Kaja1 Kaja1 komentáře u knih

Mezi dvěma kontinenty Mezi dvěma kontinenty Jana Troupová

Klobouk dolů, některé ubytování bych nedala. Na knize je vidět radost z cestování. Díky autorce jsem si procestovala tento zajímavý kout naší planety.

21.01.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Jako vždy pobavilo. Dobrá četba na odreagování.

19.01.2023 3 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Mám knihy Yrsy ráda. Tentokrát to nebylo tak temné a konec mě rozhodně překvapil. Earlino těhotenství a jiskření mezi Freyou a Huldarem knihu správně okořenilo.

17.01.2023 5 z 5

Odměna za nevěru Odměna za nevěru Klára Mandausová

Co na to říct, snad jen nevstoupíš dvakrát do stejné řeky.

12.01.2023 3 z 5

Na Seně Na Seně Vojtěch Rauer

Jak se z "nevinné" zábavy může stát tragédie. Přečteno za večer.

12.01.2023 4 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Půjčila jsem to pro vnuka a nakonec si to přečetla sama. Je to hezky napsaný příběh o nehezké době viděný očima dítěte. Útlá knížka, která stojí za přečtení. Ty děti jsou tak bezelstné a snaží se vidět dobro i tam, kde ale vůbec není. Přečtu si o pokračování.

11.01.2023 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Tak opět to byla jízda. Přiznám, že někdy už na mě bylo těch brutálních vražd hodně a knihu jsem odložila, abych ji zase za chvíli vzala a četla dál. Fabian Risk je policista, kterému to pálí, ale jeho protivníci nejsou také žádná "béčka". Teď si dám chvíli odstup a budu se těšit na Dunju a její boj s Kimem.

09.01.2023 5 z 5

Delphine a její nový začátek Delphine a její nový začátek Beth Morrey

Byl to pěkný příběh o lásce,mateřské, partnerské i o tom jak důležitou roli v našem životě mají praví kamarádi, kteří vás podrží, i když vám zrovna není nejlépe. A taky o tom, že nic v životě se nemá vzdávat a člověk má jít za svými sny.

07.01.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Jako všechny knihy této série děj ubíhal sám. Člověk se nenadál a byl konec. Po přečtení mám chuť se vydat do Skotska a toulat se zdejší krajinou. Líbilo se mi, že tentokrát to nebylo jenom o hlavních hrdinech, ale i těch okolo nich.Ja vím, je to pohádka, ale co by byl život bez pohádek:))

05.01.2023 5 z 5

Počkej na moře Počkej na moře Veronika Opatřilová

Příběh jedné lásky, pouhý rok a půl života viděný očima zamilovaného chlapce, který hledá sve místo v životě. Rozhodl se správně, to se nedovíme. Příroda ostrova Wight, moře, komunita univerzity a samozřejmě zakázána a utajovaná láska muže k muži tvoří čtivý celek. Kniha stojí za přečtení.

04.01.2023 5 z 5

Dirigentka Dirigentka Maria Peters

Moc pěkný příběh o boji ženy vykonávat povolání a živit se tím, co nadevše miluje. Mám ráda příběhy, které jsou napsány podle podle skutečných osob. Ráda se podívám i na film.

03.01.2023 5 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Byla to zajímavá kniha, i když nechápu jak ji nemohl najít, když byla fotografka se jménem Patricie. Ale asi ji nehledal.

02.01.2023 4 z 5

Hřích mám pořád v záloze Hřích mám pořád v záloze Lucie Šilhová

Fejetony jsou úsměvné, jsem ráda, že jsem touto útlou knížkou zakončila tento rok. Mnohokrát mi šly z duše, i když 50 mi už dávno bylo.

31.12.2022 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Takové milé pohlazení na konec roku.

30.12.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kniha sérii začíná, já ji však četla naposled. Nevadí, ráda jsem si přečetla jak to všechno začalo, a všichni byli ještě naživu. Příběh byl zajímavý, opět se tam promítaly vzpomínky Kim na její nelehké dětství. Je hrozné jak lidé dokážou využívat slabé, kteří se nemohou bránit. Přečteno za jeden den.

30.12.2022 4 z 5

Pastva pro oči Pastva pro oči Myla Goldberg

Zajímavá kniha psaná netradiční formou. Líbily by se mi u každé kapitoly fotografie, ale poněvadž to není životopis, jsou fotografie jen v mysli spisovatelky, i když píše, že měla vzor ve skutečných fotografiích (asi by se musela řešit autorská práva), nezbývá nám než si fotografie představovat. Liliana byla fotografováním posedlá, a to se podepsalo i na jejích vztazích s jejími nejbližšími.

29.12.2022 5 z 5

Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Lauren Layne

Tak jo, občas potřebují nějakou tu "romanťárnu" a tahle byla pěkná láska, bohatství, pozitivně naladění lidé a sem tam nějaký mráček na nebi.

24.12.2022 4 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Že začátku dobrý, ale potom se to vleklo, dočetla jsem silou vůle. Stokrát opakované lži, za mě to bylo moc překombinované. Jen tak na okraj, nevím, která rodina si dobrovolně téměř adoptuje dva puberťáky, z nichž jeden je podezřelý z vraždy.

23.12.2022 2 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Bylo to děsivé, pěkné propojení mytologie s životem lidí ve vesnici někde na konci světa. Obdivuji odvahu mladých lidí, kteří se pustili do boje se svými nočními běsy. Je to jen fantazie spisovatelky, ale pro mne to znamená, že se člověk nemá vzdávat ani v normálním životě a jít mnohdy i za věcí, která se mu zdá ztracená.

20.12.2022 4 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Tak to byl teda konec...řekla, jsem si, že si dám od Fabiana na chvíli klid a teď toto. V tomto díle se toho událo tolik,že člověk měl občas problém uvědomit si kdo, co, koho a jaký zločin vyšetřuje. Člověk si říká až k může vést nenávist k druhému, no uvidíme, co se dozvíme v dalším díle.

19.12.2022 5 z 5