Iwets Iwets komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Určitě nechci podceňovat české fantasy, protože jsem se s ním tolik nesetkala, ale i přes vysoké hodnocení, jsem byla k této knize skeptická. V první řadě mě ale zaujal propracovaný příběh se spoustou "jiných" slov , zákony, historie sklenařů a hlavně to celkové vtažení do děje. A pak jsem ho už jen hltala jedním dechem. První kniha, kterou jsem četla jako e-book a ihned lituji, že jí nemám fyzicky doma. Nemůžu dát méně než plný počet hvězd a nedočkavě čekat na říjen a vydání druhého dílu.

09.05.2017 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

I když jsem tuhle ságu brala spíš jako oddechovku, tak mě třetí díl obrovsky překvapil. Přiznám se, že jsem hltala každou kapitolu a už se nemůžu dočkat až dostanu do ruky čtvrtý díl. Předchozí díly byly podle mě lehce nad průměrem, ale po zaklapnutí Dědičky ohně musím dát pět hvězd a za posun příběhu před autorkou smekám.

15.04.2017 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Tak tahle kniha nebyla můj šálek kávy. Asi nejsem přeslazený typ, který by hltal příběh o nekonečné lásce, která vznikla během jednoho týdne a ke všemu mezi věřící a vojákem. Za tři roky se vidět pár týdnů a milovat se do konce života? Zkrátka mi to přišlo dost přehnané. Dvě hvězdy za to, že se vcelku dobře četla, ale příběh mě nenadchl.

13.03.2017 2 z 5

Ani třetí díl nezklamal. Začátek knihy měl pomalejší rozjezd, ale pak kniha nabrala takový spád, že jsem musela číst skoro i za chůze. Nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdami.

08.03.2017 5 z 5

Deník Deník Anne Frank

Nechápu, proč hodně lidí, kteří napsali komentář, očekávali veledílo. Začala to psát holka ve 12ti letech, v naprosto jiné době a asi určitě nepředpokládala, že deník někdo najde, natož posmrtně vydá.
Já ho poprvé četla asi ve čtnácti a bylo mi Anne líto už jen proto, jak se musela několik let schovávat, aby její rodinu stejně nakonec našli. Donutilo mě to už tenkrát se zamyslet, jak můžu být ráda za to, kde jsem a jak na tom jsem. Nehledě na to, že je Deník popsaný reálně a necenzurovaně očima mladé holky uprostřed války a pokud někdo chtěl historický román o pronásledování židů, pak měl sáhnout po něčem jiném.

Nejsem naivní, určitě by se Deník nevydal, kdyby nebyl z takové doby a prostředí, ale pochybuju, že naše deníčky by byly inteligentnějším svědectvím zase naší doby.

24.01.2017

Eragon Eragon Christopher Paolini

Opravdu jsem se na tuhle knihu těšila. Samozřejmě - byl to bestseller, který napsal patnáctiletý kluk a navíc jsem četla spoustu pozitivních komentářů, ale pro mě osobně to bylo zklamání. Je psaná sice lehce, ale vůbec mě nevtáhla do děje. Začátek se Safirou se mi líbil, ale po tom, co začalo putování Broma a Eragona, to byla pro mě už jen nuda. Nezáživné večery o jídle a trénování, navštěvování měst, kde nějaká akce spíš akcí nebyla. Fantasy mám opravdu ráda, ale tahle kniha mi nic nedala. Možná je to také tím, že je určena pro mladší čtenáře než jsem já, ale po dalších dílech už nesáhnu.

16.09.2016 2 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Nejsem takový snílek, abych věřila velké lásce, která vydrží přes dvacet let odloučení. Navíc se mi některé části zdály dost přitažené za vlasy, ale musím uznat, že je knížka čtivě napsaná a ma spád. Takže pro mně průměrný srdcebol.

01.09.2016 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Pěkný nápad, zpracování, ale občas mi to přišlo, jak když chce někdo udělat pohádku strašidelnou. Protiřečila bych si, kdybych dala víc než tři hvězdy. Ale stejně si další díly přečtu, i když z kategorie ,,Pro děti a mládež" jsem už odrostla. Dobrá knížka na odreagování.

