kalinkacz Online kalinkacz komentáře u knih

Velká sestra, malá sestra, rudá sestra Velká sestra, malá sestra, rudá sestra Jung Chang

O dějinách novodobé Číny toho moc nevím, to se přiznám. Z toho důvodu jsem sáhla po novince Velká sestra, malá sestra, rudá sestra. Díky příběhu těchto tří sester jsem se toho dozvěděla opravdu hodně. Knihu jsem si dávkovala, čínská jména se mi hůř pamatují a tak jsem vypisovala. Jsem moc ráda, že jsem trošku vystoupila ze své komfortní zóny a zkusila něco jiného, takže za sebe doporučuji.

27.12.2022 4 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Elizabeth Acevedo je oceňovanou a za mě jednou z nejlepší young adult autorek současnosti.
Její příběhy jsou originální a nezapomenutelné. V této novince sledujete Emoni - přátelskou, inteligentní a cílevědomou studentku, kuchařku a mladou maminku. Jak skloubit studium, kuchařský sen a péči o dítě?
Se špetkou skořice je můj summer tip, který stojí za vaši pozornost.

27.12.2022 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Šelma, Hračkář, Teorie vraždy i Temný vzorec byly skvělé thrillery! Díky nim se Andrew Mayne stal mým oblíbeným autorem. Dívka pod hladinou je jeho novinka a první díl nové serie. Hlavní hrdinkou je tu žena! Sloan je potápěčka a když je ve vodě, tak někdo do kanálu hodí mrtvolu...
Já musím říct, že kniha se četla sama, jenže... Kopec vyšetřování a nízké napětí zapříčinilo to, že mě kniha tolik nechytla. Je mi to líto, ale Šelma je jen jedna!

27.12.2022 3 z 5

Slečny Slečny Anne-Gaëlle Huon

Příběh je krásný, hlavní hrdinka zajímavá a prostředí originální.
Jen mě trošku mrzí, že jsem neměla možnost ostatní postavy poznat lépe.
Kniha je psaná jednoduše a díky krátkým kapitolám ji máte rychle přečtenou.
Za mě milé čtení na léto, které mě sice bavilo, ale ze kterého jsem nebyla tolik paf jako jiní.

26.12.2022 4 z 5

Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou Hodní psi k jižnímu pólu nedojdou Hans-Olav Thyvold

Sáhla jsem po novince Hodní psi k jížnímu pólu nedojdou, jelikož anotace zněla super a navíc je vypravěčem roztomilý chlupáč.
Jenže už vypravěč byl za mě kámen úrazu, protože byl logicky příběh psaný velmi jednoduše. Taky nečekejte žádnou akční jízdu, příběh jen tak přirozeně plyne… A ano, na konci potřebujete kapesníčky.
Za mě takový průmer bohužel…

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Pět kroků od sebe je za mě jedna z nejdojemnějších young adult contemporary, jaké jsem kdy četla. Proto jsem se na novinku autorek s názvem Celou tu dobu opravdu těšila.
Příběh se věnuje vyrovnání se ztrátou velmi blízké osoby, pocitu viny a novému začátku…
Tato novinka stojí určitě za pozornost - je čtivá, ma super postavy a mega zvrat ve své polovině, který neodhadnete.
Je to lepší než Pět kroků od sebe? Ne. Stojí za přečtení? Ano.

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Polovina tebe byla jednou z mých nejočekávanějších podzimních knih. Super recenze na Goodreads a doporučení z Book of the Month.
Kniha vypráví příběh dvou sester, dvojčat, jejichž životy se v minulosti rozešly…
Příběh zpracovává taky celou řadu témat - od rasismu přes postavení ve společnosti, nevyřešenou minulost a rodinné vztahy.
Celkově jsem spokojená! Jen bych možná ocenila trošku jiný konec…

Pořád jsem tady Pořád jsem tady McGarvey Black

Další “Kattovka” za mnou.
Jestli něco knihy z Katta splňují - tak je to vytáhnutí ze čtecí krize. Každý jejich příběh je lehce napsaný, čtivý a napínavý.
Pořád jsem tady je za mě spíše průměrnější psychologický román s thrillerovými prvky, na kterém byly ale skvělé kapitoly z pohledu zavražděné.
Tato novinka není za mě ničím přelomová, ale na vypnutí po práci super volba!

Bez dechu Bez dechu Jennifer Niven

Uf, tak Bez dechu je můj horký adept na největší zklamání letošního roku
Autorku mám neskutečně ráda - Všechny malé zázraky jsou top.
Bez dechu ale pro mě bylo příliš dlouhé vyprávění o létě jedné nesympatické hlavní hrdinky, která se snaží zjistit, který kluk je ten pravý pro ni a co s tím vlastně v létě udělat….
Za mě ne.
A na odstavec o tom, jak chce hlavní hrdinka olíznout displej telefonu, na kterém je fotka kluka, asi nikdy nezapomenu.

