JiříM JiříM komentáře u knih

Najdi mě Najdi mě André Aciman

Rád jsem se opět potkal s Eliem a Oliverem. Celou dobu do vydání knihy jsem přemýšlel nad tím, kde a jak autor naváže. Myšlenka dobrá, ale obsah... Nemůžu říci, že by byl obsah nezajímavý, ale asi jsem čekal trošku něco jineho. Celkově je knížka dobře čtivá, jen nesmíte moc srovnavat s \"Dej mi své jméno.\" Rád bych dal 5 hvězd, ale bohužel, nejde to. Uvidíme, jak se ještě vyvede filmové zpracováni.
Změna rozhodnutí, dávám za 5*.

01.02.2020 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Po dlouhé době kniha, která mě uchvátila. Obě hlavní postavy jsou sympatické, děj je opravdu emotivní. Pravděpodobně si ji přečtu znova.
ED: nejdřív přečíst, potom kouknout na film...

11.11.2019 5 z 5

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Neuvěřitelné. Jeden člověk a co vydrží.

23.06.2019 4 z 5

Honest Guide Praha Honest Guide Praha Janek Rubeš

Tak jsem se vydání dočkal a bylo se na co těšit. Vtipné a trefné texty, na více či méně známá mista v Praze, prostě sedí. Určitě několik těch, pro mě neznámých míst, rád navštívím.

05.06.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Úplně mě děj neohromil.

18.04.2019 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Už dlouho jsem se tak nepodivil jako při čtení této knihy. Výborné. Příběh svižný a čtivý. Doporučuji

13.09.2015 5 z 5

Zájezd snů Zájezd snů Halina Pawlowská

Nevím, jak moc se dá knížka použít jako bedekr, ale rozhodně mi postačila jako zábava na dva dny v lázních. Některé povídky jsou opravdu povedené, některé už méně, ale za přečtení knížka stojí.

17.03.2024 5 z 5

Opravdu zajímavá autobiografie. Popisy staré Prahy, koncentračních táborů a mladé Izraele jsou velmi poutavé. Doporučuji přečíst.

13.09.2020 5 z 5

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Nečekaně poutavý životopis královského páru.

14.02.2020 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Celkem dobrý.

06.12.2019 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Byl jsem spokojen.

14.10.2019 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Nekterou knihu po precteni zalozite a nemyslite na dej. U teto knizky je to naopak. Nekomu se muze zdat dej roztahany, me vsak zaujalo tema a necekany konec...

03.05.2017 5 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Tuto první knihu ze série ostrov Öland jsem četl po přečtení dalších čtyř knih této série. Myslím že kdybych ji četl jako první tak bych asi další díl nevyhledával. Začátek zdlouhavý, nemohl jsem se začíst. Ale nakonec to celkem šlo.

21.03.2017 3 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Moje první knížka se slečnou Marplovou... pořád sem čekal na Hercula. Sice začatek takový slabší, ale konec vynikající. Doporučuji

30.08.2015 4 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Knížka je svým obsahem jiná a přece tak podobná těm ostatním a to životu Haliny. Jen mě zaráží, ale to je asi určitá autorská licence, že nepoužívá ve vyprávění pravá jména své rodiny. Ale jinak samozřejmě je knížka velmi čtivá a obdivuji Halinu jak dokázala v celkem malém formátu popsat svůj život s jejím milovaným Daníkem.

26.03.2024 5 z 5

Užívej života! Užívej života! Halina Pawlowská

Moje první Halina a celkem jsem se bavil ač mě teda místy štvala všudypřítomná linka narážek na váhu a postavu. Ale určitě zkusím i knihu další.

11.03.2024 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Zajímavé, jak každý telefonuje a nikdo nenabíjí. ????

13.03.2021 4 z 5

Lekce smrti Lekce smrti Jeffery Deaver

No, mohlo to být stručnějsí a bylo by to za 5 hvězd.

24.09.2019 2 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter