale bohužel pro mě se kniha strašně špatně četla a doslova jsem se jen a jen ztrácela. Druhá kniha od Morton a musím říct, že tato spisovatelka není šálek mé kávy.

01.10.2022 2 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Literatury, která se týká druhé světové války je ohromné množství a když to srovnám s ostatními, které jsem četla, tak musím dát s čistým svědomím průměr. První třetina se mi četla špatně a dost mě odrazovala Ady naivita, ale zas je pravda, že se příběh vyvíjel od jejích 18ti let. Příběh byl chvílemi dost průhledný, ale postupně mi Ady bylo opravdu líto a díky tomu jsem u knihy vydržela a dočetla ji. Přiznám se, že závěr jsem nečekala a dost knížce přidal. Pro náročnější čtenáře bych ale doporučila sáhnout po jiné knize.

16.09.2018 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

I když je tato kniha dost čtivá, četla jsem ji na můj vkus dost dlouho, protože jsem některé části nemohla jentak strávit. Někdo tu píše o tom, že je to slabý odvar, ale pro mě to bylo dost na to, abych po zaklapnutí vydržela jen zírat beze slov do zdi.
Není to milé ani příjemné čtení a z toho důvodu se mi to i špatně hodnotí. Nakonec dám čtyři hvězdy, protože jsem tušila od určité části knihy, jaký zvrat v závěru příběhu nejspíš nastane a čekala jsem trochu lepší zakončení knihy. Na mě byl konec až moc otevřený.
Myslím, že touhle knihou určitě na dlouhou dobu opouštím romány s tématikou druhé světové, ale doporučuju ji k přečtení.

14.02.2018 4 z 5

Dívka s vůní manga Dívka s vůní manga Viktorie Besó

Tady jsem dala na obálku, ale pro mě bída s nouzí. Sex a samá kočička, kozičky a šovinistický kecy mě nechytly. Cestování, které mi přišlo, že byla autorka na dovolené a jen si popisem vypsala, kde cestovala a co jí jak chutnalo. V závěru klišé, za které se autorka asi sama styděla, protože ho shrnula do dvou stránek. Dvě hvězdy dávám jen za to, že jsem se odhodlala to dočíst. Za mě ne.

21.07.2017 2 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Bohužel si nemůžu pomoct, ale víc jak na dvě hvězdy to nevidím. Nebyla mi vůbec sympatická hlavní hrdinka, hned ze začátku bylo jasné, jak to dopadne a neustálé souhry náhod mě vůbec nebavily. Spisovatelka si tím hodně ulehčila práci s řešením těch svých zamotaných situací. Proto dát průměr nemůžu.

27.05.2016 2 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Skvělá kniha, 4 hvězdy dávám za to, že něco bylo zbytečně zdlouhavé, ale jinak stojí za to přečíst.

19.02.2016 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

U této autorky jsem myslela, že jdu na jistotu, ale tato kniha mi vůbec nesedla. Čtení sice celkem ubíhalo, ale moc mě nebavilo. Nechci spoilerovat, ale ani překvapivý závěr hledání za mě příběhu nepřidal.

04.03.2024 2 z 5

Tahle kniha je za mě nejslabší ze všech rozhovorů pana Moravce. Takové zběžné vyprávění ve stylu každý pes jiná ves. Pořád jsem brala do ruky mobil a googlila případy, abych se vůbec chytla, o čem se píše. To nejzajímavější už bylo obsaženo v případech 1. oddělení, a tak mi to moc nového nedalo. Věřím ale, že si našla spoustu fanoušků, kteří se o toto téma zajímají víc než já.

05.11.2023 3 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Byla to taková fantasy oddychová pohádka, ale moc se mi líbila! Originální svět, děj a cesta hledání sebe sama mě moc bavila. Konečně hlavní postava neumí hned všechno (až na to stříbro, ja vím), ale dostává i výprask a posouvá se v životě dál skrze neúspěchy a špatné odbočky. Určitě doporučuji jako odpočinkovou četbu.

02.01.2023 4 z 5

Láska je věčná, dokud trvá Láska je věčná, dokud trvá Franz-Olivier Giesbert

Kniha se čte velmi dobře, děj plyne rychle až skončí překvapivým koncem. Obsah ale bohužel není nic světoborného, lásku autor vnímá jen ve spojitosti se sexem a s nadmírou promiskuitních lidí, kteří se spouští s kýmkoliv a kdekoliv ať jsou zadaní nebo svobodní. Z některých úseků jsem byla i dost znechucená. Sumasumárum se hodnotí vážně špatně, a tak se schovávám za průměr tří hvězd.

03.09.2022 3 z 5

Znovuzrození dračího oka Znovuzrození dračího oka Alison Goodman

No, měla jsem velká očekávání, ale nakonec musím dát průměr. Příběh se mně osobně dost vlekl, bylo to takové nijaké. Chvílemi jsem si vůbec nedokázala představit ani o čem autorka píše, ale to mohlo být i tím, jak byl příběh nudnější a neudržela jsem pozornost. Zkrátka neurazí/nenadchne a na víc jak tři hvězdy to za mě není.

26.06.2019 3 z 5