Kaja1 Kaja1 komentáře u knih

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Kniha mě chytla od začátku, nemohla jsem přestat číst, i když je to žánr, který nečtu. Spojení vyšetřování s trochu tajemna, kdo ví možná je opravdu něco mezi nebem a zemí, i když tady spíš podzemím a zemí.

26.10.2022 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Kniha má spád a čte se dobře. Pořád si říkáte, proč jsou tam ty vsuvky o nehodách, až nakonec se vše propojí. Jdu na třetí díl.

25.10.2022 4 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Tak jsem to dočetla, ale opravdu jen silou vůle. Asi jsem ji četla v nesprávnou dobu.

22.10.2022 3 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Tak jsem to dočetla, ale opravdu jen silou vůle. Asi jsem to četla v nesprávnou dobu.

22.10.2022 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Mám ráda detektivky z českého prostředí. Nikdy mě nenapadlo jak je složité usvědčit vraha, a že tentokrát to nebylo jednoduché. Mám úplnou hrůzu z toho, kolik tak postižených lidí může být kolem nás a my o tom nemáme ani páru. Určitě se podívám po dalších autorčiných knihách.

20.10.2022 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Téma zločinu, kdy někdo unese malé dívky tu už byl, ale vyšetřovatel, co se sám stará o tři malé dcery, tak to bylo něco nového. Je to sympaťák a doufám, že se s ním ještě někdy potkám u nového případu.

19.10.2022 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Bylo to pěkné čtení, detektivka zasazená do malebné vesnice někde v daleké Kanadě. Líbilo se mi propojení případů s životem místních lidí. Příběh to byl pěkně zamotaný, ale na Gamache nikdo nemá. Také doslov by si měl každý přečíst. Určitě se podívám po předchozích dílech.

18.10.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Četla jsem ji dlouho, jsou knihy, které nemohu odložit, tato k nim nepatřila. Nedovedu si nějak představit, že je v jednom malém městě tolik chtivých mužů, asi bych řekla s úchylkou, když mají ve městě striptýzový bar a tím snad i povolné ženy. Ke konci to však přece jenom dostalo spád.

17.10.2022 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Tak nějak nevím, na akční knihu mi to připadalo málo, romantika tam sice byla, dokonce i happyend, ale nebylo to tak, že jsem se nemohla od knihy odtrhnout.

13.10.2022 3 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Ze začátku mi dělalo problém vyznat se ve všech těch vysetřovatelích. Potom to už dostalo spád, při jedné scéně se mi opravdu zvedl žaludek. Byl tam hezky ukázán ten mužský svět, kdy kvůli tomu dokázat kdo je lepší, dojde ke zbytečné smrti.

09.10.2022 4 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Případ byl zajímavý, co všechno se dá objevit při potápění a hlavně, co všechno se dá různými analýzami zjistit z pár zbytku kostí, oděvů apod. Těším se na další díl.

05.10.2022 4 z 5

Ať vás to ani nenapadne Ať vás to ani nenapadne Sarah Mlynowski

Dobré čtení pro náctileté, jsou v tom první vztahy, obava že zkoušení a také trochu toho scifi. Zkrátka vše , co by se mladým mohlo líbit. Jen ať to nečtou antivaxeři:))

25.09.2022 4 z 5

Střepy na via Gemito Střepy na via Gemito Domenico Starnone

Než jsem se do knihy začetla myslela jsem, že ji nebudu číst. Ale potom se to změnilo, čtení to bylo náročnější kvůli absenci přímé řeči, a často dlouhým kapitolám. Nakonec jsem si na styl knihy zvykla a užívala si atmosféru života jedné neapolské rodiny. Celé je to o otci, kolem kterého se vše točí, bylo mi líto Rosiné, jenom rodila a poslouchala ve všem svého muže, sem tam chytla nějakou tu facku. Prostě pravá italská domácnost. Kniha je srovnávána s knihami Feranté, ale podle mají společnou jen tu Neapol. Myslím, že si kniha své čtenáře najde, ale musíte ji dát čas. Díky doslovu překladatelky, jsem se podívala i na stránky otce a mohla si udělat představu, jak maloval a jak vypadali protagonisté románu. Obdivuji práci překladatelky, musel to být mnohdy oříšek.

24.09.2022 4 z 5

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Tak to byl opravdu silný příběh. Je to hrozné,co se v naší společnosti dělo. Jsem stejný ročník jako Lída, také jsem si nemohla vybrat školu, kterou bych chtěla studovat, ale nevěděla jsem proč. Rodiče byli obyčejní lidé a o politice se u nás nemluvilo. Až po revoluci v roce 1989, mi začaly mnohé věci docházet. Jsem ráda, že moje děti i vnoučata, mohou vyrůstat ve svobodné zemi a žít život podle svých představ. Děkuji autorce za tuto knihu.

21.09.2022 5 z 5

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

No nevím, 300 stran o tom, jak si dvanáct let dva lidé nedokážou říct, že se milují. Jako čtení na dovolenou to jde.

20.09.2022 3 z 5

Bouře Bouře Anne Jacobs

Sérii mám ráda, moc dobře se čte. Ještě, že na začátku jsou vyjmenováni hlavní hrdinové, jinak bych dlouho lovila v paměti, kdo je kdo. Do rodiny Metzlerů pomalu, ale jistě začíná zasahovat nadcházející válka. Kniha má otevřený konec, tak snad se dočkáme pokračování.

17.09.2022 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

V poslední době se s knihami, které se odehrávají ve dvou časových rovinách roztrhl pytel. Naštěstí to tentokrát nebyla válka, ale doba, kdy Vikingové na svých lodích brázdili Severní moře. Příběh byl čtivý, i když konec v současné linii byl i na mne trochu moc.

14.09.2022 4 z 5

Ztraceny v Paříži Ztraceny v Paříži Elizabeth Thompson

Další kniha, která se odehrává ve dvou časových rovinách. Tentokrát Paříž 1926-1940 a současnost, kdy matka s dcerou odhalují tajemství, které jim odkrývají dopisy jejich prababičky a babičky. Sice si nedovedu představit, že by někdo nechal byt skoro 90 let neobývaný,
a potom během jednoho dne uklidil
a dalo ve v něm hned bydlet,ale v knihách je možné všechno. Také každá z žen měla své tajemství, ale proč svoji minulost tajily, to jsem moc nepochopila.Příběh se četl dobře, ale nebylo to nic k čemu bych se vracela.

11.09.2022 3 z 5

Pekárna plná života Pekárna plná života Ruth Kvarnström-Jones

Pěkné oddechové čtení zejména na dlouhé zimní večery. Pěkně vykreslený adventní čas v malém švédském městečku, kde si lidé nejsou lhostejní.

09.09.2022 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Krásný příběh řeckých dětí až po jejich stáří. Nedovedu si vůbec představit, co všechno musely tak malé děti zažít. Našly u nás druhý domov, ale srdce je pořád táhlo do Řecka. Jsem ráda, že jsem knihu objevila a doporučuju ji k přečtení.

08.09.2022 5 z 5