Kaja1 Kaja1 komentáře u knih

Setkání v Benátkách Setkání v Benátkách Barbara Hannay

Máte nějaké problémy? Potřebujete stmelit rodinu? Vyražte do Benátek, to město vás pohltí a dokáže vám ujasnit si, co v životě chcete. Takové je zřejmě poselství této knihy. Je to jako pohádka, všechno se vyřeší a vše dobře dopadne. Ještě, aby to tak fungovalo ve skutečném životě.

13.08.2022 3 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Ze začátku mi trvalo než jsem se v ději zorientovala, ale potom to už odsýpalo. Doufám, že Enzo bude ještě vyšetřovat nějaký zločin a pan spisovatel May nás opět zavede, svou historickou vsuvkou, někam do jiného století. Jen si myslím, že na konci byla jedna zbytečná smrt. Jak autor v doslovu píše byla nebo nebyla kopie Mony Lisy, to se asi nikdo, nikdy nedoví.

11.08.2022 4 z 5

Nejsem jako džbán Nejsem jako džbán Viola Ardone

Příběh nás zavede do vesnice na Sicílii, kde se odehrává takový obyčejný život. Je to silný příběh jedné rodiny, která se vzepře zaběhnutým způsobům života. Ale především je to o nezměrné otcovské lásce ke svým dětem, kterým předal svoji sílu jít si za
svou pravdou, jen díky němu se z nich stály samostatné, nezávislé zeny.Bylo to moc hezké čtení.

05.08.2022 5 z 5

Špinavá tajemství Špinavá tajemství Helen Cooper

Nevím, zdálo se mi to moc překombinované. Nepředpokládám, že se na jednom místě sejde tolik lidí, kteří mají co tajit a vzájemně se zapletou. Nedivím se Emmě, že nedokázala zapomenout a jestli odpustí, tak klobouk dolů.

04.08.2022 3 z 5

Návrhářka z Paříže Návrhářka z Paříže Georgia Kaufmann

Úžasný příběh. Začala jsem číst a vše kolem šlo stranou. Sledujeme příběh silné ženy, kterým se jako černá nit táhne nedořešená minulost, a i přes svou úspěšnou kariéru ji celý život něco podstatného chybí. Na konci knihy se kruh uzavře. Někdy něco, co začne děsivým zážitkem může přinést něco dobrého, ale chce to velkou lásku, aby žena překonala takovou bolest.

02.08.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Ideální kniha, když se setmí, venku prší a vy jste sami doma. Vůbec jsem netušila, co se u nás v Beskydech děje a může stát. Parta přátel si vyrazí na dovolenou, ale jsou to skutečně přátelé.....

30.07.2022 4 z 5

Zlatá léta Zlatá léta Maria Nikolai

Bylo to pohodové čtení. Je pravda, že od prvního dílu uplynula nějaká doba, a mnohdy jsem musela hodně vzpomínat kdo, kde, s kým a proč. Ještě, že na začátku jsou hrdinové knihy popsáni. Možná, to chtělo krátké shrnutí příběhu. Musím říct, že to byla krásná doba 20. léta, tolik objevů, nové hudby, architektury, mám chuť navštívit Stuttgart. Už se těším na další díl.

29.07.2022 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Ze začátku mi vadily odborné pasáže, nejsem biolog ani zdravotník, ale pátrání po vrahovi a hlavně Theovy postupy mě nutily číst a číst. Škoda, že nebylo vysvětleno, proč ten člověk, začal vraždit. Chtělo to nakonec nějaké shrnutí....

27.07.2022 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

No nevím jestli bych dítě dala na balet a v deseti letech na internát. Balet je tvrdá řehole a málokdo si zažije svých pět minut slávy. Nicméně pro nás, kdo zajdeme na baletní představení, je to neskutečná krása, a za to všem, i těm bezejmenným, patří dík.

21.07.2022 4 z 5

Kurátor Kurátor M. W. Craven

Další z detektivek, která nešla odložit. Líbí se mi, že to není pouhé vraždění, ale myšlenkové pochody Poa a ve spojení s Tilly, to opravdu nemá chybu. Chtěla bych mít v životě takovou Tilly. A to jak kniha skončila, a odhalení vraha to stojí za zamyšlení.

20.07.2022 5 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Zajímavá kniha, která stojí za přečtení a prohlédnutí, fotky hor jsou nádherné, člověka to nabíjí. Ale přesto mám dojem, že Lucka si plní své sny, ale jak jsou na tom její nejbližší. Ten strach o ni, když někde leze...Klobouk dolů před její rodinou.
Pěkné byly vsuvky hostů Lucčina pořadu, možná by z toho byla pěkná kniha.

16.07.2022 4 z 5

Černé léto Černé léto M. W. Craven

Spojení Poa a Tilly mě baví. Tentokrát to ani nebylo o hledání pachatele, ten byl víceméně jasný, ale o hledání toho, jak to všechno bylo...a na konci klap, a všechno zapadlo na své místo. Těším se na další případy.

15.07.2022 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Zajímavý pohled na práci policejní potápěčky. Jo je v tom ta Amerika, kdy bojují proti všem tajným silám celé země, ale čte se to, díky krátkým kapitolám, dobře. Jsou zajímavé komentáře k této knize, všichni píšou jak je to špatné, ale všichni to dočetli, no nevím, já bych knihu, která mě nebaví, nedočetla.

15.07.2022 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Bylo to velmi příjemné čtení, když si člověk odmyslí vraždy. Popis krásné švédské přírody, podezřelých tak akorát, sympatičtí vyšetřovatelé, zkrátka prima čtení na dovolenou. Už teď se těším na další případy. Duo De la Motte Nilsson prostě umí.

13.07.2022 5 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Pěkná romantika, která se hodí k létu, k tomu krásný Řím, no co víc si přát. Jen nevím, proč autorka nepoužívá své vlastní jméno, pod kterým ji známe.

11.07.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Byla to pořádná bichle. Ze začátku jsem měla problém rozeznat jednotlivé postavy, a k tomu ještě ty horoskopy. Bylo zajímavé sledovat myšlenkové pochody obou vyšetřovatelů. Ovšem odhalení skutečného vraha, to by mne teda nenapadlo. Jsem zvědavá, kdy se Robin se Strikem konečně dají dohromady. I když nevím, ta nenaplněná láska, k těmto detektivkami tak nějak patří.

09.07.2022 5 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Takové milé čtení, žádná náročná detektivka. Pěkné vykresleno malé české město, kde i stěny mají uši a všichni si vidí do talíře. Baví mě hlášky Josefíniny babičky.

27.06.2022 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Super čtení na letní odpoledne. Krátké kapitoly se dobře čtou a udržují člověka v napětí. Jsem ráda, že se Kim nakonec rozhodla pro svůj tým. Těším se další díl.

26.06.2022 5 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Knihu jsem četla, poněvadž jsem na Kubě byla a chtěla si připomenout místa, která jsem navštívila. Bohužel, kniha mé očekávání nesplnila. V mých vzpomínkách je Kuba krásná přírodou i lidmi. A ty vulgarismy si myslím vůbec nebyly nutné.

24.06.2022 3 z 5

Jen čas ukáže Jen čas ukáže Jeffrey Archer

Knížka se četla sama, člověka nutilo číst dál a dál, aby věděl jak příběh, viděný očima hlavních hrdinů dopadne, a že tedy dopadl. Už se těším na další díl...

24.06.2022 5 z 5