Janizoun Janizoun komentáře u knih

Laurie Laurie Stephen King

Povídky vyhledávám, Stephena Kinga už také a tato krátká, ale napínavá povídka se mi moc líbila a určitě ji doporučuji k přečtení.
Lloyda a Laurie jsem si zamilovala.
Jen je škoda, že nevyšlo knižní vydání, ráda bych ho měla ve své knihovně, tak jsem si "vydala" aspoň vlastní :-)

22.01.2024 5 z 5

Po nás ať přijde potopa Po nás ať přijde potopa František Gellner

Po nás ať přijde potopa je básnická sbírka, která je pro mě velmi známá a ráda jsem se k ní po letech vrátila. Bohužel dnes už poezie moc "neletí", což je velká škoda, ale tady na mé oblíbené DK jsou čtenáři, kteří poezii neopomíjejí, někteří ji čtou i pravidelně a moc ráda si čtu jejich pěkné komentáře. Sama od mládí mám poezii - básně moc ráda, sama je léta skládám a tuto sbírku básní považuji za to nejlepší z počátku dvacátého století.

15.01.2024 5 z 5

Paříž Paříž Edward Rutherfurd (p)

Po přečtení knih "Londýn", který mě naprosto okouzlil a "Dublin - počátky- ", jsem moc toužila po knize "Paříž" a dlouho trvalo, než jsem tuto knihu sehnala, podařilo se a jsem nadšená.
Další historický román pana spisovatele se povedl na výtečnou.
Ubíráte se stoletím za stoletím, prožíváte osudy, příběhy lidí v každé době a dozvíte se spoustu informací o dějinách a historii tohoto určitě nádherného města.
Pro mě je Francie - Paříž srdcovka a čtení této knihy bylo něco nádherného, moc ráda jsem se při čtení procházela každou uličkou Paříže, poznala pana Eiffela a byla i u zrodu Eiffelovy věže. Doporučuji.

23.11.2023 5 z 5

Dora a medvěd Dora a medvěd Helena Šmahelová

Příběh Dory, která žije s tatínkem a s tetou. Dora dostane k Vánocům plyšového medvěda a pojmenuje ho Bambula - Bambi. Když tatínek odjede na nějaký čas za prací do zahraničí, tak Doru hlídá její teta, která není příliš k Doře milá. Po odjezdu tatínka Doře obživne její Bambula a zažívá s ním různá dobrodružství. S Bambulou Doře ubývá ten dlouhý čas, čekání na tatínka.
Pěkný příběh, který jsem četla jako malá holka a nyní jsem ho četla dětem. Dětem se tento nestárnoucí příběh Dory líbil a mně připomněl dobu, kdy jsem si v této knize, poprvé sama listovala.

17.11.2023 5 z 5

Kouzelné karamelky na dobrou noc Kouzelné karamelky na dobrou noc Kateřina Kubalová

Tak tato kniha se moc a moc povedla. Chválím autorku, kniha je super čtení pro děti. Mým dětem se moc kniha líbila a dcera 7 a půl let je z ní úplně nadšená a já též :⁠-⁠)

08.01.2023 5 z 5

Vojta a medvěd Petr Vojta a medvěd Petr Věra Adlová

V této knížce je milý příběh odehrávající se převážně v centru Prahy. Vypráví o medvědovi z cirkusu, který se seznámí se školákem Vojtou z II.B. Vojta si půjčí od pána co se o medvěda stará na pár dní medvěda domů a co spolu zažijí a jak všechno dopadne, to se dozvíte, když si knihu přečtete.
Nám se čtení líbilo a "Vojta a medvěd Petr" od nás dostávají to nejvyšší hodnocení.

14.05.2024 5 z 5

Povídejme si, děti Povídejme si, děti Josef Čapek

Milé vyprávění Josefa Čapka nemá chybu ani po tolika letech od prvního vydání.
Úžasná kniha, má oblíbená už v mém dětství a mým dětem se také moc líbí.
Doporučuji ke čtení dospělým i dětem. Děti pobaví, poučí a dospělé pohladí po duši.

