ještěrka38 ještěrka38 komentáře u knih

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale nakonec mě příběh úplně pohltil a nemohla jsem přestat číst.

05.01.2024 4 z 5

Ne! řeklo strašidýlko Ne! řeklo strašidýlko Áslaug Jónsdóttir

Kniha se mi nelíbí ani obrázky v ní.

05.01.2024 2 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

První kniha v letošním roce a musím říct, že pěkný humus. Nápad fajn, ale detailní popisy jsou na po.. A ten konec.. Každopádně kdo má rád tyto psychothrillery, tak doporučuji..

01.01.2024 4 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Zbytečně dlouhé, ale dobré. Carl a Asad a jejich oddělení Q mě vlastně baví.

24.12.2023 4 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Kniha se čte moc hezky, ale je vidět, že je to první kniha. Trošku jsem čekala větší napětí, přeci jen mi přišlo, že autorka 50. léta vykreslila až moc idylicky.. Hlavní hrdinka vlastně kromě toho, že přišla koncentračním táborem, měla úplně pohodový život. Tohle mi přišlo až moc naivní.. Nicméně pěkný příběh.. Mohl by pokračovat dalším dílem .

16.12.2023 4 z 5

Ranč u dědečka Ranč u dědečka Táňa Keleová-Vasilková

Příjemná oddechovka.

02.12.2023 4 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Myslím, že je to krásná zpověď se spoustou fotek, i když některé věci jsou zmíněné jen letmo, ale není to bulvár, takže mi se kniha líbila.

27.11.2023 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

A jestli neumřeli, žijí do dnes...Asi tak...

24.11.2023 3 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Nemohla jsem přestat číst. Velmi silné téma.

14.11.2023 5 z 5

Kapka kámen vyhloubí Kapka kámen vyhloubí Hana Kulasová

Neuvěřitelná žena, která i v takové těžké době, kdy se o autismu vědělo velmi málo nebo spíš nic, dokázala své dítě naučit nejen běžné věci do života, ale ještě svou píli i vzdělávat.. Před paní smekám.

08.11.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Nějak se neumím rozhodnout, jestli se mi kniha líbila nebo ne. Částečně mě děj i nudil. Na druhou stranu velmi zajímavý příběh řeckých přistěhovalců. Ale každopádně stojí za přečtení.

06.11.2023 3 z 5

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Přečetla jsem po doporučení a za mě určitě dobré téma, jen občas jsem si musela některé věci domýšlet. Ale stojí za přečtení.

29.10.2023 4 z 5

Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Michelle Marly

Za mě asi prozatím nejslabší kniha z celé řady. Přišlo mi to hrozně ukňourané, takové i nepřehledné.

23.10.2023 3 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

Hodně silný příběh a zároveň šílený.. Ale věřím, že tohle se prostě děje a asi z toho není úniku.. Africké země mají svá pravidla a tam se to jen tak nezmění.. Doporučuji přečíst, ale není to veselé čtení..

17.10.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Za mě hrozně slabé. Vůbec mě kniha nebavila, nebylo tam žádné napětí a odhalení vraha bylo tak nějak neuvěřitelné.. Za mě zklamání a další knihy asi už číst nechci...

09.10.2023 2 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Srdcová záležitost. Nádherný romantický příběh.

30.09.2023 4 z 5

Cizí ložnice Cizí ložnice Katarína Gillerová

Pěkný příběh, odpočinková četba..

29.09.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

No upřímně jsem čekala víc, když se na tuto knihu tak dlouho čekalo. Za mě úplně klasický historický román. Neurazí, ale ani nenadchne.

24.09.2023 3 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Moc hezký příběh.

17.09.2023 4 z 5

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Věra Fojtová

Jsem na rozpacích. Kniha se četla dobře, ale.. Rozhodně bych netvrdila, že je to detektivka a ten konec mi přišel až moc useknutý.. Vůbec tam ta zápletka s mrtvolou nemusela být a víc rozepsat návrat Martina z vězení.. Takových příběhů teď vychází plno a tento byl čtivý, jen ten konec bylo zklamání.

10.09.2023 4 z 5