18.07.2016 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Celý první díl jsem si lámala hlavu nad Lisbeth. Co je vlastně zač? Tenhle díl mi na všechny moje otazníky odpověděl. Hltala jsem od začátku do konce. Jen jediný nedostatek a to, že se nemohu dočkat až se dostanu ke třetímu dílu. :)

18.07.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jednou za čas beru do ruky nějakou klasiku, abych si rozšiřovala obzory i co se povinné četby týče. Moc mě překvapilo, jak se mi knížka hezky četla a jak jsem druhou půlku zhltla jedním dechem. Tak odlišné seznamování, láska a romantika oproti dnešní době, že hned tak do ruky novodobý román nevezmu. Opravdu milá knížka napříč generacemi.

03.06.2016 5 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Bohužel si nemůžu pomoct, ale víc jak na dvě hvězdy to nevidím. Nebyla mi vůbec sympatická hlavní hrdinka, hned ze začátku bylo jasné, jak to dopadne a neustálé souhry náhod mě vůbec nebavily. Spisovatelka si tím hodně ulehčila práci s řešením těch svých zamotaných situací. Proto dát průměr nemůžu.

27.05.2016 2 z 5

Tymiánové dopisy Tymiánové dopisy Eve Makis

Jsem opravdu ráda, že jsem po této knížce sáhla. Upřímně jsem do teď o arménské genocidě nevěděla a díky téhle knížce jsem si toho o ní i dost načetla. Příběh se mi opravdu líbil. Líčení útrap Arménů je opravdu silné a konec musí aspoň malinko chytnout každého.

12.05.2016 4 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Je to neuvěřitelný příběh, o tom není pochyb. Bohužel ale nejsem nijak duchovně založená a spousta stránek pro mě byla jen omíláním stejného dokola. Každopádně Anitino nové pohlížení na svět ve mně přece jen něco zanechalo, a proto hodnotím třemi hvězdami.

06.05.2016 3 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Některé povídky se mi moc líbily, ale některé jsem naopak četla jen zběžně. Je to první kniha od Kundery, kterou jsem četla, ale troufám si říct, že v určitých postojích je vcelku pěkným příkladem mužského šovinismu.

02.05.2016 3 z 5

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Ať už se svět řídí penězi nebo vodou, vždy budou lidé, kteří tu budou chtít vládnout. Jednu hvězdu srážím jen za trochu nudnější děj, ale jinak pěkná knížka k zamyšlení.

02.05.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Tahle kniha mě opravdu chytla, krásně se četla. Lehký a úsměvný styl psaní a některé pasáže si prostě člověk musí přečíst víckrát. Neměla jsem velké očekávání, ale nakonec dávám pět hvězd, které si na prvotinu podle mě zaslouží.

22.04.2016 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Moc povedený a nepřeslazený román, který mě i ke konci dojal. Líbilo se mi jak autor popisuje situace hodně realisticky. Přece jenom to jejich neustálé míjení, dopisy, které jen napsali a neodeslali, věci, které si tolik let nedokázali říct - trošku klišé, a proto ubírám tu jednu hvězdu, ale stále je to velmi dobrá kniha!

02.04.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jsem asi jedna z mála, které se Posel líbil víc než Zlodějka knih. Stojí za to, jí přečíst, ale pro mě neměla moc spád. Líbila se mi, ale četla jsem jí trochu těžkopádně. Posledních sto stránek jí hodně přidalo, a proto nakonec dávám 4 hvězdy.

25.03.2016 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnina jsem jako malá nedočetla, a proto jsem si ho chtěla zařadit do čtenářské výzvy, abych si to zkusila ještě jednou. Najednou se mi kniha četla sama, ohromně mě bavila, nasmála jsem se a předčítala z ní nejvtipnější pasáže každému, kdo se namanul. Až mě mrzelo, jak rychle jsem ho přečetla, protože ten optimismus a příjemný humor v něm byl doslova můj šálek kávy. Nic jiného než pět hvězd si nezaslouží!

25.03.2016 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Skvělá kniha, 4 hvězdy dávám za to, že něco bylo zbytečně zdlouhavé, ale jinak stojí za to přečíst.

19.02.2016 4 z 5