Mytí

Huhu, když je ta voda tak studená!
To je zrovna dobře, to se tělo nejlépe otužuje, čerstvá voda je tuze zdravá! A co má říkat takhle třeba ryba? Ta je pořád ve studené vodě, ale čile tam sebou mrská a ani trochu se jí pak ta voda nezdá studená. A jak je taková ryba zdravá! Má ryba někdy kašel nebo rýmu? Nemá! Však také taková ryba nemá žádné šaty ani kapsy na nich, tak kde by nosila kapesník!

30.04.2024 5 z 5

V pravěku bylo blaze člověku V pravěku bylo blaze člověku Jiří Žáček

Pana Jiřího Žáčka mám v oblibě, knihu jsem dětem s nadšením koupila.
Vzhledově moc pěkná knížka, určitě vtipně, "moderně" napsaná, ale tento pravěk s Pepanem a s Madlou mé děti bohužel moc neoslovil.
Chválíme krásné ilustrace.
Určitě si tato kniha najde mnoho příznivců, kterým se bude víc líbit než nám a budou mít radost, když ji objeví. Proto už putovala za rodiči malých čtenářů do knihobudky.

13.03.2024 3 z 5

Panorama paměti Panorama paměti Lubomír Dorůžka

Musím podpořit předešlé komentáře. Krásná kniha, krásné vzpomínání. Kniha je velmi pěkně napsaná, je čtivá a je opravdu velká škoda, že tu nemá tolik čtenářů, kolik by si zasloužila.
Moc děkuji těm, co zde k této knize napsali komentář, "mi-380", "kap66", "kuruteku", protože jen díky Vám, jsem se mohla ponořit do tohoto velmi pěkného čtení, které by mě jinak minulo.
Mladším ročníkům možná jméno Lubomír Dorůžka nic neříká, ale tento člověk se věnoval celý život hudbě, byl muzikolog, velký znalec populární hudby, nejvíce se věnoval americké černošské a jazzové hudbě a nejen to, byl novinář, publicista, hudební organizátor, pedagog, překladatel, spolupracoval i s Českým rozhlasem.
Jaké měl dětství, rodiče, příbuzné, život a mnoho dalšího, to se v této knize dozvíte.
Doporučuji naprosto všem toto čtení. Ještě i já připomenu, že pro čtenáře i e- knih, je tato kniha zde na Databázi knih zdarma ke stažení, tak si může kdokoliv z Vás tuto knihu okamžitě stáhnout do své čtečky knih a můžete se i Vy okamžitě zkusit začíst.
Zkuste a uvidíte, mně se tato kniha moc líbila, bylo to moc pěkné čtení.

10.10.2023 5 z 5

KISS - kompletní příběh KISS - kompletní příběh kolektiv autorů

KISS jsem objevila v novinovém stánku, kde toto čtivo prodávali. Měla jsem za to, že si kupuji zalisovanÿ časopis o Kiss a ne knihu. Ale vzhledem k tomu, že takto dnes vypadají i školní učebnice, už se ničemu nedivím a jen s nostalgií vzpomínám na mé učebnice a slabikář v první třídě.
Samozřejmě tento výtisk má i své výhody, ke koupi se tímto způsobem dostane větší část čtenářů, ale "starého psa novým kouskům nenaučíš", stejně mám nejraději klasické knihy.
Nemohla jsem odolat a "Kissáky" jsem si koupila, protože patří do mého mládí a s oblibou si je i dnes moc ráda poslechnu.
V tomto čtivu se dozvíme, jak to s touto rockovou skupinou začalo, jak se vyvíjela a mnoho dalšího. Je to opravdu kompletní příběh, doprovázen fotografiemi, který by fanouškům KISS neměl chybět.
Potěšením pro mě bylo zjištění, že byly vydané i další tituly jiných hudebních osobností a tak jsem si hned mé oblíbené hudební skupiny zakoupila, tentokrát už v knihkupectví.
Doporučuji všem fanouškům skvělé muziky.