Zuzka v šatech svátečních Zuzka v šatech svátečních Michaela Kalivodová

Zuzka v šatech svátečních je výborná oddechovka.
Jsem si skoro stoprocentně jistá, že se v hlavní hrdince každý aspoň trošičku najdete. Každý z nás totiž někdy neví, co se sebou, s životem a plácá se na jednom místě a neví co změnit.
Fakt supr! Jasně, nic přelomového, ale kniha se čte sama a já se bavila. Možná bych ocenila, kdyby byl příběh delší…

Nefritová lilie Nefritová lilie Kirsty Manning

Nefritová lilie byla zajímavým historickým románem, který vás zavede až do Šanghaje.
Námět mě lákal, ale přiznám se, že už mi přijde trošku “ohrané” vyprávět příběh stylu “vydám se na místo, kde žila má rodina, ať se o ní dozvím pravdu”. Příběh to byl silný a líbily se i dvě časové linie, ale tohle mě trošku mrzí…
Rozhodně se jedná ale o velmi dobrý román, který je zajímavý a skvěle napsaný.

Rodina především Rodina především Karen M. McManus

Karen M. McManus je pro mě autorka, která mě vždy vytáhne ze čtecí krize. Píše prostě tak čtivé young adult psychothrillery!
Rodina především je už čtvrtá kniha, kterou jsem od autorky četla. Musím říct, že na této knize mě lákalo odhalování temné rodinné minulosti a tajemství. A jako ano, to jsem dostala a kniha se četla sama, ale popravdě mi zápletky nepřišly tolik šokující a celkově mi od autorky víc sedla její série Jeden z nás lže… Rozhodně ale knihy autorky stojí za pozornost a mě prostě baví!

Hyena Hyena Hana Lundiaková

Hyena zněla skvěle a jelikož vyšla v Odeonu, musela jsem ji zkusit.
Kniha je poměrně krátká - cca 130 stran během kterých sledujete osudy hlavního hrdiny Adama, který bojuje s tím, zda je šťastný a zda dosáhl toho, co v životě chtěl…
Za mě výborně napsaný příběh, který byl na mě místy až moc naturalistický, ale za přečtení rozhodně stojí.

Tenkrát o Vánocích Tenkrát o Vánocích * antologie

Jakou jinou audioknihu poslouchat před Vánoci než novinku z edice Česká povídka s názvem Tenkrát o Vánocích.
Já tyhle povídkové sbírky, jak moc dobře víte, mám moc ráda a vždy si u nich odpočinu a vypnu. Každá povídka kouká na Vánoce jinak - u jedné jste dojatí, u druhé se bavíte…
Jasně, nějaké povídky se mi líbily více, jiné méně, ale tak to prostě je.

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Taylor Jenkins Reid je moje velká oblíbenkyně. Miluju od ní všechny knihy, ale popravdě jen The Seven Husbands of Evelyn Hugo jsou mou osudovou knihou.
Její loňská novinka Malibu Rising je ale taky vynikající! Příběh sourozenců, u kterých budete mít pocit, že je moc dobře znáte - autorce tyhle historické fikce, ve kterých jsou v hlavních rolích celebrity, prostě jdou, vis Daisy Jones a Evelyn Hugo.

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Hodná sestra byla pro mě bohužel velkým zklamáním.
Po skvělé loňské Tchyni jsem čekala, že Hodná sestra bude stejně boží. Že v ní najdu čtivost, zvraty a stoupající napětí díky otevřeným koncům kapitol… Dostala jsem ale jen tu čtivost. V příběhu mi kompletně chybělo napětí, děj plynul pořád ve stejné rovině a navíc mi už na straně 30 bylo jasné, jak vše končí a měla jsem pravdu… Takže za mě nic moc.

Zimní královna Zimní královna Hana Parkánová-Whitton

Na Zimní královnu jsem se hodně těšila, jelikož mě v posledních pár letech začaly znovu hodně bavit historické romány mapující životy panovníků - v tomto příběhu je to Alžběta Stuartovna, manželka českého krále Fridricha Falckého, přezdívaného jako Zimní král.
Od autorky jsem už četla román o Rudolfu II. a ten byl skvěly, v případě Zimní královny jsem ale lehce zklamaná… Autorka se v příběhu hodně věnovala pro mě výplňovým pasážím a ty zásadní byly popsány jako z rychlíku.
Takže špatné to nebylo, ale rozhodně jsem četla lepší historické romány.

Spolu na věky Spolu na věky Shanna Miles

Na knihu Spolu na věky jsem se opravdu moc těšila - příběh ve stylu Cizinky a Slunce je také hvězda, který čtenáři označují za super oddechovku.
Já jsem ale opravdu zklamaná… Nesedl mi styl psaní, postavy jsem si neoblíbila, chemie mezi nimi za mě vůbec nefungovala a podstata příběhu nebyla moc vysvětlena.
Mně to prostě nesedlo…

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Hra o dědictví je všude! A za mě právem, tahle young adultovka není jen boží na pohled, ale i uvnitř!
Jedná se o neskutečně čtivou a originální knihu, která se soustředí na příběh Avery, která zdědí jmění po muži, kterého nikdy neviděla.
Příběh je neodložitelný a najdete v něm nejednu super hádanku! Hype je dle mého názoru na místě a už teď se těším na další díl.

Modrá smrt Modrá smrt Dylan H. Jones

Modrá smrt byla poslední Kattovka, která mi doma ležela nepřečtená.
Opět to byla čtivá oddechovka a námět byl supr, jen je to teda pořádná cihle na to, že je to krimi thriller.
Takže za mě fajn, ale určitě by nevadilo něco proškrtat.