29.09.2023 5 z 5

Italské listy Italské listy Karel Čapek

Krásná knížka, kterou bych doporučila těm co milují cestování, ale i těm co třeba nemají možnost cestovat a rádi se dozvídají, aspoň touto cestou o každičkém kousku světa.
V této knížce Vám vypráví sám pan Karel Čapek o Itálii. Procestujete Benátky, ale i třeba San Marino, Florencii, či Řím. Dozvíte se i o kostelech..., projdete se Itálií a budete vidět tuto zemi očima pana spisovatele.
Tato útlá knížka rozhodně stojí za přečtení, mně se cestování s panem Čapkem moc líbilo.

"Člověk obyčejně dělá něco jiného, než chce. Nechtěl jsem vůbec cestovat, a zatím jsem jezdil jako blázen, všemi myslitelnými vehikly a ponejvíce pěšky, a když už jsem stál u moře Afrického, chtěl jsem jet i do Afriky, nechtěl jsem napsat nic, a zatím jsem toho napsal celou tuto knížku..."

20.09.2023 5 z 5

Soukromý život Jaroslava Marvana Soukromý život Jaroslava Marvana Jarmila Nová

Výborně napsaná kniha, moc se mi líbila. Bylo v ní dost informací, co jsem o mém oblíbeném herci ani nevěděla. Je to příjemné počtení. Za mě můžu tuto knihu jen doporučit.

12.01.2023 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Tak tento spisovatel mě mile překvapil a všechny tři "Frostovky" jsem četla jedním dechem. A musela jsem si je pořídit i do své knihovny :-) Knihy se moc líbily i mé mamce a ta je náročný čtenář :-)
Po delší době krása v tomto žánru. Doporučuji nejen tuto knihu, ale i další díly. Nezklamala mě ani jedna ze tří knih. Za mě super.

22.08.2022 5 z 5

Václav Nedomanský - Můj nejslavnější únik Václav Nedomanský - Můj nejslavnější únik Karel Knap

Legenda, bývalý československý hokejový útočník Václav Nedomanský, osobnost, jméno, který každý fanda hokeje zná, klučina z Hodonína, také hráč slavné NHL, nazývaný "Big Nedo", se spojil s panem Karlem Knapem a společně sepsali paměti, dokonce také formou telefonních hovorů, jak zmínila sama tato legenda na své besedě a autogramiádě v Praze nedávno v knihkupectví Luxor.
V knize jsou nejen vzpomínky, ale také krásné fotografie.
Překvapil mě tak malý zájem na Databázi knih.
Tuto knihu doporučuji všem sportovním nadšencům.

03.06.2024 5 z 5

Audrey Hepburn: intimní životopis Audrey Hepburn: intimní životopis Diana Maychick

Audrey Hepburn - rodné jméno Audrey Kathleen Ruston, herečka, humanitární pracovnice, filmová i módní ikona, která měla nejen krásnou tvář, ale i krásný pěvecký hlas, velmi nelehký život a obrovské dobrosrdečné srdce.
Pokud se začtete do této knihy, ponoříte se do minulého století a dozvíte se jaký tato obdivuhodná a krásná žena žila život.
Knihu doporučuji obdivovatelům této ženské britské legendy klasické hollywoodské kinematografie.

25.04.2024 5 z 5

Kumšt fotbalového zvěda Kumšt fotbalového zvěda Ladislav Valášek

"Kumšt fotbalového zvěda" je brožovaná útlá knížečka, která obsahuje rozhovory, kdy Ladislav Valášek si povídá s Karolem Dobiášem.
Pro ty, kteří toho moc o fotbale neví jen zmíním, že Karol Dobiáš - "Patino", je bývalý slovenský obránce, dřívější reprezentant Československa a mimo jiné, že také v letech 1977-1980 kopal v Ďolíčku za Bohemians Praha. A v letech 1992-1994 byl trenérem AC Sparta Praha.
Kniha obsahuje různorodé vyprávění i úvahy Karola Dobiáše a Ladislava Valáška. Uvnitř nalezneme také moc pěkné fotografie.
Tato kniha se stala pro mě skvostem, protože ji mám s věnováním a s podpisem této fotbalové legendy.

"Fotbal je láska. Fotbal je sport, byznys a ještě něco víc. Tisíc podob má fotbal, a možná ještě víc, jako život sám.
Pro některé koníček a zábava, pro další ještě i práce a dřina.
A pro vyvolené ještě peníze a sláva k tomu.
Fotbal, ať profesionální nebo amatérský,
má opravdu mnoho podob a souvislostí..."

11.04.2024 5 z 5

Železná Sparta 1 Železná Sparta 1 Vítězslav Houška

Železná Sparta 1,2 nescházela tátovi v knihovně a když jsem tyto knihy zdědila, což už je dlouhá řádka let, s chutí jsem se do nich pustila.
Líbily se mi a možná se k nim v budoucnu ještě vrátím.
Fanouškům kopané by rozhodně tyto dvě knihy v knihovně scházet neměly, jsou totiž velmi zdařilé.

13.02.2024 5 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Aleš Brichta

V této knize se dozvíme mnoho ze života Aleše Brichty. Dozvíme se, kdy se narodil, kde žil, jak mu to šlo ve škole, jakou měl známku z chování, co studoval, kde pracoval, v jakých kapelách začínal, jaké měl životní lásky, ale i jakým způsobem přišel o oko, s kým se v životě potkal, kdo mu pomohl, kdo mu "házel klacky pod nohy", kterého fotbalového klubu je fanoušek a mnoho dalších informací.
Jako fanynka rockové a metalové hudby jsem si moc ráda životní příběh Aleše Brichty přečetla a líbil se mi.
Kniha mě zaujala nejen vizuálně, ale hlavně svým obsahem.
Skvělá, barvitě, syrově napsaná autobiografie, doprovázená fotografiemi, je nejen pro "metalisty", ale může se líbit i fanouškům hudby jako takové.

12.02.2024 5 z 5

Národ Sparta Národ Sparta Lukáš Pečeně

Nejsem vůbec zarytá fanynka AC Sparty Praha, ale tento fotbalový klub je mou srdeční záležitostí, díky mému otci, který byl velkým fanouškem a žádný zápas si nenechal ujít. A tak čtvrt století co tu můj táta už není, sleduji zápasy za něj.
Jan Berger, Karel Poborský, Michal Bílek... a mnoho dalších sparťanských es, které nejen každý fanda zná, jejich příběhy a k tomu osobnosti, fanoušci, jejich vyprávění, také fotografie, to najdete uvnitř knihy.
Krásná kniha nejen vizáží, krásný obsah uvnitř, krásné fotografie, spoustu čtení, někdy i velmi smutné.
Po dlouhé době vydaná kniha v tomto žánru, která mě nezklamala, je velmi zdařilá, potěšila mě a jsem ráda, že ji mám.

23.01.2024 5 z 5

Nejlepší holka našeho života aneb Miss Porta Nejlepší holka našeho života aneb Miss Porta Zdeněk Šmíd

Pro mě nádherné čtení, krásný příběh. Při čtení jsem se i sama vrátila do mého mládí. Přesně popsaný tehdejší úplně jiný život, než se žije dnes. Byl to krásný život, pro mě velká nostalgie. Písničkářský festival Porta, kamarádství, zpěv, kytara, vandry, táboráky... Uměli jsme prostě žít.
Co dodat, krásně jsem si početla a moc ráda se k této knize vrátím.

13.12.2023 5 z 5